61 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-04-11 09:08:09)

Odp: Jaki silnik do forsza

Bo forsze to ogólnie fajne traktorki, mi tam się fajnie nimi robi, 3setką sobie sieje i nawozy sypie a 323 do robót polowych, jak go zrobię to mi posłuży, został mi motorek i hamule do ogarnięcia no i odświerzyć go muszę
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d937166678abf229

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

62

Odp: Jaki silnik do forsza

gelek79 napisał/a:

Bo forsze to ogólnie fajne traktorki, mi tam się fajnie nimi robi, 3setką sobie sieje i nawozy sypie a 323 do robót polowych, jak go zrobię to mi posłuży, został mi motorek i hamule do ogarnięcia no i odświerzyć go muszę
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d937166678abf229

Twoje oczka w głowie.  Pewnie żona nawet zazdrosna że więcej czasu im poświęcasz jak w domu siedzisz!!!

63

Odp: Jaki silnik do forsza

Synio ostatnio skomentował, ze tylko w garażu siedze

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

64

Odp: Jaki silnik do forsza

gelek79 napisał/a:

Synio ostatnio skomentował, ze tylko w garażu siedze

Powinien się cieszyć, bo mu nie marudzisz że za dużo przy komputerze siedzi wink

65

Odp: Jaki silnik do forsza

no właśnie mój prawie 5-cio letni synio siedzi tam razem ze mną, do kompa go nie ciągnie natomiast ma mega pier**l na punkcie traktorów, w przedszkolu jak mu dają coś do malowania to ma być tylko i wyłącznie traktor

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

66

Odp: Jaki silnik do forsza

Jak bym widział siebie kiedyś big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

67

Odp: Jaki silnik do forsza

ja też tak miałem w zerówce wszyscy dostawali kolorowanki a ja odkładałem kolorowanki i smarowałem na kartce traktorki

Nie ma to jak FORTSCHRITT

68

Odp: Jaki silnik do forsza

Ma chłopak pasje

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

69

Odp: Jaki silnik do forsza

lepiej niech za młodu wyrobi sobie pasje niz ma siedzieć nic nie robić albo łazić w szemranym towarzystwie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

70

Odp: Jaki silnik do forsza

tomek 323 napisał/a:

lepiej niech za młodu wyrobi sobie pasje niz ma siedzieć nic nie robić albo łazić w szemranym towarzystwie

Dobrze powiedziane. Tez jestem tego samego zdania. Z wiekiem przejdzie ale i czegoś sie nauczy prze ten czas.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

71 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-04-14 19:24:46)

Odp: Jaki silnik do forsza

I wczoraj znowu dzień wolny od pracy a spędzony w garażu, z powodu braku hamuli wziąłem się za pompe, bo płyn ginął a nie było widać gdzie, pompa zrobiona, a cylinderkami tylnymi zaczęło sie lać że hej, i znowu trzeba rezerwować dzień wolny na rozbieranie, i tak w koło, a zadzwonił do mnie wczoraj gość który wkłada silniki stara do forszów nie wiem skąd miał do mnie tel, nie chciał powiedzieć, zastanawia mnie to, w sumie dałem se spokój z tym starowskim chyba.

No i znowu kolega zabił mi kołka zadzwonił i powiedział że jego dobry znajomy ma silnik do stara z wojska odkupiony, cyka jak ta lala i nie wiem co robić? Kompletny z osprzętem za tysiaka i praktycznie koła domu. Kurcze zgłupiałem, bo może by się porwać na niego, tylko nikt nie opisał jak taki motor połączyć ze sprzęgłem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

72

Odp: Jaki silnik do forsza

Podjade w czwartek luknąć ten motorek, bo po krótkiej rozmowie okazało się że to silnik T359E, czyli ze stara 1142 z turbo, ma go odpalić i zobaczymy. Ten silnik ma 170koni. Kolega mówi że na dwóch kołach forsz będzie jeździł. Co o tym myślicie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

73 Ostatnio edytowany przez bamreras (2017-04-15 13:47:47)

Odp: Jaki silnik do forsza

Z tymi kołami to pzesadził.... Jak jest turbo to bym moze zaryzykowł bo ma o wiele przyjemiejsze parametry jak  wolnossący. Jak pisalm wyzej widziałem taką zmote i gosć miał na jeden kapekusz, aleczy coś wiercic trza to nie wiem. Pod poduchy to perfidnie od środka ramy jakieś ceówki wspawane i rama o okoł 25cm dłuższa.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Star_T359E
tu masz porównanie tych dwóch silników i od razu widać jak wielkie różnice w osiągach mają.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

74

Odp: Jaki silnik do forsza

Ja to trochę Ci się dziwię, że na tyle ziemi chcę Ci się kombinować. przecież bez problemu nawet trzysetą obrobiłbyś.

75 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-04-15 15:50:06)

Odp: Jaki silnik do forsza

Ma sie tego świra Grzegorz to po prostu jest hobby, ale z tego co poczytałem to ramy nie trzeba ruszać, mieści się?

Ma kto taki motor w forszu, bo z tą ramą mnie zastanawia nie chciałbym jej ciąć

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

76

Odp: Jaki silnik do forsza

z tego co wiem przedni napęd przeszkadza i misa się nie mieści, a z cieciem i spawaniem lipa stop ten się źle spawa.  Ja bym stara nie wkładał, 6ct107 ma normę spalania w autobusie 22 litry (a spala mniej ) star ma 32 a wojskowy 38.

77 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-04-15 16:59:18)

Odp: Jaki silnik do forsza

Ale 6ct107 to nie T359E? nikt nie pisał o tym przodzie że przeszkadza, chyba sie wezme za remanent mojego bo te przeróbki to dupa zbita, fajnie jakby ktoś napisał kto ma taki wrzucony

Daje sobie spokój z tym starowskim, w sumie mój lata a tyle tego mam do obrobienia ze śmiać się chce jak padnie to sie pomysli, może co sie trafi,zamykamy temat, a jak bym co pisał o tym pomyśle wymiany to prosze o porządny opier. Dziękuje

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

78

Odp: Jaki silnik do forsza

nie to zupełnie inne silniki.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

79 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-04-15 17:50:53)

Odp: Jaki silnik do forsza

Temat zamknięty zostaje przy ifce, może arek mi co znajdzie a jak nie to sobie swój ogarne, nie takie rzeczy sie robiło, koniec paplania o tym!!!!!!!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam koledzy i koleżanki radości, spokoju, zdrowia a przede wszystkim odskoczni od codzienności i mokrego-zalanego Śmingusa Dyngusa

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

80

Odp: Jaki silnik do forsza

Mam nowy silniczek, już wrzucony jeszcze oliwke i filtr i odpał na tygodniu
Motor to poczciwa ifka, zakup od arka 323, oby długo służył

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile