61

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Właśnie wróciłem od pani która mi ubezpiecza uprawy. Zadzwoniła koło południa że dziś ostatni dzień ubezpieczeń, miało być do końca XI. chyba ze względu na to co się dzieje na polach.

62

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja nic nie ubezpieczyłem na zimę.
Żyto da radę a pszenica dopiero wylazła a ta ostatnia nawet dobrze nie wyszła więc też powinna dać radę.

63

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

A ja dzisiaj skończyłem kosic qqrydze, teraz dwa dni suszenia bo wszystkie przyczepy pelne

E 516 na części
Telefon 695 076 269

64

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

koło nas dzisiaj jeszcze widziałem jak sieczkarnie kosiły qq ale szczerze mówiac to to sie już chyba do niczego nie nadaje wychnięta taka już i jeszcze sie topią sieczkarnie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

65

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

https://www.youtube.com/watch?v=bzzWhoK0H4c

66

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Trochę za późno bo już poplony zaorane.

67

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Dla mnie istotna jest wypowiedź pani doktor z 1,50 do 2,15 ja na zimę nie orzę a zgruberowałem 2 ha  na pozostałe 6ha poplonów gruberem też się nie pcham. Dziś obornik poszedł też na płytę, o tej porze zazwyczaj rozwoziłem prosto na pole.

68

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Ja rozwiozlem ale zaorac bedzie ciezko.

69

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Dziś trochę gruberowałem, ale mokro jak diabli. O wjeździe opryskiwaczem nie ma nawet mowy.

70

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Cały dzień lało 25 na metr jakie prace

71

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

mnie ominęły deszcze od godz 15 do 20 nakopaliśmy 20t marchwii

Rolnik z powołania:-)

72

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Androl czekasz do wiosny czy na mrozy?

73

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Sam nie wiem jak to wyjdzie. Na nie drenowanych kawałkach to raczej jesienią nic dam rady zrobić, zbyt wysoki poziom wód gruntowych. Wszystko na to wskazuje że jęczmień jary będę na nich siał i to zapewne w maju.

74

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Oramy po kukurydzach , jakoś idzie .

Leszek   dla kolegów'

75

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Bedziesz sial?

76

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Coś mnie kusi machnąć jeszcze co nieco żyta Bojko przewódkowego w przyszłym tygodniu. Wody jest sporo ale to na skłonie i jakby to gruberem, potem agregatem...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

77

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Zgruberowałem 5 hektarów , jutro będę chciał wywieźć obornik ,na V i VI klasę myślę ,że wjadę.

78 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2017-11-12 12:26:14)

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

androl napisał/a:

Sam nie wiem jak to wyjdzie. Na nie drenowanych kawałkach to raczej jesienią nic dam rady zrobić, zbyt wysoki poziom wód gruntowych. Wszystko na to wskazuje że jęczmień jary będę na nich siał i to zapewne w maju.

U mnie na niedrenowanych 4 ha dzierżawy pszenżyto do przesiania... Nie wiesz może kto ma jare pszenżyto? Pszenica jara też mnie interesuje.

79 Ostatnio edytowany przez androl (2017-11-12 12:34:53)

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

Paweł sam myślałem już o Twoim koledze z pod Serocka, od którego brałem je 2 lata temu. Pszenicę jarą ma kolega, muszę dopytać jak dużo.

80

Odp: Panowie i Panie jak tam prace na gospodarstwie ?

MAREKPE napisał/a:

Coś mnie kusi machnąć jeszcze co nieco żyta Bojko przewódkowego w przyszłym tygodniu. Wody jest sporo ale to na skłonie i jakby to gruberem, potem agregatem...

Jeszcze jest czas siej zwykłe