21

Odp: 12 volt !

Ogólnie to taka lipa z tym że rozruch musi być na 24 bo przecież silnik ie jest duży a już w ogóle z T174 co ma tylko 2 cylindry ale rozruch na 24. W Claasie silnik 11 litrów pojemności i jedno ako wystarczy 12V 145Ah

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: 12 volt !

Panowie taka przetwornica da radę uciągnąć owijanie sznurkiem w prasie hesston orientuje się ktoś może ?
http://allegro.pl/reduktor-napiecia-24v … 61273.html

Wiem ,że można  wyprowadzić 12v z jednego aku ale ja nie lubię niepotrzebnie plątać kabli ,wolałbym sobie to wyprowadzić z instalacji ciągnika...

23

Odp: 12 volt !

A w przyczepach masz żarówki na 24?
12V to 10 min roboty
W prasie na urządzeniu elektrycznym powinien być jakiś napis A V..

24

Odp: 12 volt !

nie musisz plątać kabli bo do tej operacji potrzebujesz tylko jeden przewód wyprowadzić z gniazdem na tył ciągnika
http://allegro.pl/gniazdo-elektr-3-polo … ule_id=201

zakładasz\ takie gniazdo do aku ciągniesz przewód dokładasz minus a nawet dla wygody weź dwu żyłowy przewód i bezpośrednio ciągnij do baterii najtaniej najsprytniej najlepiej według mnie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

25

Odp: 12 volt !

producenci zalecają zasilanie pras z akumulatora bo są mniejsze skoki napięć

26

Odp: 12 volt !

W poniedziałek wyprowadzę przewód tak jak radzicie ,jak będzie ok to dam se spokój z przetwornicą.

27

Odp: 12 volt !

no jasne że będzie spokój

Nie ma to jak FORTSCHRITT

28

Odp: 12 volt !

26 zł za wtyczkę ? Idziesz na złom i tam za friko wyciągasz  męską i żeńska a jakiejś fury.
Ja w Mf mam takową z fiata ducato.  Solidna prosta bez zatrzasków obsługuje "poziomowanie" belki w opryskiwaczu.

29 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-01-07 00:31:00)

Odp: 12 volt !

Tyle że to standardowe gniazdo prądowe na 12v prasa take może mieć a i inne maszyny w przyszłości też. Zmieniać na jakieś inne bez sensu zatem. Kiedyś kupowałem to były po 12 czy 15 zł.

30

Odp: 12 volt !

podałem przykład wtyczki prądowej można założyć gniazdo zapalniczki lub cokolwiek potrzebne

Nie ma to jak FORTSCHRITT

31 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2018-01-07 21:56:54)

Odp: 12 volt !

Massey napisał/a:

W poniedziałek wyprowadzę przewód tak jak radzicie ,jak będzie ok to dam se spokój z przetwornicą.

Massey,masz u siebie jeszcze tą oryginalną skrzynkę na 4 szt. bezpieczników,na przedniej ścianie kabiny?,to weź tam wepnij ten przewód bo to skrzynka na 12 v. A dalej to sobie możesz rozbudować

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

32

Odp: 12 volt !

W 323 mam ale chce prasować zt300

33

Odp: 12 volt !

Przy instalacji 24V, branie z jednego aku 12V na chwile jest spoko, ale jeśli pobór ma być na dłuższy czas, to akumulatory padną dosyć szybko. Na tym z którego pobieramy będzie spadek napięcia, a drugi będzie przeładowywany. Sprawdzone.

34

Odp: 12 volt !

jedyne rozwiązanie to zamieniać akumulatory stronami co jakiś czas

Nie ma to jak FORTSCHRITT

35

Odp: 12 volt !

Wszystko zależy od natężenia pobieranego prądu i czasu pobierania, ale nawet codzienne zmienianie aku nie pomoże gdy pobór jest ciągły

36

Odp: 12 volt !

W jd 550 pobór stały to jakieś 50w a chwilowy gdy elektrosiłowniki  pracują sięga 350w po odłączeniu alternatora ursus (na takich średnich  akumulatorach) zrobił 5 bel zanim zaczęła migać lampka od niskiego napięcia na sterowniku po 8 czy 9  już prasa nie pracowała prawidłowo więc pobór prądu jest w trakcie pracy niemały

37

Odp: 12 volt !

kurde czyli znów mam problema hmm to chyba muszę wrócić do koncepcji z przetwornicą

38

Odp: 12 volt !

Helmut napisał/a:

Wszystko zależy od natężenia pobieranego prądu i czasu pobierania, ale nawet codzienne zmienianie aku nie pomoże gdy pobór jest ciągły

Helmut jak masz jeszcze 323 to kup nowe aku sprawdź alternator i instalację , ale nie pisz takich głupot , HELMUTY to zastosowali i to działa dobrze obrucić aku co jakiś czas , ale tym traktorem robić w polu a nie słuchać radia....

39

Odp: 12 volt !

Aku nowe, instalacja sprawna, spadki napięć znikome, alternator sprawny.
Czysta fizyka się kłania, nikt nie musi wierzyć w to co pisze, napisałem to co zaobserwowałem u siebie, a czy ktoś nauczy się na moich błędach czy nie, jego sprawa big_smile
Helmuty zrobili, sprzedali, a co dalej to ich nie obchodzi yikes Każdy kto zna się choć trochę na elektrotechnice wie, że taki system zasilania odbiorników na 12V, czyli z jednej baterii jest wart tyle co taczki obornika wink chwilowo te 300W nie powinno bardzo szkodzić akumulatorom, alternator ma chyba koło 700W.

40

Odp: 12 volt !

masz może multimetr ?? ciekawi mnie jakie napięcia będą na poszczególnych akumulatorach (i na całej instalacji) gdy podłączysz obciążenie np w postaci żarówki o mocy 50w pod jeden z nich i to samo pod większym obciążeniem.