181 Ostatnio edytowany przez artureekk (2017-05-08 23:30:45)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

nie mam 4 tylko 5-6 z tym ponem to strzelałem ja średnio 1 to prawie zawsze ale 2 lata temu posiałem 40 ha i wszystko zaorałem
dość często jedzie do Wrocka i po drodze widziałem piękne gryki na moje oko spokojnie 2 t

182

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Z racji że z pola mi zejdzie groszek na przełomie czerwca i lipca to zastanawiam sie czy czegos jeszcze nie zasiać? Myslałem o gryce to co zbiore wysiałbym na poplony, uda sie jeszcze po tym zasiac pszenice?
Macie jeszcze jakies inne propozycje?

Rolnik z powołania:-)

183

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Jęczmień jary, kiedys jak nie wypaliło mi z kukurydzą bo cos, nie pamiętam już co to posiałem jęczmień jary i plon wyszedł przyzwoity, ale nawożenie szło takie jak pod kukurydzę. Tyle, że żniwa były na końcu.

184 Ostatnio edytowany przez damian9871 (2019-01-02 14:52:12)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Jęczmień jary w lipcu? Ile tego zbierze 1-1,5t pośladu po dosuszeniu?

185

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Pajej napisał/a:

Z racji że z pola mi zejdzie groszek na przełomie czerwca i lipca to zastanawiam sie czy czegos jeszcze nie zasiać? Myslałem o gryce to co zbiore wysiałbym na poplony, uda sie jeszcze po tym zasiac pszenice?
Macie jeszcze jakies inne propozycje?

Z jedną dupą na trzy obiady ? Chyba że te pole masz pod szkłem ......

186

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

poprostu chce pole wykorzystać do oporu. gryka siana na poczatku lipca nie da plonu?

Rolnik z powołania:-)

187

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Gryka to tylko na piachy....
Jest szansa na facelię. Jak bedzie pogoda zbierzesz nie to na masę...

188

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Gryka będzie tylko nie wyrobisz żeby posiać na tym polu pszenicę, no chyba że w późnym terminie będziesz siał.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

189

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

wiadomo że nie w optymalnym, ale pod koniec października?

Rolnik z powołania:-)

190

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Jak zasiadłem gorczycę coś ok 26 czerwca kosiłem 2 listopada ale drugi raz bym nie próbował nic na ziarno. Jedynie jakieś uprawy na zieloną masę/ w belę.

191

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

może proso?

192

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Niestety tak jak pisze Koseś. Kukurydzę też siałeś o wysokim fao "miało być pięknie a wyszło jak zwykle"

193

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Pajej napisał/a:

poprostu chce pole wykorzystać do oporu. gryka siana na poczatku lipca nie da plonu?

nie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

194 Ostatnio edytowany przez sarast (2019-01-02 20:34:53)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Pajej napisał/a:

Z racji że z pola mi zejdzie groszek na przełomie czerwca i lipca to zastanawiam sie czy czegos jeszcze nie zasiać? Myslałem o gryce to co zbiore wysiałbym na poplony, uda sie jeszcze po tym zasiac pszenice?
Macie jeszcze jakies inne propozycje?

moje Niemiaszki po kiszonkach z kuku sieją żyta jare i je walą na kiszonki, potem żyto ozime też wiosną w kiszonki , woda z deszczowni i kukurydza na kiszonkę i w między czasie oborniki , i od nowa. ale koledzy z produkcji mlecznej to też opanowane mają.

Leszek   dla kolegów'

195

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

tylko po co mi kiszonka? na handel jak nie mam sprzętu zeby ja zrobić?
Do tej pory groch  mi schodził z pola ok 20 lipca po tym siałem grykę ze słonecznikiem na poplony, po nich pszenica. w tym roku spróbuje chyba ta grykę. w tym roku gość z wioski posiał po pszenżycie ok połowy lipca gryke to w październiku skosił kombajnem, ile mu sypała nie wiem, ale zebrał, to dlaczego ja mam nie zebrac wczesniej sianej?

Rolnik z powołania:-)

196

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

No to siej ale to loteria...

197

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

zobacze i sie pochwale. jak przymrozek przyjdzie w dobrym czasie to będzie ok jak nie wyjdzie to talerzówka i ogień

Rolnik z powołania:-)

198

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Na gryce się nie znam, ale qq o dużym fao jak dostanie pod koniec września porządny przymrozek przestaje transpirować wodę i kosisz gnój.
Patrz na średnią wieloletnią, następny rok uważasz że będzie taki jak ten ? ja mogę powiedzieć że może będzie.

199 Ostatnio edytowany przez Pajej (2019-01-02 22:44:26)

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

to już wiem dlaczego mi w jednym roku nie wyszła kuku o fao 260
w gryce przymrozek robi za desykacje

Rolnik z powołania:-)

200

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Jęczmień siany w połowie maja 3 lata temu dał 5.5 tony. Znajomy po gradobiciu zlikwidował rzepaki bo na większości pola stały tylko badyle.
Ale to była połowa maja i wyjatkowo sprzyjający rozkład pogody w późniejszym terminie. Ale to był ewenement.
Pajej jeszcze nie wiesz jak w tym roku będzie z pogodą a już planujesz big_smile

Siły na zamiary zmierz....