21

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

To jest kwestia regulatora obrotów. To samo miałem w 516 jak założyłem silnik od jelcza. Jak gaz szedł do oporu to było git ale jak obroty miały być na 3/4 to "pływał". Wymiana pompy na stalozakresowa rozwiązała problem. Podobno takie były montowane w wywrotkach, gruszkach do betonu...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

to nie wystarczy wywalić ten regulator przed pompą ?

23

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

Może i tak ale cała pompa była w dobrej kasie to wymienilismy całość

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

Nie wiem bo ja użytkuje strażackiego, więc opłaty inne, z tego co wiem do do DMC 12T nie ma podatku drogowego?!

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

25

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

Pompe Boscha czy też inna można zawsze wsadzic do tego silnika s359. 
Skoro star palił 30/100km to nie jest źle przecież on te 100 km jechal dwie godziny. 
Ifa paliła mi 15 więc na jedno wychodzi. 
Zbytnio się nie przejmuję o silnik czy tam spalanie
Padnie wsadzi się inny tym razem z jakiejś nowszej ciężarówki
Np daf 55 kolo 200 koni ma. 
To tylko traktor ma robić i juz. 
Nie chce mi sie wierzyć że silnik od stara będzie słabszy jak ifa.

26

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

sawek.1990 napisał/a:

Nie wiem bo ja użytkuje strażackiego, więc opłaty inne, z tego co wiem do do DMC 12T nie ma podatku drogowego?!

jest ale chyba nie dotyczy pojazdów specjalnych np szambiarek śmieciarek pomocy drogowych (nie mylić z lawetami) kamperów strażackich i zimowego utrzymania dróg (pod to da się dużo podciągnąć)  itp w mojej gminie wynosi

1. Ustala się wysokość stawek podatku od środków transportowych:

1) samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i poniżej 12 ton:

a) powyżej 3,5 tony do 5,5 tony włącznie - 700 zł,

b) powyżej 5,5 tony do 9 ton włącznie - 1000 zł,

c) powyżej 9 ton i poniżej 12 ton - 1300 zł;

http://www.bip.skepe.pl/?a=3045

27

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

To też zależy pewnie od gminy itp. bo mój szef mówił że do DMC 12 nie ma opłaty tylko że DMC musi być np 11990KG bo 12000kg już jest. A on ma na gospodarstwo, pyzatym ma firmę transportową.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

28

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

http://zyrakow.pl/bip/atach/uchwaly14-1 … 221_16.pdf
z tabelki wynika że powinien płacić
może ma jakieś ulgi za stworzenie miejsca pracy czy coś, a może tak jak mój znajomy zmienił przeznaczenie pojazdu na specjalny. Ten znajomy by nie płacić co roku ponad 3tyś (za 4-ro osiowego mana na resorze) którego używa do wożenia piachu zmienił na pojazd do zimowego utrzymania dróg (założył czołownice i z pożyczonym pługiem i piaskarka na pace na przegląd pojechał)

29

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

Z racji tego że pompa wtryskowa w silnikach stara s359 lubi być kapryśna Itp silnik chodzi jak chce. 
Myślę żeby wsadzic pompe z sw400.  Trochę dawkę się zwiększy ewentualnie inne sekcje i myślę że powinno być ok.
Jutro sprawdzę jaka wydajność ma pompa że stara a jaka z sw400

30

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

Marcin30 napisał/a:

Pompe Boscha czy też inna można zawsze wsadzic do tego silnika s359. 
Skoro star palił 30/100km to nie jest źle przecież on te 100 km jechal dwie godziny. 
Ifa paliła mi 15 więc na jedno wychodzi. 
Zbytnio się nie przejmuję o silnik czy tam spalanie
Padnie wsadzi się inny tym razem z jakiejś nowszej ciężarówki
Np daf 55 kolo 200 koni ma. 
To tylko traktor ma robić i juz. 
Nie chce mi sie wierzyć że silnik od stara będzie słabszy jak ifa.

i właśnie w poście nr.5 zadałem takie pytanie w jakim czasie te 100km
ja myślę że nie jest tak źle
mi po głowie już chodzi silnik volvo fl6 180-210

31

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

No na pewno nie ma sensu remontować silnika ify czy innych.  Jest tyle silników do wyboru i za śmieszne pieniądze ze mozna kombinować na różne sposoby.

32

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

Traktor już dawno złożony itp ale nie miałem okazji przetestować
Teraz posmigalem trochę i muszę powiedz ze moc sporo większą,  kultura pracy również
Przeróbka okazała się bardzo trafna

33

Odp: Zt 323 napędzany silnikiem s359

Kolego możesz podesłać zdjęcia jak to wygląda? Planuje wlożyc do swojego T359e .