Temat: pompa wody zt 323a

Witam mam problem z pompą wody gdyż leje się z niej bardzo dużymi ilościami płyn chłodniczy czy można to jakoś uszczelnić ?

2 Ostatnio edytowany przez bamreras (2016-09-13 08:04:58)

Odp: pompa wody zt 323a

Można na kilka sposobów. Najprościej tak jak w ASO pompa do wymiany.... można też na leniwca czyli proszek uszczelniający układ chłodniczy wsypać w płyn i jazda w pole niech proszek się miesza i zalepia nieszczelność i przy okazji chłodnicę...
Ale najbardziej rozsądnym wyborem będzie wyciągnąć pompe, rozebrać, wstawić nowy uszczelniacz i przy okazji nowe łożyska, ładnie poskładać i zamontować na swoje miejsce. Uszczelniaczy są dwa lub trzy rozmiary, więc pierw musisz i tak rozebrać. Do tego sprawdź stan pierścienia mosiężnego na wirniku. jak jest nierówno starty to warto go dotoczyć. Czemu nie kupić? bo wytrępuje łącznie z wirnikiem i to kosztuje już ponad stówkę.
A jak łopatki na wirniku są już zżarte to i tak najlepiej będzie kupić nową pompę. tylko przed wstawieniem jej do ciągnika wymień łożyska na nasze polskie lub coś cokolwiek lepszego niż to w pompie.... bo za kilkanaście mth ponowne rozbieranko....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3

Odp: pompa wody zt 323a

dzięki za przybliżenie mi tego tematu

4

Odp: pompa wody zt 323a

Witam . Mam takie zapytanie panowie .... zdemontowałem  pompę wody w zt 323a.. na jej korpusie tam gdzie jest przykręcana do półbloku jest otwór , który po przykręceniu pompy łączy sie z otworem w półbloku , na pompie był on zaślepiony korkiem  natomiast u kolegi w kombajnie e 514 nie jest zaślepiony . I tak się zastanawiamy jak powinno być ?

5

Odp: pompa wody zt 323a

Tam oryginalnie była gumowy krążek z otworem,jak spuszczasz wodę to przez ten otworek ma zejść reszta wody z pompy.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

6

Odp: pompa wody zt 323a

dzięki:) a u mnie porzednik to zaslepił nie wiem po co ...

7

Odp: pompa wody zt 323a

Nie ma za co,poprzednik najprawdopodobniej nie miał pojęcia do czego ten otwór służy.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

8

Odp: pompa wody zt 323a

Pewnie nie było uszczelki, ja raz kupiłem pompe i nie było w niej tej uszczelki to sobie dorobiłem, tu może było tak samo, jak jest na wodzie to ten otwór jest ważny- ale teraz pytanie czy masz układ zalany wodą? To chyba stare czasy jak zalewało sie wodą, rozbierałem w tamtym roku silnik który latał na wodzie, mega wrzery na tulejach i gnój w chłodnicy no i temp wrzenia trochę wyższa, ja mam teraz płyn który wrze powyżej 120`C

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

9

Odp: pompa wody zt 323a

i Panowie Glixol wychodzi najtaniej i jest chyba najlepszy ... petrygo szybko sie starzeje i gęstnieje i wchodzi w reakcje z aluminium.

10

Odp: pompa wody zt 323a

ja wlewałem niebieskie petrygo ale jest drogie bo prawie 50zł za 5l a teraz kupuje kulera zielonego po 28zł za 5l i jest git

Nie ma to jak FORTSCHRITT

11

Odp: pompa wody zt 323a

biorę w marketach najtańszy, bo i tak to dolewki ,to jakaś awaria i jak coś się stanie to nie tak boli a  nie zamarza i jest spokój

12

Odp: pompa wody zt 323a

Akurat udało mi się kupić po 3zł/l na zapas mam 60l i wszystkie ciągniki są na płynach. Z wodą to tylko problemy i czasem wychodzi drożej niż płyn.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

13

Odp: pompa wody zt 323a

ja do forsza juz od 3 lat mam płyn petrygo i nie zaglądam tam w samochodach pozmieniany teraz w audi jeszcze tylko zmienie bo był nieciekawy narazie wlałem wode ale spuszcze i wymienie na kulera

Nie ma to jak FORTSCHRITT

14

Odp: pompa wody zt 323a

W większości płyny są mieszalne, ja biorę od kolegi venol niebieski 20zl -5l. Najważniejsze że nie woda która sieje spustoszenie, tak jak pisałem w układzie kupa rdzy,w pracy mieliśmy starka 266 dźwig, walczyli z chłodnicą bo była zamulona- oczywiście na wodzie latał, finał taki chłodnica w złom i nowa założona

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile