201

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

ja bym po grochu posiał rzepak , masz czas na zrobienie wszystkiego na tip top

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

202

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Nawet bez pługa...

203

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Piotrek piszesz chyba o Januszu co?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

204

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Piotrek1990 napisał/a:

Jęczmień siany w połowie maja 3 lata temu dał 5.5 tony. Znajomy po gradobiciu zlikwidował rzepaki bo na większości pola stały tylko badyle.
Ale to była połowa maja i wyjatkowo sprzyjający rozkład pogody w późniejszym terminie. Ale to był ewenement.
Pajej jeszcze nie wiesz jak w tym roku będzie z pogodą a już planujesz big_smile

planować trzeba, a rzepaku nie sieje, przynajmniej na tych polach bo rzepak i brokuł nie idą w parze

Rolnik z powołania:-)

205

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Z gorczycą i rzodkwią tak samo nie w parze. Facelia gryka słonecznik i owies  ,  to posiej i wymieszaj 3 tyg przed sianiem pszenicy .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

206

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

A inne kapustne odbiera od Ciebie przetwórnia? Jak jeździłem na truskawki to co niektórzy zostawali po sezonie na sadzenie i w listopadzie na zbiór brukselki i głowiastej.



Poprzypierdalam się trochę:)

Rok temu widziałem pod Gołubiem-dobrzyniem kukurydzę która miała 4 liście jak rzepaki były gotowe do cięcia.
pewnie na kiszonkę ale w czasach PRL kukurydzę sądzono też z rozsady jak by taką 6 -7 liści sadził to i zebrał by jeszcze. A jak by dosadził tak jak w Rumunii fasolę między rzędami to zebrał by dwa plony. smile

207

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Chłop z żoną kosił zboże kosą z żona wiązała snopki na polu u księdza .
Proboszcz przyglądał się chłopu i wpadł na pomysł że do kosiska można założyć drugą kosę tak aby na powrocie na darmo nie machać kosą tylko też kosić  , żona to słysząc mówi do męża " zapnij stary rozporek bo ci każe hujem jeszcze młócić........"

208

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Rur3k napisał/a:

A inne kapustne odbiera od Ciebie przetwórnia? Jak jeździłem na truskawki to co niektórzy zostawali po sezonie na sadzenie i w listopadzie na zbiór brukselki i głowiastej.



Poprzypierdalam się trochę:)

Rok temu widziałem pod Gołubiem-dobrzyniem kukurydzę która miała 4 liście jak rzepaki były gotowe do cięcia.
pewnie na kiszonkę ale w czasach PRL kukurydzę sądzono też z rozsady jak by taką 6 -7 liści sadził to i zebrał by jeszcze. A jak by dosadził tak jak w Rumunii fasolę między rzędami to zebrał by dwa plony. smile

do brukselki trzeba miec kombajn. kiedys po grochu sadziłem brokuł, ale w tym roku ni jak mi pola nie pasują

Rolnik z powołania:-)

209

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Moje zdanie jest podobne jak wielu innych. Najlepiej zasiać porządny poplon na gęsto żeby dużo zielonej masy wprowadzić do gleby, porządnie ją wymieszać w całym profilu uprawnym i posiać we wczesnym terminie pszenicę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

210

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Laszek napisał/a:

Piotrek piszesz chyba o Januszu co?

Nie. Janusz nie miał takiego plonu big_smile i w sumie nawet nie pamiętam co siał.
Mówię o koledze ze szkoły. Który ważył plon a nie mówił "na oko"

Siły na zamiary zmierz....

211

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Ja siałem któryś rok z kolei grykę i się udała ale dopiero na wiosnę będę siał na tym samym polu. W sumie prawie co roku mi się udaje coś zebrać i chyba nigdy nie siałem ozimego po gryce no może raz się udało jak była wcześniej posiana.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

212

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

to w jakich terminach ta gryke siejesz i kiedy zbierasz?

Rolnik z powołania:-)

213

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Pajej napisał/a:

to w jakich terminach ta gryke siejesz i kiedy zbierasz?

Od czterech lat usługowo uprawiam, sieję odwożę grykę od kombajnu i na przestrzeni tych lat porównuję plon do terminu siewu i tak
gryka siana 15-25 maj co roku daje min 1 tone z ha a było nawet trochę ponad 1,5
gryka siana w drugiej połowie czerwca i na początku lipca - ile posiano tyle zebrano a wyglądała i kwitła ładnie
w tym roku gryka siana eksperymentalnie 5 maja - niecałe 2 tony
No i jeden fakt - wszystko eko, zero chemii. Tam gdzie plony ponad 1 tone dawane było wapno węglanowe Wapniak jurajski - sam go tam rozsiewałem w ilości ok 500 kg/ha.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

214

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

A jaki jest poplon z gryki?szukam alternatywy dla gorczycy i facelii

215

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Tak jak wyżej napisane. Dużo zależy od pogody w trakcie kwitnienia, pszczół....

216

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Zazwyczaj początkiem lipca się udawało czasem koniec czerwca s zbiór to w październiku przeważnie, plon to różnie raczej w granicach 1t może trochę więcej z hektara.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

217

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

no i oby mi tak wyszło

Rolnik z powołania:-)

218

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

Podobno gryka jest rośliną która bardzo silnie reaguje na siew w odpowiedniej fazie księżyca. Kumpel czasami sieje i zdarza się ze robi to na poczatku czerwca mimo że pole wolne.....
Poczytaj...

219

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

i ziemia musi być ogrzmiana.

220

Odp: co uprawiać żeby zarobić?

O gryce to kolega Scoda mógł by dużo mądrego powiedzieć  tylko tu już nie zagląda...