Temat: Fotel Pneumatyczny

Witam. Rozsypało mi się sterowanie fotelem pneumatycznym. Przekopałem cały internet i nie trafiłem nigdzie na takie zaworki pneumatyczne  jak te oryginalne. Może macie jakieś patenty od innego traktora albo jakiegoś auta ????

2

Odp: Fotel Pneumatyczny

dwa zawory kulowe jeden do dobijania, drugi do spuszczania.

3

Odp: Fotel Pneumatyczny

można zaszaleć i założyć elektrozawory

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4 Ostatnio edytowany przez koseś (2018-03-27 22:21:02)

Odp: Fotel Pneumatyczny

Albo pistolet do promowania kół
Albo   https://washservice.pl/mobile/pl/p/Zawo … duszki/840

5

Odp: Fotel Pneumatyczny

Widziałem ten zawór tylko czy to będzie działać na zasadzie dobijania powietrza i upuszczania??? a z kulowymi niby nie głupie ale będzie pierniczenia z przejściówkami hmm

6

Odp: Fotel Pneumatyczny

Albo kup pistolet do pompowania kół taki z manometrem i przyciskiem do upuszczania powietrza. 30 zł tylko podpiąć na stałe i masz dodatkową informację o ciśnieniu przed obiadem ustawiasz 1 bar po obiedzie 2 bary wink

7

Odp: Fotel Pneumatyczny

Polecam rozwiązanie które zastosowałem u siebie, czyli założyć reduktor ciśnieniowy taki: https://goo.gl/images/fTzLf5
Nawet jeśli komuś powietrze delikatnie ucieka to nie będzie problemu z dobijaniem.
Ustawiasz raz ciśnienie i zapominasz o problemie z pneumatyką fotela ;P

8

Odp: Fotel Pneumatyczny

ten patent z reduktorem jest naprawdę dobry tym bardziej że reduktor leży na regale w garażu smile Pozdrawiam

9

Odp: Fotel Pneumatyczny

Ja zrobiłem patent sam. Drut i sprężyna, Fotel opada, to sprężyna pociągnie zaworek oryginalny i powietrze dopływa, fotel się podniesie, zaworek się zamyka i tak całymi dniami to pracuje, bez mojej ingerencji. Nie ma znaczenia czy kierowca waży 50 czy 150 kg fotel jest zawsze na tej samej wysokości. Robiłem to z 10 minut podczas uprawiania pola, bo wk.....ło mnie ciągłe dopompowywanie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10

Odp: Fotel Pneumatyczny

Potrzeba matką wynalazców smile

Siły na zamiary zmierz....

11

Odp: Fotel Pneumatyczny

Ja niestety musiałem zrezygnować z oryginalnego rozwiązania bo poprzedni właściciel pourywał te wajchy od sterowania.:P

12

Odp: Fotel Pneumatyczny

Nie będę tworzył nowego wątku więc pisze tutaj , orientuje się może ktoś z kolegów czy można gdzieś kupić amortyzator do oryginalnego fotela w 323 lub od czego pasuje na wielkość? Mój oryginalny rozsypał się jakiś czas temu , założyłem od wski ten ze sprężyną na wierzchu i po niedługim czasie się rozsypał , od shlki tak samo a ciężki to ja nie jestem. tongue W sklepie z częściami i na necie znalazłem tylko takie małe jak do c360 no i jest lipa bo sama poduszka na powietrze mi fotela nie utrzyma w górze.

13

Odp: Fotel Pneumatyczny

a jaka jest jego długość ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

14

Odp: Fotel Pneumatyczny

Z jakiejś osobówki założyłem tylko pręt pod kątem 90 stopni wygiąłem i już z 7 lat mnie wozi, a ważę 130 więc ma co robić. Jak to poduszka cię nie utrzyma? Ważysz więcej niż ja?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: Fotel Pneumatyczny

Ja znowu kupiłbym cały mechanizm siedzenia, może być bez oparcia. I potrzebuję dość szybko.

16

Odp: Fotel Pneumatyczny

Marku , gdy jeżdżę na samej poduszce bez tego siłownika to bardzo mi dobija w dół na nierównościach , być może za słabo ją dobijam powietrzem lub jest gdzieś nieszczelność i pod moim ciężarem powietrze minimalnie ucieka. Tomek , nie mierzyłem ale oryginalny jest parę cm dłuższy niż taki od wski.

17

Odp: Fotel Pneumatyczny

Wymieniał ktoś łożyska w fotelu? Dolne dwa łożyska po obydwu stronach kompletnie się rozleciały... Nie wiem za bardzo jak się zabrać za to, czuję że to będzie droga przez mękę https://zapodaj.net/d2a8895fa2f49.jpg.html

18

Odp: Fotel Pneumatyczny

I jeszcze pytanie jakie macie fotele zamontowane w ciągnikach oryginalne czy jakies inne... Fotel też mam lichawy i zastanawiam się czy nie założyć siedziska od czegoś innego tylko zastanawiam się czy fotel np od samochodu osobowego będzie pasował i wygodnie będzie się siedziało bo pozycja jest trochę inna jak w samochodzie

19

Odp: Fotel Pneumatyczny

Samochodowy nie, na taki się zbankrutuj. https://www.vidaxl.pl/e/8718475582786/v … gLT9vD_BwE

20

Odp: Fotel Pneumatyczny

No ale cena też galanta... Ojciec znowu najlepiej nie chciał by skóry ani sztucznego tworzywa, żeby tyłek się nie przyklejał latem czyli jakiś "welur "czy coś podobnego