1

Temat: MDW 525H kilka pytań

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać, gdyż jestem nowy na forum. Nie posiadam może żadnego sprzętu spod marki Fortschritt, ale może  w przyszłym czasie się to zmieni...

Mam do Was kilka pytań odnośnie MDW 525H, niestety nie znalazłem odpowiedzi na forum.
Mamy do koszenia rocznie około 130 ha - około  80 zboża (pszenica, jęczmień i rzepak) i około 50 ha kukurydzy. Teraz obkasza zboża Bizon z056 a kukurydzę Claas Dominator 85 Do Was pytanie, jak z wydajnością kombajnu, czy w pszenicy około 6tonowej idzie wykosić 15 ha na dzien na spokojnie? Bo bizonem jak się skosi 6-7 ha to już bardzo dobrze ...  Czy lepiej szukać jakiegoś większego kombajnu na taki areał. (527?)  W przyszłości może dojść trochę pola. Oczywiście MDW miałby kosić zboże i qq.

Kolejno jak jest z koszeniem kukurydzy ? Nigdzie na internecie nie widzę, żeby ktoś sprzedawał przystawki do MDW. Czy są one jakies  specjalne, czy np. kupuje się jakiegos geringhoffa i przerabia pod MDW ? Widziałęm tylko jakies przystawki do fortschrittów tych starszych.

Jeszcze pytanie odnośnie adaptacji do koszenia kukurydzy. W claasie trzeba było wymieniac klepisko, nakładać blachy na bębny itp. ogólnie dużo czasu schodziło na przekładki. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś opisał przekładanie Mdw do kukurydzy.

Czy warto kupić MDW 525h w okrągłej kabinie, czy rózni się od starszych wersji z kwadratowymi czymś więcej niż tylko kabiną?
Znalazłem informacje o pękających osiach i wariatorach, czy są to aż tak częste przypadki ?
Trochę te usterki przerażające .

Czy case 525 są tylko przemalowane na czerwono, czy miały jakieś drastyczne zmiany i usprawnienia ?

Znalazłem na internecie aukcję 525H z 96 roku, silnik volvo, klima, heder 4,8m. napisane w porządnym stanie za 120 tys ... jak myślicie, jeżeli na prawdę byłby ok, to czy warto tyle wydać na ten kombajn ?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i proszę o pomoc.

2

Odp: MDW 525H kilka pytań

W tych pieniądzach kupuje się Dominatora 108 i wiesz, że ze wszystkim sobie poradzi. Nie widzę MDW w kukurydzy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: MDW 525H kilka pytań

MAREKPE napisał/a:

W tych pieniądzach kupuje się Dominatora 108 i wiesz, że ze wszystkim sobie poradzi. Nie widzę MDW w kukurydzy.

mądrego  miło poczytać !! pozd

Leszek   dla kolegów'

4 Ostatnio edytowany przez Laszek (2017-08-20 23:18:37)

Odp: MDW 525H kilka pytań

Marku kuzyn kosi 527 kukurydzę i to sporo, wcześniej 525 właśnie w okrągłej kabinie i dają radę. Kolego Pawle w Mdw jak i w Claasie to samo trzeba do kukurydzy zakładać. Dodatkowo jeszcze reduktor obrotów na bęben. A co do 108 SL to maszyna jak najbardziej warta polecenia.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: MDW 525H kilka pytań

za 120 tys   to spokojnie kupisz jakiegoś claasa  ceny cześci pewnie podobne co do MDW  albo nieznaczne różnice  więc  MDW nie patrzył bym  a jak masz przystawkę od dominatora 85 to szukał bym  model 98   i spokojnie 120 obrobisz . ale jak chcesz szybkość to większa maszyna

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: MDW 525H kilka pytań

Witam odświeże temat bo mało informacji na temat tych 525... Warto go kupic na 120 hektarów? Jak z wydajnością w płonie 5ton z hektara?

7

Odp: MDW 525H kilka pytań

Na 120 ha bierz mojego, przy takim plonie 2,5 powinien zrobić, zależy jakie duże pola. Ale te 2 to spokojnie
https://www.olx.pl/oferta/claas-command … mEnUI.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8

Odp: MDW 525H kilka pytań

A jak przy nim z siekaniem słomy bo zbieram dużo jęczmiennej do bydła?

9

Odp: MDW 525H kilka pytań

No jest krótsza i bardziej poszarpana ale za to fajnie się nią ścieli. Prasą musi mieć kompletne palce w podbieraczu żeby jej nie gubić. Za to w słomie nie znajdziesz ziarenka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: MDW 525H kilka pytań

Rotorowego sobie jednak odpuszczę... Ale dzięki za propozycję.

11

Odp: MDW 525H kilka pytań

jak już to na hydrostacie i szukałbym z nowszą kabiną

mdw

12

Odp: MDW 525H kilka pytań

Widzę że masz taką maszynę lub miałeś. Napisz jaka ma wydajność.? Szukam tylko z hydro i klima. A czy te z okrągła kabina różnią się czymś pod względem technicznym od tych z kanciata?

13

Odp: MDW 525H kilka pytań

Tylko 525 w okrągłej kabinie dość mało jest. 527 już jest więcej. Kuzyn ma 130 ha i rok temu kupił 527 i bardzo zadowolony

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: MDW 525H kilka pytań

Ja swojego mam 50 reszta to usługi. 527 jest ok tylko za małe działki mam dla niego...

15 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-02-02 18:58:16)

Odp: MDW 525H kilka pytań

Mam 525 na hydrostacie w starej kabinie ale doPiero pierwszy sezon u mnie. Trudno mówić po ostatnich zbiorach o wydajności bo w rzepaku szło pogonić wiec jeździłem na 3 biegu Ale zboże tylko na 2 bo było wiotkie i uciekalo sprzed kosy. Jedynie żyto hybryda sypało dobrze. I w życie sypiącym dobre 6 ton wydajność to około 1.5 ha w godzinę. Jak kupować to tylko na szumacherze. Pamiętaj sprawdzić newralgiczne miejsca przy tych kombajnach. Przede wszystkim komputer. Przekładnie kątowe, wahacze  i tuleje podsiewacza, czy szpilki na wariatorze młocarni nie są pozrywane. Czy działa sterowanie obrotami wianki i młocarni.
Hydrostat pIękna sprawa. Manewrowanie bajka. Z tego co zauważyłem hydrostat zawsze sparowany jest z silnikiem Volvo Penta 190 koni. Silnik nawet w mrozy pali od strzała.
527 to już krowa i żeby to garażować trzeba mieć solidną wiatę smile

Siły na zamiary zmierz....

16

Odp: MDW 525H kilka pytań

Leszek ten komputerek to oryginał co on pokazuje bo u mnie to uchwyt i kable zostały

17

Odp: MDW 525H kilka pytań

A te tuleje i wahacze na podsiewaczu są drogie w naprawie?

18

Odp: MDW 525H kilka pytań

Zestaw tulei tani ale robota taka sobie. U mnie to bylo porobione jak kupiłem więc póki co mam spokój bo kosze 50 ha.

Siły na zamiary zmierz....

19

Odp: MDW 525H kilka pytań

Marcin to jest licznik hektarów, to już było dolozone nie oryginał

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: MDW 525H kilka pytań

A ten komputer to to samo co w 524?