21

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Ja już po wymianie łożysk w przekladni kątowej żmijki. 6306 2 sztuki i 6206 2 sztuki. Robota na pół godziny i do ogarnięcia przez każdego.

Siły na zamiary zmierz....

22

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

od wysypu czy od podajnika ziarna ?

mdw

23 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-07-03 23:27:53)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Od podajnika tongue tego z ziarnowego do zbiornika

Siły na zamiary zmierz....

24

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Czy ktoś pomoże ?
Chciałbym uruchomić poziomowanie hedera w tym moim 525H. Planuje zakupić czujniki i widzę, że brakuje również tych od poziomowania. Domyślam się, że będą to te same co wszędzie? . Czy ktoś kto posiada mdw 525 cyknąłby fotę który czujnik gdzie podłączyć ?  Widzę wolne kostki przy mechaniźmie poziomowania

Siły na zamiary zmierz....

25

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

https://drive.google.com/file/d/1hd5Qnd … p=drivesdk
Poszerzałem stół... ciekawe jak będzie się sprawować

Siły na zamiary zmierz....

26

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Pytanie do Was. Dlaczego w przekładni kątowej od podajnika ziarnowego zatarły mi się łożyska od strony żmijki do zbiornika ? W sumie dlaczego to wiem. Bo wpadła ziemia którą nie raz złapałem w jęczmieniu. Łożyska Typu RS.  Dziwi mnie dlaczego od strony zębatki jest simmering a od strony żmijki jest łożysko, zabezpieczenie ale nie ma żadnego uszczelnienia. Czy to normalne ? Czy czegoś tam brakuje

Siły na zamiary zmierz....

27

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

powinno cos być albo fartuch metalowy albo simering zalezy od typu przekładni

mdw

28 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-08-09 08:00:07)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Na simmering nie ma nawet miejsca. jedyne co by się tam zmieściło to jakaś blaszka.
Cóż. Po żniwach trzeba będzie coś wymyśleć. Czeka 2 ha rzepaku jarego

Siły na zamiary zmierz....

29

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

A jakiś filc by nie wlozł?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Max blaszka jakąś

Siły na zamiary zmierz....

31 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2018-12-13 21:14:42)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Jeżeli mogę coś doradzić to zerknij w jakim stanie jest ślimak idący  do zbiornika.W Sampo mam taką samą przekładnie od ziarnowego jak Ty w mdw. Fartucha nie miałem na górze przy żmijce ziemia się sypała jak u Ciebie łożyska szlak trafił. Dorobiłem fartucha nowe łożyska i wałeczki bo u mnie były liche , dzień koszenia łożyska do wymiany ,znów wymiana na łożyska fag zakończyłem żniwa luz znów na łożyskach , patrząc na ślimak moim zdaniem problem leży w nim. U mnie jest już podjechany i widocznie nie daje rady odebrać całego ziarna z podajnika w którym mam nowy łańcuch z łopatkami, ziarno zbiera się na dole ślimaka stawiając duże opory. Na wiosnę będę napawał ślimak a w żniwa się okaże czy to coś pomogło.

32

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

ja kupiłem nowa przekądnie w pankowie i dwa sezony przechodziła,zero luzów

mdw

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Ile taka przyjemność ?

34 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-12-13 21:38:52)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Yoko moja przekładnia była robiona przez poprzednika. Dotaczał wałki, bo te co były stanęły i zjadło zęby. Ja za Twoją radą sprawdziłem luz-był na zębatce więc wymieniłem wszystkie 4 łożyska. Nałapałem ziemii w jęczmieniu jarym i łożyska po nocy stanęły. Zdziwił mnie brak jakiegokolwiek zabezpieczenia przeciw pyłowi i innym zanieczyszczeniom. Syf po prostu leci na te łożyska i co z tego że są RS-y skoro tam ciągle wpada syf.
Tadeusz ślimak jest z lekka zjechany i przed sezonem się za niego wezmę

P.S. Yoko zrobisz mi zdjęcia pod kabiną tych czujników od automatycznej wysokości i poziomowania ? Co gdzie podpięte ? Czy też to masz rozbrojone

Siły na zamiary zmierz....

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Jaki smarowidlo stosujecie do tych przekładni?

36 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2018-12-13 22:08:14)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

w pankowie powiezieli mi ze sie nie smaruje ich, tym chyba swoją starą wykonczyłem,nowej nie smaruje i chodzi,  2tysie z hakiem bodajze, moja jest zabudowana simeringiem i ma jeszcze fartuch gumowy, co do czujników to cos tam chodziło o które dokładniej ci chodzi?

mdw

37 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-12-13 21:59:57)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Ja włożyłem  https://www.google.pl/search?q=smar+mot … JtAlPhPSxM ale do łożysk a czy do przekładni się wkłada to nie wiem

Czujniki które ? Od automatycznej wysokości gradzieli co ustawiasz minimalną i maksymalną przyciskiem. Są to dwa czujniki przy mocowaniu gradzieli tam gdzie chodzi blacha z takim ramieniem.
No i od poziomowania hedera przód -tył. Kiedyś pytałem o linkę co mówiłeś gdzie ją podpiąć.

Siły na zamiary zmierz....

38

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Chciałbym przywrócić automatykę całą do porządku jak się uda.

Siły na zamiary zmierz....

39

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

czujniki mam, ale wstyd sie przyznać nawet nie próbowałem tego ustawiać, ja chcem przed sezonem wymontować slimak ten zaraz przed sitami, bo czesto gesto zabija mi sie przez niego kombajn i zastanawiam sie czy bedzie miało to jakiś wiekszy wpływ na omłot.. nie widziałem takiego rozwiązania w innym kombajnie

mdw

40 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-12-14 00:37:56)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Ślimak który rozgarnia równo masę przed sitami ? Nie trzęba go nawet wymontowywać. Wystarczy podnieść na mechanizmie.  Możesz nawet łańcuch zdjąć.  Wiem bo sam tak mam. I nic się nie dzieje.

Siły na zamiary zmierz....