Temat: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

No więc udręka... Co jest nie wiem myślę że moja część pokoju jest po prostu źle zrobiona... po kątach na suficie wychodzi grzyb... Na dole tak samo.. Codziennie jest wietrzone i wgl wycierane ciągle, pryskane ch*j wie czym cuda nie widy... Leży murłat drewniany no i widać gdzie leży bo grzyb wychodzi... a teraz jak są mrozy to go ściśnie a jak zaczyna słońce świecić to wyciska z niego wodę i leje się po ścianie... Moja mamusia twierdzi że nie ma obiegu powietrza bo mam zamknięty pokój i że musi być ruch powietrza... Tylko ciekawe czemu u wszystkich wychodzi grzyb ale powoli... No i od samego początku pierwszego roku co się zamieszkało górę to u mnie grzyb wylazł i musiałem po zimie pokój malować... ale znowu wychodzi i nic z tym nie mogę zrobić... W ścianie jest zabudowany komin stary co się w nim kiedyś paliło no i chciałem zrobić kratkę wentylacyjną i każdy mi to radził tylko jak mamusia usłyszała że chce to zrobić to jak wyleciała do mnie że to sadzy będą do pokoju lecieć i że wszystko spierd*** bo to jej pieniądze " ciężko " zarobione.... co do tego w pokoju jest zimno.. tzn jak w piecu się pali ok.. a jak przestanie i juz nie grzeje, pomału robi się zimno... miałem termometr w pokoju u siebie i u siostry... u niej  w pokoju bywało np 22* a u mnie 14* z rana.... Cieplutko wink Teraz trochę przestawiłem na roździelni to daje więcej płynu ma mój kalafior ale coś jest źle zrobione z drzwiami balkonowymi bo pod nich wypływa woda gdy deszcz pada... panele po podnosiło pokręciło i ch*j strzeli z takim pokojem... mówiłem że trzeba z tym coś zrobić ale mamusia " bo tu nie ma ruchu powietrza " tylko do czego ma ruch powietrza do płynięcia wody pod drzwiami ? :stu: Trzeba coś z tym zrobić ale zrobię i trzeba będzie się z stąd wyprowadzić...... :uuuu:

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Prawie sobie sam odpowiedziałeś na problem. Po prostu jest źle ocieplone i punkt rosy jest w ścianie. Skrapla się tam woda i powstaje wilgoć a z niej grzyb.

3

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Na początek kratka w komin , jeśli zimno to może zbyt mały kaloryfer , ocieplić z zewnątrz , i wsadzić stopery w uszy albo zmienić mamusię ......

4 Ostatnio edytowany przez Marek323 (2017-01-07 15:43:23)

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Szybko jedź do sklepu i kup koze  do tego rury parę worków węgla i podłącz do  komina oczywiście pod spód blachę ,zagrzej pomieszczenie do 27 i po problemie.
Zapomniał bym o seniorce ,jak sobie nie dasz rady z mamą to co będzie z żoną, oczywiście rozegraj to psychologicznie nie siłowo .

5

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Karol323 napisał/a:

jest źle zrobione z drzwiami balkonowymi bo pod nich wypływa woda gdy deszcz pada...

Sprawdź drożność otworów odwadniających.

6

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Skoro tak Ci rano spada temperatura, to chyba masz jednowarstwową nie ocieplaną ścianę. Pisałeś że masz alergię do tego ten grzyb na ścianach, szybko działaj nie igraj ze swoim zdrowiem.

7

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Jeśli nie podniesiesz temu w pokóju niestety nic nie da  ... masz a zimno a w pierwszej kolejności zrób ten balkon bo pewnie teraz reż tam wieje zimno  ...

8

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

InfinityPG napisał/a:

Jeśli nie podniesiesz temu w pokóju niestety nic nie da  ... masz a zimno a w pierwszej kolejności zrób ten balkon bo pewnie teraz reż tam wieje zimno  ...

No pod ramą trochę ciągnie ale nie jest źle bo trochę uszczelnilem... Czyli grzac w pokoju żeby ciepło wypchneło wilgoć i wgl....

koseś napisał/a:

i wsadzić stopery w uszy albo zmienić mamusię ......

Iwona mówi ze za to należy się duży plus big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

9

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Murłatę widać? Ile masz styropianu na zewnątrz?
I co masz na suficie? I czy izolacja sufitu leży też na murłacie?.
Jak belka jest nie docieplona ze wszystkich "2" stron to będą takie efekty.

10

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Na zewnątrz jest 14cm styropianu a w środku tynk... Tylko gdzie skosy to było robione regipsem żeby podnieść jak najwyżej ściankę.... Sufit to wełna... A czy na murłacie leży tego Ci nie powiem... Trochę powinno być

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

11

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

przy takim styropianie to powinno być bardzo ciepło. Wentylacja to podstawa, żeby grzyba nie było. A podłogę masz ocieploną?

12

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Tak

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

13 Ostatnio edytowany przez sarast (2017-01-07 18:56:40)

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Karol323 napisał/a:

No więc udręka... Co jest nie wiem myślę że moja część pokoju jest po prostu źle zrobiona... po kątach na suficie wychodzi grzyb... Na dole tak samo.. Codziennie jest wietrzone i wgl wycierane ciągle, pryskane ch*j wie czym cuda nie widy... Leży murłat drewniany no i widać gdzie leży bo grzyb wychodzi... a teraz jak są mrozy to go ściśnie a jak zaczyna słońce świecić to wyciska z niego wodę i leje się po ścianie... Moja mamusia twierdzi że nie ma obiegu powietrza bo mam zamknięty pokój i że musi być ruch powietrza... Tylko ciekawe czemu u wszystkich wychodzi grzyb ale powoli... No i od samego początku pierwszego roku co się zamieszkało górę to u mnie grzyb wylazł i musiałem po zimie pokój malować... ale znowu wychodzi i nic z tym nie mogę zrobić... W ścianie jest zabudowany komin stary co się w nim kiedyś paliło no i chciałem zrobić kratkę wentylacyjną i każdy mi to radził tylko jak mamusia usłyszała że chce to zrobić to jak wyleciała do mnie że to sadzy będą do pokoju lecieć i że wszystko spierd*** bo to jej pieniądze " ciężko " zarobione.... co do tego w pokoju jest zimno.. tzn jak w piecu się pali ok.. a jak przestanie i juz nie grzeje, pomału robi się zimno... miałem termometr w pokoju u siebie i u siostry... u niej  w pokoju bywało np 22* a u mnie 14* z rana.... Cieplutko wink Teraz trochę przestawiłem na roździelni to daje więcej płynu ma mój kalafior ale coś jest źle zrobione z drzwiami balkonowymi bo pod nich wypływa woda gdy deszcz pada... panele po podnosiło pokręciło i ch*j strzeli z takim pokojem... mówiłem że trzeba z tym coś zrobić ale mamusia " bo tu nie ma ruchu powietrza " tylko do czego ma ruch powietrza do płynięcia wody pod drzwiami ? :stu: Trzeba coś z tym zrobić ale zrobię i trzeba będzie się z stąd wyprowadzić...... :uuuu:

mam podobnie w jednym pokoju  grzybek w narożniku i na szybkiego kupiłem w Leroy Merlin osuszacz powietrza coś koło 500 zł i włącza się sam jak wilgotność sięga po wyżej 60 % to osusza i problem pleśni i nieprzyjemnego zapachu rozwiązany. latem ten problem rozwiąże ale na razie jest \ok.

Leszek   dla kolegów'

14

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Wychodzi na to że masz za cienką wełnę lub coś nie tak ułożoną, styropianu to ful.
Ja mam ścianę z pustaka, 8 cm styropianu i połówka pustaka na zewnątrz, góra też strop wylany łącznie ze skosami 12 cm styropianu wylana na wierzch posadzka skosy też. Bardzo ciepły i suchy dom.

15

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

u mnie w pokoju to samo sie działo zanim centralne uruchomilismy wylazło mi na scianie od podwórka od zacienionej strony czarne miejsca i to spore okno wogóle teraz jak jest grzane to wysycha a na wiosne zrywam tynki i jeszcze raz odgrzybiam i robie malowanie i jak juz będzie ogrzewane to bedzie spokój a tak to problem tylko jesień przychodzi odrazu sie czarno zrobiło

Nie ma to jak FORTSCHRITT

16

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Karol323 napisał/a:

Tylko gdzie skosy to było robione regipsem żeby podnieść jak najwyżej ściankę.... Sufit to wełna... A czy na murłacie leży tego Ci nie powiem... Trochę powinno być

grzyb wychodzi na suficie ??
ile masz tej wełny od góry??
a folie paroizolacyjną masz porządną ??
szczelina między dachem a wełną jest ??

bo mi to wygląda na zawilgoconą wełnę


inna sprawa z skąd wysoka wilgoć w całym domu
sprawdź jak wentylacja działa

w tym celu poszukaj kominiarza jak go zobaczysz do nie łap się za guzik u spodni tylko za jego plecak/ torbę i w nogi. W środku powinny być takie kolorowe kulki bierzesz jedną na łyżkę i podpalasz patrzysz dokąd zmierza dym i czy wyciągany jest na zewnątrz
kominiarze dodatkowo jeszcze mierzą czas  w jakim dym opuszcza pomieszczenie (kiedy pojawi się na dachu i w jakim czasie cały zostanie wyciągnięty na zewnątrz i liczą wymianę powietrza)



u wuja jak miał w nowo zakupionym domu problem z wilgocią okazało się że z pośród wszystkich kanałów  wentylacyjnych tylko dwa były podłączone dla wszystkich pomieszczeń i to jeszcze tak że kuchnia i łazienka miały wentylatory które wpychały powietrze do pokoi
wydało to się gdy zrobili domówkę włączyli okap by dym z fajek wyciągnąć a po chwili to wszystko u dzieciaków. Przerabiali potem całą wentylację ale efekt jest. Teraz wiedzą skąd taka okazyjna cena na dom była

17

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Co pomoże kominiarz jak kratki wentylacyjnej brak ......
Karol nie gniewaj się za wcześniejszy post , tak mi się wyrwało . A jeśli zamierzasz po ślubie mieszkać z Iwoną pod jednym dachem z rodzicami to już przesyłam wyrazy współczucia dla Iwonki wink

18 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2017-01-07 20:52:58)

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Ja nie z takich ludzi że się obrazę czy coś smile Jesteś super gość więc nie ma po co a spotkać dobrze by było. Może ja młody a Ty dla mnie praktycznie jak Ojciec wiekowo to byśmy się dogadali myślę smile  Razem raczej nie będziemy mieszkać big_smile szkoda nerwów ale przekaże to Jej smile

Jutro zajade do łobi i kupię kratę i wiertełka....

Rur3k no na suficie też zaczyna. Musiałbym jutro wszystko sprawdzić....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

19

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

koseś napisał/a:

Co pomoże kominiarz jak kratki wentylacyjnej brak ......

Chodziło mi bardziej o pozostałą część domu ale nawet brak w pojedynczym pomieszczeniu kratki nie powinien mieć negatywnych konsekwencji o ile w bliskim sąsiedztwie jest jakaś sprawna. W wielkiej płycie często są tylko dwie w łazience i w kuchni. 
          W moim pokoju nie ma kratki i wilgoci też nie ma           najbliższą mam w przedpokoju

pojedyncza osoba aż tak wiele pary wodnej nie wyprodukuje chociaż wiadomo że jak będzie miał kratkę to lepiej bo ma pewność że powietrze opuszcza pokój. Właśnie w tym celu dobrze sprawdzają się te kulki bo palą się przez około minutę (podobno czas spalania jest stały) dają kolorowy (zawsze taki sam kolor jak  kulki) dym który nie ginie i jest go określona objętość. I chyba nie są drogie bo znajomy wycyganił kilka od kominiarza który sprawdzał naszą robotę ( murowałem z znajomymi kominy w Toruniu) za browara. Można w ten sposób łatwo określić przepływ powietrza w pomieszczeniach. Ciekawe tylko gdzie oni je kupują.

20

Odp: Pleśń i Grzyb w Domu/Pokoju... Co zrobić !?

Nie widzę tego ale zrywanie tynków jest nie potrzebne.
Odrobina chloru wystarczy zupełnie.
Grzyby nie siedzą głęboko. A nawet jeśli to od razu widać  bo z czasem samo odłazi ale to max 2-3mm . Zwal to luźne, kup dobry odgrzybiacz. dobry to taki którym raz psikniesz i *** aż oczy szczypią a w gardle gryzie chce się kaszleć i rzygać od razu. Jak nie ma takiego efektu to wylej do zlewu a spryskiwacz zachowaj.
I poszukaj dziury w izolacji. Prawda jest taka że jeśli mamy dobrą izolację i jako taką wentylację w postaci nieszczelnego okna ( nawet PCV ), szpary pod drzwiami, i jakieś tam nieszczelności przy wejściu na strych to nie mam mowy o grzybie o ile utrzymujemy temperaturę. Ja w pokojach mam takie sobie okna, w salonie wejście na strych z sporymi szparami  a strych ma wentylację w dachu w postaci 12  wywietrzników każdy po 35cm2.

Szukaj mostka cieplnego!

Nie wiem czy to dobry rysunek
http://fachowydekarz.pl/wp-content/uplo … wych_4.jpg
Ten grzyb to na załamaniu?
Jak nie to weź znajdź coś podobnego jak u Ciebie