21

Odp: Myć czy nie myć?

A jak na polu zgoni cie deszcz to wiadomo że plewy się przykleją i samo powietrze nie wystarczy. Dodatkowo kosząc qq bez mycia się nie obejdzie... Ale co ja tam patyrak mogę się znać...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Myć czy nie myć?

Nawet instrukcja od bizona przewiduje mycie (na 51 stronie) więc ja myję z tym, że po sezonie nie myję środka bo ciężko by było go zakonserwować, środek przed pierwszym wyjazdem i ewentualnie jak mocno brudny to w trakcie

23 Ostatnio edytowany przez KASZA (2016-09-04 08:00:32)

Odp: Myć czy nie myć?

Mocne słowa Marcino.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

24

Odp: Myć czy nie myć?

Jeżeli ktoś nie ma argumentów to zazwyczaj zaczyna wyzywać i obrażać. Kombajn trzeba myć, nie jest powiedziane że co roku ale jak umyjesz to zauważysz że po tym jest łatwiej go powietrzem wyczyścić bo lakier brudny jest szorstki. Ja swój myłem  w ubiegłym roku jak były upały po 36 st. Tyle co woda spłynęła i od razu blacha  sucha.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

25

Odp: Myć czy nie myć?

ja postawiłem hale 400m.kw. aby maszyny nie stały pod chmurką stawiałem obore i inne budynki i kupywałem ziemie a inni nie mogą postawić wiaty na kombajn nie chce sie bo wolą planem przykryć i sie kisi pod planem

26

Odp: Myć czy nie myć?

ahaaaaa

27

Odp: Myć czy nie myć?

Nie zakładałem tego wątku by się kłócić. Nie każdy ma warunki żeby robić wszystko tak jak by chciał. Chciałem poznać tylko opinie, całkiem neutralnie. Widzę, że temat schodzi na złą drogę. Zamiast poznawać  i uczyć się rodzi się spór, który do niczego nie prowadzi.
     Poza tym żeby próba była wiarygodna potrzeba 1000 głosów, ale 100 wystarczy, wtedy będzie można wysnuć wnioski. Głosujcie.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

28

Odp: Myć czy nie myć?

ja nie chce dążyć do kłótni ale jak ktoś twierdzi że lepiej maszyny przechowóją się w wilgoci i pod planem to sory ale muszę to z krytykować

29

Odp: Myć czy nie myć?

umycie nie równa się przechowywaniem w wilgoci
no chyba że ktoś z hydrantu leje wodę do środka i od razu pod plandekę

ogólnie lepiej niż plandeka sprawdza się wiata bo wilgoć może odparować

30

Odp: Myć czy nie myć?

KASZA napisał/a:

Nie zakładałem tego wątku by się kłócić. Nie każdy ma warunki żeby robić wszystko tak jak by chciał. Chciałem poznać tylko opinie, całkiem neutralnie. Widzę, że temat schodzi na złą drogę. Zamiast poznawać  i uczyć się rodzi się spór, który do niczego nie prowadzi.
     Poza tym żeby próba była wiarygodna potrzeba 1000 głosów, ale 100 wystarczy, wtedy będzie można wysnuć wnioski. Głosujcie.

bo to Polska naród podzielony i skłócony a co do mycia można myć ale nie musowo u mnie stoją jeszcze pod plandeką to dodatkowo polewam je olejem żeby nie zgniły do końca co dziwne do żniw olej znika i kombajny suche.

31

Odp: Myć czy nie myć?

Co do budowy wiaty to jestem przed, ale najpierw trzeba skończyć dom, Bo chyba lepiej postawić narzędzia pod plandeką niż siebie i rodzinę. Jednak nadal uważam mycie wodą jako konieczne, według mnie  powietrzem nigdy nie da się wyczyścić farby z przylepionego brudu, a w tym roku nie brakowało przekropnych dni i kurz lepił się sam.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

32

Odp: Myć czy nie myć?

ponawiam, głosujcie

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

33

Odp: Myć czy nie myć?

KASZA napisał/a:

ponawiam, głosujcie

Mam znajomego który po sezonie myje wszystkie maszyny myjką gorącą wodą ,pózniej smarowanko i konserwacja ON ropownicą po całości i pod dach na wiosnę maszyny wyglądają jak nowe

34 Ostatnio edytowany przez jacy (2016-09-10 06:30:46)

Odp: Myć czy nie myć?

wg mnie najlepsze miejsce to wiata dlaczego
-w ub.zimie kombajn w garażu a w lutym jak puścił mróz a wyszedł tzw,zamróz to kombajn z tydzień był mokry jak pod prysznicem a pod wiatą u kolegi stopniowo wiatr obwiewał i wilgoci  nie było na nim

35

Odp: Myć czy nie myć?

najlepiej to ze 200l oleju spalonego z góry wylać na niego to nie zgnije

36

Odp: Myć czy nie myć?

Marcino napisał/a:

najlepiej to ze 200l oleju spalonego z góry wylać na niego to nie zgnije

dobre smile

37

Odp: Myć czy nie myć?

Marcino napisał/a:

najlepiej to ze 200l oleju spalonego z góry wylać na niego to nie zgnije

Tak tak.... i broń boże nie myć.... nigdy...

38

Odp: Myć czy nie myć?

Kiedyś w latach 90 to jak nie było myjek to myliśmy wodą z hydrantu( z reszta wszyscy tak myli ) i nic sie nie działo ładnie wysechł i dobrze bylo, aby nigdzie plew z wilgocią nie było teraz myje karcherem i pod wiate która mamy od kilku lat ale oczywiscie smar i popuszczam paski i co miesiąc krencimy silnikiem ale  i cała mocarnią ale czy to pomoże niewiem

39

Odp: Myć czy nie myć?

Nie zaszkodzi a że nasze maszyny to i tak stare graty to przy okazji "coś" znajdziesz....

40

Odp: Myć czy nie myć?

Z tym olejem przepalonym to coś chyba jest na rzeczy, jak się posmaruje pług albo lepiej rozrzutnik to na wiosnę nie ma śladu po nim. Ale tu trzeba zadać pytanie chemikom jak smar lub olej zabezpiecza tudzież nie zabezpiecza przed korozją metali żelaznych. ? Oprócz tego, że chroni przed dostępem wilgoci co jest oczywiste.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.