41

Odp: zakup 303

jano323 napisał/a:
androl napisał/a:

Na takich przód już ładnie po polu chodzi. Ja w 303 takie tylne mam założone odwrotnie tzn. prawa na lewą, lewa na prawą. Mieści się na styk ale mieści i chyba lepiej to wygląda.

androl no to w końcu pokaż go... chyba że znowu zastawiony nawozem......?

Gratów przybyło i dla Forszy zabrakło miejsca w garażu, więc nie zastawiony wink zasłania nawet trochę swoim "ciałem" od wiatru bizona przykrytego folią.
Jutro cyknę, aczkolwiek wizualnie za bardzo nie jest czym się chwalić.

42

Odp: zakup 303

cyknij cyknij nikt się nie obrazi, jakieś 3dni temu przyjechał gość z takimi właśnie kołami od NEPTUa , prawie nowe opony na felgach, po 200zł i go odprawiłem a potem żałowałem.

43

Odp: zakup 303

decyzja podjęta, szukam 300 i zakładam koła od neptuna i bizona i tak pewnie w pełni nie wykorzystam mocy 300 a co dopiero mówić o 303....... chyba że pojawi się coś ciekawego

44

Odp: zakup 303

Jeśli znajdziesz 300 w dobrym stanie tak do 6 tys to ok ,ale gdybyś miał kupić powiedzmy za 8 i jeszcze do tego dokupić drugie koła to naprawdę lepiej poszukać 303.

45

Odp: zakup 303

https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-3 … eec838adcb

mdw

46

Odp: zakup 303

A koledzy powiedzcie czy opłaca się kupić zwłoki w cenie złomu i robić remont?

47

Odp: zakup 303

zt 300 do pola nie nadaje się morze tylko do transportu

48 Ostatnio edytowany przez arek323 (2018-01-06 12:05:28)

Odp: zakup 303

kellyq napisał/a:

A koledzy powiedzcie czy opłaca się kupić zwłoki w cenie złomu i robić remont?

Jaki chciałem sprzedać swojego zt300 za 5 tyś to nie było chętnych a był lać paliwo i w pole

49

Odp: zakup 303

Kellyq raczej się nie opłaca bo tak czy tak zt300 czy 303 mają cenę zazwyczaj 1 zł za kg. Lepiej szukaj sprawnego ,nawet gdzieś dalej ,myślę ,że lepiej wydać choćby tysiaka na transport niż wydać więcej niż wartość ciągnika w remont zwłok jak to określiłeś.

50

Odp: zakup 303

W zasadzie to i już dalszy transport rozważam bo w okolicy nic ciekawego nie ma. A pytałem o te zwłoki bo to też jakaś tam opcja jest, lubię podłubać przy ciągniku to i forsza bym wyprowadził na prostą. Ale skoro się nie opyla to szukam sprawnego w takim razie, nie koniecznie 300 ale też i 303. Może nazwiecie mnie odmieńcem ale kabina z 323 jest wg mnie paskudna ;P

51

Odp: zakup 303

osobiście to wolę małą kabinę , zawsze można podnieść dach tylne szyby czy nawet zdjąć drzwi tylko żeby nie ta ( wielka orkiestra) ale idzie wytrzymać np, jakieś słuchawki z telefonem
303 od wiosny wyręczył 323 we wszystkich pracach bo musi odrobić koszty remontu a chodzi jak zegarek i nie żałuje że tyle w niego włożyłem

https://zapodaj.net/f650dec1913ff.jpg.html
https://zapodaj.net/89bfba0799c4b.jpg.html
https://zapodaj.net/153fba7c47079.jpg.html

52

Odp: zakup 303

Zaczynam się szybko starzeć, wnioskuję to z tego że kupiłem prawie już 6 lat temu F323 żeby troszku sobie komfort pracy poprawić. Obecnie już nie narzekam na F303 :hmmm:

53

Odp: zakup 303

Jano wyprowadź sobie w 303 tłumik jakieś 20 cm ponad kabinę ,efekt jest taki ,że jak pracujesz w zamkniętej kabinie to nie słyszysz tego dudnienia tylko dosyć przyjemny pomruk silnika.

54

Odp: zakup 303

Komfort to kwestia drugiego planu, po mojemu to ciągnik ma robić robotę. W c330 to zakładam słuchawki dokanałowe z grającą muzyką i heja. Ale też właśnie chciałem sobie komfort psychiczny poprawić żeby pół życia nie spędzić na orce. Kiedyś miałem takie pole że c330 pół godziny się jechało w jedną stronę. Na razie forsza chciałem do orki, uprawy i transportu wykorzystać. W przyszłości też do siewu. Resztą się zajmie c330.

No i tak poluję już dłuższą chwilę na jakiegoś forsza, bo nie widzę innej alternatywy w tej cenie.

55

Odp: zakup 303

https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-z … 90ee4fd8bb

56

Odp: zakup 303

Już mam go w obserwowanych, ale jest inny na śląsku który mnie bardziej interesuje ;P

A jak zrobić z transportem żeby tanio wyszło, ze śląska na lubelszczyznę? Na przykład jak pojadę oglądać i kupię, czy jak będzie wtedy stał u gospodarza i czekał na transport to mnie nie wykiwają? Jak się zabezpieczyć na taką ewentualność?

57

Odp: zakup 303

Chyba musiałbyś dać zadatek i spisać na to jakąś umowę.

58

Odp: zakup 303

jutro jak się uda to jadę oglądać 303 bo jest akurat blisko, w końcu zobaczę chociaż jak to cudo w realu wygląda a nie tylko na filmikach i zdjęciach. piszcie na co patrzeć jakieś niuanse które wychodzą tylko po kupnie i zaznajomieniu się z maszyną

59

Odp: zakup 303

Dużo jest napisane na forum co sprawdzić przed zakupem ,na co zwrócić uwagę , poszukaj a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. smile Ale tak z grubsza to na początku silnik ,czy ma ciśnienie oleju (wypadało by go rozgrzać bo na zimnym to nawet dojechany ciśnienie złapie) ,pozatym posłuchaj silnika czy nie ma jakiś podejrzanych obcych dźwięków ,później sprawdź sprzęgło ,jeśli pneumatyka działa to przy puszczaniu raczej na pewno traktor Ci szarpnie ,nie zrażaj się tym za bardzo,po prostu to sprzęgło musisz dobrze wyczuć. Następnie skrzynia biegów ,poszukaj sobie na forum schematu biegów ,szczególnie reduktora bo jak pierwszy raz do tego traktora wsiądziesz to może Ci się wydać to trochę zagmatwane ale tak naprawdę jest to proste jak świński ogon smile, biegi muszą się przełączać lekko ,nie wyskakiwać ,skrzynia za bardzo nie może wyć ,oczywiście całkiem cicho też nie będzie bo to nie mercedes tylko forszaj. Ps uważaj żeby nie zakleszczyć na reduktorze szczególnie gdyby wajchy miały luz wink. Następnie hydraulika ,przy sprawdzaniu pasowało by żeby właściciel założył na ramiona belkę nośną a pod nią podłożyć jakąś drewnianą kantówkę ,jak dociśniesz podnośnikiem do tej kantówki to powinieneś poczuć jak tył forszaja lekko się na podnośniku unosi ,jeśli tak będzie to znaczy ,że pompa jest zdrowa. Teraz przedni napęd ,musiałbyś uwiązać traktor na grubej linie lub łańcuchu do jakiegoś grubego drzewa ,i powoli jechać do przodu ,w momencie oporu gdy tylne koła zaczną zrywać powinien się przód załączyć automatycznie ,jeśli się nie załączy to włącz ręcznie (w 303 to taki przekręcany zawór z prawej strony pod deską rozdzielczą.) po włączeniu ręcznie powinien pociągnąć. Hamulcami się nie przejmuj ,rzadko który forszaj je ma ,trzeba je robić po zakupie. No to chyba tyle ,miało być pokrótce a trochę się rozpisałem. No ale życzę udanych zakupów. smile

60

Odp: zakup 303

Super dzięki, wyjazd przesunięty na wtorek bo gość gdzieś pojechał dzisiaj. Także mam więcej czasu żeby się przygotować. Biegi, podnośnik i jego wajchy mam już przestudiowane. Tylko nie wiedziałem z tym klockiem że forsz ma podnośnik siłowy w dwie strony jak ruski traktor. Przez tel dowiedziałem się że hamulce zapowietrzone, pewnie zajechana jest pompka. No i palony na zaciąg bo na zimę wyciąga akumulatory. Swoją drogą ciekawe czy te akumulatory nie zajechane już albo rozrusznik.