81

Odp: Jaki silnik do forsza

A co myslicie o silniku deutz 6 cylindrow chłodzony powietrzem w zt323?  Mam do kupienia traktor który ma założony właśnie taki silnik. Moc 95 km. Pracuje ładnie. Tylko nie wiem jak to moze spisywac sie w polu

82

Odp: Jaki silnik do forsza

Masz symbol silnika? Bo podejrzewam że bez problemu wykręcisz z niego ze 120KM te 95 to jest pewnie po skręceniu na pompie...

83

Odp: Jaki silnik do forsza

Nie znam sie na tych silnikach. Model to F6L 8120 lub 9120. Tabliczka byla przetarta. Fajnie by bylo jakby dalo rade podkrecic na wiecej koni. Niestety obrotomierz nie dziala. Silnik z równiarki drogowej. W ogole ciagnik nie pracowal w polu

84

Odp: Jaki silnik do forsza

Nie wiem czy do  tego 8120 są części to strasznie stara konstrukcja montowana w ciągnikach w latach już w latach 60. 9120 to kolejna seria i tu można szaleć z mocą z 6 garków do 128 ale kW!

85

Odp: Jaki silnik do forsza

To mnie nie pocieszyles z tym 8120. Nie wiadomo jak z czesciami i ile mozna podkrecic. Dodaje zdjecie silnika
https://m.fotosik.pl/zdjecie/6c5dbb53f4f0506b

86

Odp: Jaki silnik do forsza

szukaj

87

Odp: Jaki silnik do forsza

Człowieku 95 koni do ciągnika 6,5tony to porażka on sam siebie nie radzi . Co do podnoszenia mocy w deutzu  to się nie znam wiem tylko że sąsiad w koparce walczył z tym silnikiem wsadził 5tyś i nic nie zdziałał .

88

Odp: Jaki silnik do forsza

Ale oryginalna ifa ma 100 km i jakos sobie radzi w tym ciagniku. A tutaj 6 cyl wiec tez inna kultura pracy i moment obrotowy. Jedynie sie obawiam dostepu czesci. Natrafilem w internecie ze  moze miec tylko 80 km i to bylby juz problem. Ciagnik byl zrywny. Ale  nie wiem jak to w polu bedzie

89

Odp: Jaki silnik do forsza

Jeśli to 812 to kręcili go do 95, jeśli 912 to tak jak pisałem. Kwestia wizyty u pompiarza.
Wstawiłeś foto silnika w ciągniku trza go sprawdzić . czy się nie da?

90

Odp: Jaki silnik do forsza

Tylko jak sprawdzic. Szukam od wczoraj jakis info w internecie i nic nie moge znaleźć. W ogole zadnych konkretow o tych silnikach. Znalazlem tylko ze z turbina  maja ok 136 kw

91

Odp: Jaki silnik do forsza

Siedzi w ciągniku ... odpalić zaczepić 30t i jazda.....

92

Odp: Jaki silnik do forsza

Albo podczepić się liną do drzewa wrzucić 2-II nie ma prawa na tym biegu zdychać, tylko ryczeć i grzebać kołami.

93

Odp: Jaki silnik do forsza

Tylko długą linę co by drzewo do kabiny nie wpadło wink

94

Odp: Jaki silnik do forsza

Troche sie zorientowalem i do tego typu silnika czesci sa praktycznie niedostepne. A jak ktoa ma gdzies schowane to sa w takiej cenie ze sporo taniej kupic silnik 913 po remoncie. Szkoda bo forsz naprawde ladny jest

95

Odp: Jaki silnik do forsza

Jak reszta w porządku to silnik żaden problem za nieduże pieniądze inny kupić i wstawić.

96

Odp: Jaki silnik do forsza

Ile trzeba dac za taka zmote z tym silnikiem?

97

Odp: Jaki silnik do forsza

16 tys. . Coagnik z roku 90. Ladne opony. Biegi dobrze wchodza, dźwigjie nie maja luzow, podnosnik dobrze reaguje, kierownica sie lekko kreci. Blacha zdrowa, oryginalny lakier nic nie pokrzywione, w kabinie zadbane, szczelna.  Ciagnik najpierw pracowal w społdzielni przy beczce a teraz 19 lat u jednej osoby przy pługu do sniegu i walcu. Z minusów to najgorsze to rozdzielacz z jedna para wyjsć oraz brakuje wolnego spływu. Nie dziala obrotomierz, ULS no i  jest wyciagniety siłownik pbeumatyczny od sprzegla a wsadzona jakas rurka, przez co ciezko pedal chodzi ale wysprzegla normalnie. Wilgotny jest serwomechanizm. Skrzynia zalana agrolem u. 
Przełożenie silnika to tez nie taka prosta i tania sprawa. Silnik yrzeba kupic i to dobry oraz dopadowac go i idealnie wypoziomowac. Kiedys  pare kilometrow ode mnie wstawili 6ct do takiego i zle wypoziomowali to 6 razy wyciagali silnik , bo gume zrywało.

98 Ostatnio edytowany przez androl (2018-02-28 07:11:26)

Odp: Jaki silnik do forsza

Trudno silnik wypoziomować ? Najpierw ustawia się go na dwóch wózkach do rozpołowiania i ustawia tak żeby wałek luźno chodził w frezie gumy, dopiero dorabiamy łapy zawieszenia. Ja z kolegą mechanikiem ustawiliśmy idealnie za pierwszym podejściem.

99

Odp: Jaki silnik do forsza

Ja czekam teraz na pompę do swojego mam takiego mega speca od pomp, gościowi jak ustawił w 60tce to maszyny nie poznał,  jak nie będzie różnicy jaka jest obecnie to pomyślę o silniku z eurocargo lub midiumki jest tego jak lodu i trochę żwawsze są, miałem iveco 75e15 to szedł ładnie motorek cykał, no i kucy deko więcej bo z tego co pamiętam to ok 150km miał

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

100

Odp: Jaki silnik do forsza

problem z ciągnikiem rozwiązany gościu go sprzedał