301

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Zorak wiesz co się zmieniło? Coraz głębiej rolnikom zaglądają do kieszeni  w tam już się pusto robi,  my dróg nie blokowalismy tylko wolno jechaliśmy i to w odstępach 5 ciągników i 200m przerwy. Odziwo 90% kierowców machało do nas.
Jak rozwiąże problem karmienia to 13 do stolicy autokarem jedziemy. W sumie z powiatu to dziś około 100 ciągników pojechalo walczyć o wszystkich rolników.

302

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

U nas było spacerowanie na DK 10. Dwóch z firmy też się wytrwali i pojechali. Ogólnie było spokojnie, kolega mówi jak tam byli to co chwila samochody wyprzedzaly na podwójnej ciągłej, któryś powiedział to policjantowi a Ci podłapała temat i mandaty sypali aż miło 😁😁😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

303

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

androl napisał/a:

Spadkobiercy to wiedzą jak zarobić na takich małych gospodarstwach. W sąsiedniej wiosce już na takim pracuje farma fotowoltaiczna. W mojej też ma stanąć, jeżeli przebrną całą procedurę.

Jakieś liczby możesz przytoczyć ? Jakie koszty ?
No i jaka jest żywotność takich paneli, bo coś czuje że gdy inwestycja będzie dawała jakikolwiek dochód to te panele na śmietnik będą.
W sąsiednich gminach były dotacje do takich małych domowych instalacji, w mojej nie.
Według mnie, te wszystkie pro eko biznesy są gówno warte

Pytam bo pamiętam sraczkę na wentylatory polowe, a nie przepraszam chodzi o elektrownie wiatrowe...
Dotacje do nich były konkretne. Później wpadł mi w ręce obszerny artykuł na  ten temat w Top Agrarze, nie pamiętam który numer. Z artykułu jasno wynikało że to totalnie nieopłacalna inwestycja w przypadku rolników.

2 kilometry od mojego domu stoi jeden taki, dosyć mały, przyszła burza i jedna z trzech łopat urwała się i tak sobie biedny stoi ...

A tutaj biogazownia:  koszty w milionach, dopiero co zaczęła zarabiać i niektóre  elementy zużyte

https://www.youtube.com/watch?v=Vy4fZL4r9AM

304

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tu chodzi o duże farmy fotowoltaiczne pod które wydzierżawia się pola.

305 Ostatnio edytowany przez kondzio98 (2020-10-08 00:53:05)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Jaki z tego dochód przewidują ?

306

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Należałoby zaoferować firmie swoją działkę, w celu uzyskania w miarę wiarygodnej odpowiedzi.

307

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

jak im wydzierżawisz , to oni zarobią, a ty nie...

308 Ostatnio edytowany przez androl (2020-10-08 01:12:52)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

https://www.farmer.pl/biznes/sprawdz-il … 91770.html
komentarze też trzeba przeczytać.

309 Ostatnio edytowany przez kondzio98 (2020-10-08 01:23:45)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Dzięki za link androl.

310

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Ja to ćwiczyłem miałem umowe w ręku nie podpisałem.  śmierdząca sprawa.... 
Można się przejechać w kilku punktach
Podatki nawet jesli oni płacą
współpraca w razie problemów z sąsiadami
recykling
instalacja może zmienić właściciela!

dla mnie było by to atrakcyjne  w momencie gdyby to robiła państwowa spółka.  Nie jakiś leszcz z mercedesa który ma spółkę zoo z kapitałem zakładowym 6tyś zł.

311

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Trudno się z nim nie zgodzić https://www.tysol.pl/a54612-Ardanowski- … ka-glupote

312

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Jak tyle dzierżawy płacą za te farmy to czemu nie kupią na własność tej ziemii, przecież bardziej się im tak opłaca. Firma pod koniec umowy zniknie i szukaj wiatru w polu.

313

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

dokładnie to pytanie zadałem przedstawicielowi.... a ten w bułkę w bibułkę.....
Czynsz jest absurdalny w stosunku do wartości ziem w sporej cześć kraju. A zakup działki jest śmiesznym kosztem przy wartości całej inwestycji tym bardziej że i tak wszytko jest na kredyt czego nie ukrywają...

314

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

mam pytanie co do protestów. jak będzie znów akcja ciagnikowa to czy takie jeżdzenie trzeba zgłaszać, czy tylko po prostu sie jeździ bo mi wolno?

Rolnik z powołania:-)

315

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Jak udowodnisz że jeździsz bo Ci wolno...

316

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

to od kiedy nie wolno jeździć ciągnikiem tam i z powrotem? jest na to przepis?

Rolnik z powołania:-)

317

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej napisał/a:

mam pytanie co do protestów. jak będzie znów akcja ciagnikowa to czy takie jeżdzenie trzeba zgłaszać, czy tylko po prostu sie jeździ bo mi wolno?

My zgłaszaliśmy i mieliśmy eskortę policji itd. Sam komendant przyjechał i powiedział, że możemy całkiem drogę blokować bo jest za nami rolnikami. :walka:

318

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

To samo u nas po zgłoszeniu policja nas eskortowala, pilnowala porządku aby kierowcy nie wyprzedzali na trzeciego i pomagali wjechać na trasę oraz zjechać na parking.
Ogólnie to policja też była mega przyjazna i miła dla nas  a w fendzie takim 570 koni to sobie fotki robili 🤗

319

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej napisał/a:

to od kiedy nie wolno jeździć ciągnikiem tam i z powrotem? jest na to przepis?

to zależy bo jak dostaną prykaz od góry to w myśl zasady daj człowieka a ja znajdę paragraf...
Cóż trzeba być gotowym.....

320

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

koseś napisał/a:

To samo u nas po zgłoszeniu policja nas eskortowala, pilnowala porządku aby kierowcy nie wyprzedzali na trzeciego i pomagali wjechać na trasę oraz zjechać na parking.
Ogólnie to policja też była mega przyjazna i miła dla nas  a w fendzie takim 570 koni to sobie fotki robili 🤗

zobaczymy, mi sie nie chce nigdzie chodzić i zgłaszać ale jak trzeba to trzeba. gdzie to sie zgłasza?

Rolnik z powołania:-)