61

Odp: Podgrzewacz

joker-konin napisał/a:

panowie ja mam świece żarową i to nic nie daje grzeje powietrze ale za słabo i myślę coś zamontować w bloku silnika w john deera ale co by tu włożyć mam zaślepke na klucz bodajże 36 oryginalna 600 może koledzy maja coś fajnego co można by było przystosować do tego

zamiast w blok zamontuj na przewodzie koszt ok.110zł , a z JD słyszałem że słabo palą zimą nawet kolega ma dwa i sąsiad jeździ nh go pociągać ciekawy obrazek

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

62

Odp: Podgrzewacz

tylko w bloku to mi sie wydaje pewniejsze a umnie rura ma 8 cm średnicy i ilu watowa była by dobra

63 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-12-03 20:17:57)

Odp: Podgrzewacz

w mtz mam 1600W  po pół godzinie blok cieplutki . Do forsza 2000W bym wstawił . Najgorzej to jak  brak szybko go odpalić , najlepiej sprawdza się opalarka . Planuję 4 świece żarowe zamontować bo  Forszaj dużo powietrza ssie wink . Czy świeca płomieniowa z 255 musi mieś paliwo pod ciśnieniem ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

64

Odp: Podgrzewacz

Sebastian napisał/a:

w mtz mam 1600W  po pół godzinie blok cieplutki . Do forsza 2000W bym wstawił . Najgorzej to jak  brak szybko go odpalić , najlepiej sprawdza się opalarka . Planuję 4 świece żarowe zamontować bo  Forszaj dużo powietrza ssie wink . Czy świeca płomieniowa z 255 musi mieś paliwo pod ciśnieniem ?

z tego co wiem to paru robiło w c 360 grawitacyjnie ze zbiorniczka hamulcowego i mówią  że działa

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

65

Odp: Podgrzewacz

Sprawa jest tego rodzaju, że świeca od 255 będzie chyba całkiem mała, a dodatkowo jakby paliwo miało być podawane grawitacyjnie, to już całkiem kapota neutral
W MTZ gdzie był zbiornik na paliwo i było to tak zrealizowane jest przepustnica w kolektorze ssącym, żeby podmuch świecy nie zgasił.
A tutaj przy takiej pojemności garów to świeca zgaśnie natychmiast, albo będzie palić się z przerwami.
Najlepiej jak już świeca z MF to zasilanie podłączyć jej tak jak teraz z nadmiaru, przez ori zawór. Jeśli zrobi się to grawitacyjnie to zaraz po nagrzaniu świecy zawór bimetaliczny otworzy paliwo, ty jeszcze nie kręcisz a paliwo się już leje, co nie ma miejsca gdy jest ono brane z nadmiaru, wiadomo czemu.
A nawiasem mówiąc to mam sprawną świecę, trochę to pomaga, gdyby była jeszcze większa efekt byłby jeszcze lepszy. No ale i tak nic nie pomoże tak jak grzanie płynu.
Po mojemu to jak ktoś w zimę musi używać, i chce mieć traktor gotowy na minuty, to trzeba po prostu zrobić przystawkę do grzania wody z obiegiem, grzałkę 4kW, do tego pompa żeby był obieg, wywalić termostat, bo szkoda tulei jak pójdzie woda z chłodnicy, wtedy jak termostat pójdzie precz można się wpiąć gdziekolwiek, i po sprawie. A miejsca pod maską jest na to ciut...

66

Odp: Podgrzewacz

Dlaczego wywalić termostat ? Grzejąc mały obieg po osiągnięciu właściwej temperatury termostat sam się otworzy tym bardziej w układzie z pompą .

67

Odp: Podgrzewacz

Żeby silnik nie dostał szoku termicznego. Ma wodę na +90 i raptem napływa coś koło 0..... W dodatku chłodnica cały czas dostaje ciepłą wodę więc nie zamarzanie, a wk układzie z termostatem i zalanym wodą to różnie bywało.... Jeden ten minusto silnik cały czas niedogrzany...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

68

Odp: Podgrzewacz

Termostat otwiera się powoli więc nie powinno być walnięcia .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

69

Odp: Podgrzewacz

Ja mam swiece od MF i zrobione na grawitacje. podgrzewam troche i dopiero wtedy zaczynam kręcić. śilniczek zapala jak w lecie. ale to tez moze dlatego ze rok temu zrobiłem mu remont

Rolnik z powołania:-)

70

Odp: Podgrzewacz

Mam grzałkę w u914 działa to super. Tylko muszę w zależności od mrozu grać z godzinę jak bardzo zimo i pali na dotyk i lekko. Kiedyś zapomiałam wyłączyć, przypomniało mi się po kilku godzinach pędziłem do traktoru z myślą że można cherbatę z wody robić a tam nic złego się nie działo. temperatura na wskaźniku 40 stopni i termostat lekko sie zaczoł otwierać widocznie bo w chłodnicy lekko cieplejszy płyn był (grzałka w bloku od kabiny).

71

Odp: Podgrzewacz

Z tym termostatem to dokładnie jak pisze bamreras , jak silnik stoi na płynie i mu się go zagrzeje na małym obiegu, a potem odpali to czasami może być przykro.
Wiem, że przecież po to są termostaty, żeby silnik się szybko nagrzewał, etc, i że wszędzie jest tak i działa, no ale życie pokazało że potrafi się taki dziad otworzyć całkowicie, natychmiast, i tuleje strzelają. Dlatego bezpieczniej wywalić termostat, a na chłodnicę żaluzje i po kłopocie.

72

Odp: Podgrzewacz

A jaka jest różnica nagrzania się silnika od grzałki czy od normalnej pracy silnika ? Jeśli grzałka jest w bloku tak jak w ursusach serii ciężkiej to żadna różnica ! Tuleja może pęknąć jeśli silnik się zagrzeje przy niskim stanie albo braku cieczy chłodzącej ,ale nigdy w opisanej przez ciebie sytuacji !!!

73

Odp: Podgrzewacz

Ta żaluzje na chłodnice i do kabiny sznurek do regulacji żaluzji bez przesady, termostat nie otwiera się tak szybko żeby zniszczyć silnik przez zmianę temperatur. Jak szybko się otwiera to tak samo szybko się zamknie jak dopuści na silnik chłodziwa.

74

Odp: Podgrzewacz

dokładnie jak pisze grzegorz ałtobusy i cieżarówki wszystko ma termostaty również poto zeby ograniczyć spalanie silnik ciepły zużywa mniej paliwa a jak sie zagrzeje z termostatem to bez niego też ale wiecej spali paliwa

75

Odp: Podgrzewacz

No królika z kapelusza nie wyciągam z tym termostatem, nie wiem czemu ale tak było w ciapku i  już hmm
A co do żaluzji, to wcale nie głupi pomysł, przecież MTZ posiada i na zimę przymknąć chłodnicę - super sprawa.
W naszych forszach gdy się ciężko w zimę pracuje, to przy załączonym wentylatorze temperatury 40-50* nie przekroczysz. Wyłączysz wentylator, przytkasz ciut chłodnice i 75-80* przy pchaniu śniegu złapie, aż w kabinie gorąco od centralki.

76

Odp: Podgrzewacz

dokładnie tak jak pisze Helmut przysłonisz chłodnice i zima ma dobrą temperaturę i grzeje w kabinie elegancko

Nie ma to jak FORTSCHRITT

77

Odp: Podgrzewacz

Panowie, potrzebuję namiar na podgrzewacz najlepiej między półblocza. Wcześniejsze oferty uciekły.

78

Odp: Podgrzewacz

Jak dla mnie to ten jest najciekawszy
http://www.sklep.elektrowarm.com/podgrz … -p-31.html

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

79

Odp: Podgrzewacz

A oryginalny zły jest

80

Odp: Podgrzewacz

Dzięki. Do osobówki może się nada. Do helmuta ?!