141 Ostatnio edytowany przez Dario (2016-09-23 19:25:40)

Odp: problem z rozdzielaczem

Zawór znajduje się na rozdzielaczu ale on działa tylko jako przeciążeniowy. Normalnie przez rozdzielacz olej swobodnie przepływa dopóki nie użyjesz którejś wajchy.

142

Odp: problem z rozdzielaczem

Właśnie podczas używania. Siałem zboże mazurem a on ze zbożem waży 1500kg i wtedy pękało. to jest to obok pokrętła z trzema pozycjami? Taki gwint z kółkiem/nakrętką?

143 Ostatnio edytowany przez Dario (2016-09-23 19:51:53)

Odp: problem z rozdzielaczem

Nie, obok tego kółka z nakrętką. Na 7 stronie tego wątku masz w pierwszym poscie rozeberany.

144

Odp: problem z rozdzielaczem

mati22252 napisał/a:

Właśnie podczas używania. Siałem zboże mazurem a on ze zbożem waży 1500kg i wtedy pękało. to jest to obok pokrętła z trzema pozycjami? Taki gwint z kółkiem/nakrętką?

nie to dalej taki kielich wystaje ,weź żabkę i go wykręć tam jest sprężyna i podkładki więc wyciągnij jedną i zobaczysz co będzie.

145

Odp: problem z rozdzielaczem

panowie, zwiększyłem ciśnienie na tym zaworze co jest rozebrany na 7 stronie i teraz olej leci mi spod tych głównych wajch na rozdzielaczu hmm może podpowie ktoś jak to teraz naprawić?

146

Odp: problem z rozdzielaczem

Na ile zwiększyłeś ciśnienie? No i wystarczy zmienić oringi.

147

Odp: problem z rozdzielaczem

na ile to nie wiem ale po rozebraniu tego zaworu włożyłem nad sprężynę podkładkę o grubości chyba 3 albo 4 milimetry ( dodam że były już tam jakieś podkładki ale wyrzuciłem je i dałem jedną większą) ciężko jest rozebrać tą górę na rozdzielaczu?

148

Odp: problem z rozdzielaczem

odkręciłem te śrubki na klucz imbus 5 ale ta górna głowiczka z której wystaje wajcha nie chce odejść od rozdzielacza hmm co w środku może ją trzymać??

149

Odp: problem z rozdzielaczem

Potrzebna szybka pomoc- rozkrenciłem rozdzielacz, wymieniłem oringi i dupa, olej dalej leci 😣 ciśnienie na wyjściach mam 155 czyli jest nawet ciut za małe 😕 proszę o pomoc

150

Odp: problem z rozdzielaczem

wymień rozdzielacz jak ja to zrobiłem i święty spokój po dwóch latach  pod deskachutko.

151

Odp: problem z rozdzielaczem

może pompa już słabo daje a w którym miejscu olej leci ? u mnie ciekło spod tych małych dźwigni w sekcjach, uszczelniacze dostępne w Pszennie 15zl szt a pokazałem w hurtowni to zrobili "karpia" taki sam idzie chyba do pompy hamulcowej 10Xcoś tam.. nie pamiętam

152

Odp: problem z rozdzielaczem

vistula1 napisał/a:

wymień rozdzielacz jak ja to zrobiłem i święty spokój po dwóch latach  pod deskachutko.

po dwóch latach co ?

153

Odp: problem z rozdzielaczem

sucho bez wycieków przy ciśnieniu 180 bar, rozdzielacz mam bułgarski z funkcja pływająca.

154

Odp: problem z rozdzielaczem

no właśnie o takim myślałem ale potrzebne są 2 plywające np. do phx

155

Odp: problem z rozdzielaczem

można założyć nawet 3 pływające wszystko zależny ile ich potrzebujesz. jak chcesz wiecej info zadzwoń 600690989 Krzysiek

156

Odp: problem z rozdzielaczem

U mnie leci spod tych dźwigni sterujących podnośnikiem i kiprem, właściwie to liczyłem na inną pomoc niż pomoc typu wymień rozdzielacz bo zwyczajnie nie mam na to czasu, traktor ma iść w pole a nie stać na podwórku 😧 generalnie to zaczęło mi lecieć kiedy zwiększyłem ciśnienie w układzie, dzisiaj rozbiorę zawór przeciążeniowy i wrócę tak jak było kiedyś, może pomoże

157

Odp: problem z rozdzielaczem

miałem ten sam problem nawet w czasie jazdy przyczepy same kiprowały jak byly puste

158

Odp: problem z rozdzielaczem

No tak z tym że u mnie wszystko działa dobrze hmm problemem są tylko te wycieki

159

Odp: problem z rozdzielaczem

witam. kupiłem pług b201 do mojego zt323a.....podczas podnoszenia pługa na kole siłownik sie cofa , gdy puszcze wajchę od hydrauliki zewnętrznej . czy moze ktoś pomóc ????

160

Odp: problem z rozdzielaczem

Postaw w pionie tą krótką dźwigienkę, jest za tą większą, w pozycji leżącej masz opcję pływającą.