101

Odp: Jaki silnik do forsza

własnie zauwazylem ze ogłoszenie nieaktualne

102

Odp: Jaki silnik do forsza

witam czytam tutaj te wasze wypowiedzi i jest tu ktoś kto ma silnik montowany od stara 266 posiadam taki  wyjęty z z samochodu razem ze skrzynią w dobrym stanie  i kręciłem tym tartak przez 4miechy  trochę mu brakowało mocy i do tartaku poszedł od jelcza a ten stoi a mam zamiar kupić z303  i jaki by kiedyś silnik sinik padł to byłby na zapas  lub kupić też od takiej starszej pani z zatartym silnikiem doradzicie coś ? smile dzięki z góry

103

Odp: Jaki silnik do forsza

Powiem Ci tak według mojej oceny oryginalny silnik mógłby mieć więcej mocy, a co do starowskiego, to mas ten s 359? , z tym silnikiem trzeba kombinować z płytą od przedniego mostu bo się nie mieści ale to wiem tylko z opisu, sam chciałem takiego wrzucić, teraz jak będę miał silnik do wymiany to wrzucę coś z jakiejś ciężarówki typu lveco euro cargo czy reno midium tanie silniki w miare żywotne i przede wszystkim lżejsze- mniejsze, i więcej kucy

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

104

Odp: Jaki silnik do forsza

Starowski silnik?,nie wiem,ale ja tego nie widze w tym ciagniku.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

105 Ostatnio edytowany przez bamreras (2018-03-31 15:37:41)

Odp: Jaki silnik do forsza

Widziałem forsza z tym silnikiem. Właściciel do dziś nie może wybaczyć sobie tego błedu, żona od gostka odeszła a dzieci..... A dzieci to nie mieli bo gość na rope musiał zarobić....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

106

Odp: Jaki silnik do forsza

Kolega Ci odpowiedział paliwożerny i na pewno mniej wytrzymały jak już to z ciężarówki iveco lub reno

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

107

Odp: Jaki silnik do forsza

hahaha to ja bym się chociaż jednego dziecka dorobił bo w drodze już jest smile  ok to widzę że silnik od stara odpada a trochę szkoda bo w dobrej kondycji jest a jeżeli już ifa to jak ją zrobić żeby posłużyła mogę mieć w zasięgu około 25ha to miał by co forsz robić smile

108

Odp: Jaki silnik do forsza

Jak nie potrzebujesz więcej jak te 100KM, no max 120, to czwórka ifoska po porządnej kapitalce -serwis na górze strony- i masz spokój na ładnych pare lat. Jak b3dziesz dbał to na 25ha nie zajeździsz jej. Założysz obojętnie jaki silnik to licz się z przeróbkami, z tym że silnik może się okazać na 2-3lata trupem... Założysz kolejny, to zaś robota. Jak to wszystko policzysz to ten remont u Piotra wcale aż takich dużych pieniędzy nie wyjdzie......

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

109

Odp: Jaki silnik do forsza

Jeszcze zależy w jakiej kondycji będzie jego silnik. W tedy dopiero Piotr zrobi mu wycenę

110

Odp: Jaki silnik do forsza

Wracając do stara to silnik bez turbo to porażka. Z turbo można sie pokusić jak komuś zalega bo ten bez turbiny to ma moment obrotowy dopiero przy 1800 a moc max przy 2800 przecież to jak kosiarka ogrodowa....  Ale i tak dupy nie będzie urywać...

111

Odp: Jaki silnik do forsza

nie no te 100 koników to myślę że by starczyło wszystko też zależy co kupie  i w jakim to będzie stanie mam na to w tej chwili max 10000 zł  myślicie że da się coś normalnego kupić w tych pieniądzach ?  smile

112

Odp: Jaki silnik do forsza

Nieraz padający silnik forsza chodzi jeszcze pare ładnych lat, ja swój wymieniłem w tamtym roku bo na rozgrzanym ciśnienie było marne i stary sprzedałem na części ale gość wrzucił go do 323 i zapierdala jak ta lala, jesień przerobił a ma ok 50ha

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

113

Odp: Jaki silnik do forsza

przemek123 napisał/a:

nie no te 100 koników to myślę że by starczyło wszystko też zależy co kupie  i w jakim to będzie stanie mam na to w tej chwili max 10000 zł  myślicie że da się coś normalnego kupić w tych pieniądzach ?  smile

W tych pieniądzach to spokojnie sam sobie wyremontujesz swój oryginalny silnik i uwierz mi, że będzie to najlepsza inwestycja dla tego sprzętu jaką możesz zrobić, a może jeszcze i sporo pieniędzy zostanie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

114

Odp: Jaki silnik do forsza

to ile kosztował by kapitalny remont silnika forsza?

115

Odp: Jaki silnik do forsza

Nowe tłoki, tuleje, sworznie, remont głowicy i takie tam  700-800zł n garnek
do tego wał?
Półbloki?  Jak są przeciągnięte a pewniesą to 1200 szt
no i robota olej....
Ja się przyznam zrobiłem półtora roku temu i świadomie zostawiłem jeden blok z pęknięciami przy gwintach ( przecież półblok nie trzyma kompresji tylko tuleja zaciska ten pierścień uszczelki... tak sobie tłumaczyłem) Dostał w dupę i uszczelka poszła... Chyba wrócę  do poszukiwań  czegoś co ma te 140-160KM.  Do grubera musi tyle być....  Myślałem o nowym ale za dużo obciążeń by było na raz $$$$

116

Odp: Jaki silnik do forsza

komplet naprawczy na garnek od 200 do 400 czym chata bogata
regeneracja głowic 300 sztuka x dwie sztuki
szlif wału 200
komplet panewek i półksiężyców ok 250-300
kątowanie korbowodów plus tulejki ok 200-300 za 4
Komplet uszczelek 180 filtr oleju od 12 do 50 zł
Olej od 80 zł do czym chata bogata
Regeneracja pompy i wtryskiwaczy tak myślę max 1500 w prawdziwym serwisie w Grudziądzu
Łożyska rozrządu, klej do wklejania zerwanych gwintów, pompa wody, termostat, czujniki, pompa oleju, opijanie - wg uznania i potrzeb.
Widziałem kilka mniej lub bardziej udanych przeszczepów w Fortschittcie i na żaden z nich nigdy bym się nie zdecydował, bo ten traktor w fabrycznej konfiguracji to był mój świadomy wybór, a remont silnika pokazał mi, że mam trochę więcej niż zakładałem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

117

Odp: Jaki silnik do forsza

MAREKPE napisał/a:

komplet naprawczy na garnek od 200 do 400 czym chata bogata
regeneracja głowic 300 sztuka x dwie sztuki
szlif wału 200
komplet panewek i półksiężyców ok 250-300
kątowanie korbowodów plus tulejki ok 200-300 za 4
Komplet uszczelek 180 filtr oleju od 12 do 50 zł
Olej od 80 zł do czym chata bogata
Regeneracja pompy i wtryskiwaczy tak myślę max 1500 w prawdziwym serwisie w Grudziądzu
Łożyska rozrządu, klej do wklejania zerwanych gwintów, pompa wody, termostat, czujniki, pompa oleju, opijanie - wg uznania i potrzeb.
Widziałem kilka mniej lub bardziej udanych przeszczepów w Fortschittcie i na żaden z nich nigdy bym się nie zdecydował, bo ten traktor w fabrycznej konfiguracji to był mój świadomy wybór, a remont silnika pokazał mi, że mam trochę więcej niż zakładałem

Jak zawsze mądrego posłuchać miło !!':beer:',

Leszek   dla kolegów'

118

Odp: Jaki silnik do forsza

No chyba że taki przeszczep
https://www.facebook.com/WRCNewsOfficia … 416969085/

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

119

Odp: Jaki silnik do forsza

dobre się ubawiłem...

Leszek   dla kolegów'

120

Odp: Jaki silnik do forsza

Wstrząśnięte- nie mieszane!

E 516 na części
Telefon 695 076 269