21

Odp: MDW 525H kilka pytań

Zależy od roczników.   524 miały 2 typy. Stary i Nowy typ. Nowy dwa wyświetlacze ma

Siły na zamiary zmierz....

22

Odp: MDW 525H kilka pytań

No i te w okrągłej kabinie miały Lh Agro z którymi nie było już problemów bo te stare potrafią palić płytki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

23

Odp: MDW 525H kilka pytań

jasiuhonda napisał/a:

A te tuleje i wahacze na podsiewaczu są drogie w naprawie?

bez prasy nie wymienisz, u mnie chłodnica pociekła na dolnym zbiorniku, nowa nie osiągalna a tą nie wiem czy zreanimuje...

mdw

24 Ostatnio edytowany przez Laszek (2019-02-03 10:16:58)

Odp: MDW 525H kilka pytań

A nie myślałeś tam uderzyć? Przecież nie masz tam daleko tyle to ja mam do Wągrowca po części do e514, może by mieli właśnie tam
http://www.mdw-singwitz.de/

E 516 na części
Telefon 695 076 269

25

Odp: MDW 525H kilka pytań

chopaki sprzawdzali mi  kiedys i nie mieli.

mdw

26

Odp: MDW 525H kilka pytań

yokoslaw napisał/a:

u mnie chłodnica pociekła na dolnym zbiorniku, nowa nie osiągalna a tą nie wiem czy zreanimuje...

W mojej 512 też wypukało dziurkę nad śrubą mocującą chłodnicę od spodu dolnego zbiornika. Parę kilometrów od domu mam firmę ADROX gdzie chłopaki siedzą w metalu dowolnego koloru i załatali za 20 zł kolbą lutowniczą, cyną i łatką z ocynkowanej blachy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

27

Odp: MDW 525H kilka pytań

Też mam fachmana. Ale nie wiem czy metalowy kołnierz zejdzie

mdw

28

Odp: MDW 525H kilka pytań

Chłodnice myślę że da się naprawić. A ile one pala na godzinę? Chodzi o silnik volvo

29 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-02-03 13:14:51)

Odp: MDW 525H kilka pytań

Jasiuhonda jak mówić o spalaniu przy takiej suszy jaka była. Jak kombajn nie był obciążony.  W normalnym roku będę mógł powiedzieć. Napewno wciąga na hektar więcej niż 4 cylindrowa Ifa. I nie ma co tego ukrywać.  Ale dla mnie litr dwa roznicy to nic bo bardziej zależy mi podczas żniw na czasie niż na 10 złotych więcej ktore wydam na skoszenie kazdego 1 ha. Tuleje da się bez prasy osadzić. Bo ja moje ustawiałem bo nie były równo osadzone. Wystarczy trochę pomysłowości.

Co do chłodnicy to pasuje od 517 i mówiłem o tym w którymś wątku. Bądź regeneracja i spokój na kolejne 30 lat lecz kosztuje to 5 tysięcy.

Siły na zamiary zmierz....

30 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-02-03 13:27:14)

Odp: MDW 525H kilka pytań

Laszek napisał/a:

No i te w okrągłej kabinie miały Lh Agro z którymi nie było już problemów bo te stare potrafią palić płytki

Jesteś pewien ? Ale takie lh agro z dyszkę kosztuje ;P  jak padnie.
I swego czasu był tylko jeden na sprzedaż.  Czy się pali czy nie zależy od tego jaką instalację masz.

Siły na zamiary zmierz....

31

Odp: MDW 525H kilka pytań

Twierdze to na przykładzie obserwacji u mnie w rodzinie. Te nowsze to 4 sztuki i z żadnym nie było problemu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

32

Odp: MDW 525H kilka pytań

Może to się potwierdza bo parę sztuk Mdw oglądałem i tylko w obecnym to śmiga.

Siły na zamiary zmierz....

33

Odp: MDW 525H kilka pytań

Oglądałem jednego i jutro mam po niego jechać. Czy to dobra decyzja to się okaże w żniwa.... Na ten rok zostaje 514 do pomocy bo wiadomo jak to jest z pierwszy sezon nowa maszyna

34

Odp: MDW 525H kilka pytań

Jeśli to nie tajemnica to ogłoszenie jest gdzieś ?

Siły na zamiary zmierz....

35

Odp: MDW 525H kilka pytań

Już się skończyło... Kombajn z okolic strzelina

36

Odp: MDW 525H kilka pytań

przegladalem wlasnie ostatnio olxa i staly dwie 525 w okolicach 70 tys, wczoraj juz tylko jedno ogloszenie bylo i tak myslalem ze ktos wzial. choruje na takiego, no ale niestety budżet hmm

37

Odp: MDW 525H kilka pytań

Tak z ciekawości  czemu one  w porównaniu do innych forszy są takie drogie ? Farba tyle nie kosztuje więc ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: MDW 525H kilka pytań

No trzymają się w cenie a te z okrągła kabina to już w ogóle

39 Ostatnio edytowany przez Matey (2019-02-03 23:16:31)

Odp: MDW 525H kilka pytań

a jakie sa glowne roznice miedzy 524 a 525 oprocz lat produkcji i silnika? bo widze ze bebechy maja takie same, roznica w liczbie wytrzasaczy, ale powierzchnia wieksza w 524 niz 525?

40 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-02-03 23:36:55)

Odp: MDW 525H kilka pytań

Matey Przede wszystkim separator.(drugi bęben z drugim klepiskiem) Żmijka na podsiewaczu. Nie wiem jak z podajnikami jest.
Heder możesz mieć z schumacherem.
Wojtas To, że występowały z silnikami Perkinsa /Volvo a nie niezbyt udanym 6vd ify na pewno podbija cenę ...  no i np hydrostacik którego nie było nawet w 524. Zaraz ktoś powie, że 516 i 517 tez miały hydrostaty a kosztują grosze.
514 z Perkinsem tez odstaje cenowo od zwykłych 514

Siły na zamiary zmierz....