Temat: Kupię wał korbowodowy 4cyl

Kupie wał korbowodowy do silnika 4 cyl mój niestety nie nadaje się do regeneracji

2

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

A jak sprawdzić czy sie nadaje mam takie dwa kiedyś kupiłem na zapas

3

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

Trzeba zmierzyć wszystkie średnice znając wymiar nominalny sprawdzisz po którym jest szlifie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

Twardość też, bo mógł być po obróceniu panewki. Leży u mnie po czymś takim ale nie badany.

5

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

A jaki wpływ na twardość ma obrócenie panewki?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

Przegrzanie.

7

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

To może bardziej zatarcie, nie chcę się sprzeczać ale pierwszy raz o tym słyszę że wał stracił twardość. Przyrządy do pomiaru twardości raz są drogie a dwa uszkadzają powierzchnię, biorąc pod uwgę że szlif w zależności od wału robimy co 0,20 do 0,25 to taki pomiar może mieć znaczenie.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

https://www.autocentrum.pl/publikacje/p … 917152542/

9

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

Artykuł wyjaśnia obrócenie panewki nie ma tam mowy o utracie twardości.Wybacz że dociekam ale jak wspomniałem wcześniej nie spotkałem się ze zjawiskiem utraty twardości.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

10

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

Szlifierz też sprawdzi czy nie ma mikronapęknięć czy jakoś tak. Tego nie przeszedl wał co był kiedyś u nas w bizonie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

Wał jest utwardzany powierzchniowo, jeżeli chodził chwilę po obróceniu panewki może być dobrze. Natomiast gdy dłuższy czas postukiwał musi się rozhartować. Panowie z Grudziądza raczej dyskwalifikują wały po obróceniu panewki.

12

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

No my wtedy byliśmy w dwóch szlifierniach aby potwierdzić diagnozę i oboje równo powiedzieli

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: Kupię wał korbowodowy 4cyl

No mój wał jest po obróceniu panewki to raz a dwa już dobrze nie pamiętam ale jest chyba tez krzywy i nie można go wyważyć czy coś takiego nie pamiętam dokładnie bo to było robione w sezonie i został kupiony drugi silnik i teraz jest jeszcze chwila wolnego to bym złożył drugi silnik