41

Odp: Bizon Z056/7

Przez pewien czas miałem chęć wydłużyć gardzieli przy 514 ale stwierdziłem, że to byłaby za duża przeciwwaga i tył za bardzo by unosiło. A jak bym miał na tył zakładać obciążniki to prędzej czy później by coś się uje...o.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

42

Odp: Bizon Z056/7

Masz heder 5,6?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

43

Odp: Bizon Z056/7

4,8

E 516 na części
Telefon 695 076 269

44

Odp: Bizon Z056/7

No to masz spory zapas masy do wykorzystania.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

45

Odp: Bizon Z056/7

Ja jakbym miał wrócić do bizona to nigdy do 56 ,prędzej do rekorda niby to samo ale są pewne, hamulce lepsza skrzynia a tu jeden powazny problem odpada

46

Odp: Bizon Z056/7

MAREKPE napisał/a:

No to masz spory zapas masy do wykorzystania.

Niby tak ale w polu już widać że teraz tył nie jest za ciężki więc po co kombinować. Co innego w 516, tam tył trzymał się ziemi jak by był zabetonowany

E 516 na części
Telefon 695 076 269

47

Odp: Bizon Z056/7

Ja trzy  lata kosiłem 10ha Classem Comet 2,2 metra, bez kabiny siedząc na wysokości łanu w masce przeciwpyłowej, a z prawej strony buchał na mnie przegrzany motor. Żniwa trwały dwa tygodnie. Masakra, ale jednak był mój i nigdy nie miałem problemów czy przyjedzie czy nie, bo Bizon nie zawsze mógł dotrzeć na pole. Kiedy chciałem go zmienić na większy miałem wybór między drogim , awaryjnym aczkolwiek dostępnym rodzimym sprzętem, a innym. Koniec końców kupiłem E512 i już 3 sezony za mną, na siedząco bez kurzu.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

48

Odp: Bizon Z056/7

Massey napisał/a:

Najlepsza to i tak była vistula z tą mega nagrzewnicą zaraz koło siedzenia big_smile

Ojciec ma pamiątkę na ręce do końca życia jak chłodnica wybuchła wieczorem i marynarkę zacisnęło na ręce.

49

Odp: Bizon Z056/7

Posiada ktoś z kolegów bizonka zo 56?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

50

Odp: Bizon Z056/7

Z czym masz problem ?

51 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-07-13 06:52:11)

Odp: Bizon Z056/7

Miałem uszkodzony zegar obrotów młocarni, w tamtym roku kupiłem drugi używany który okazał się też padnięty, w pracy miałem dobrego elektronika i dałem mu dwa żeby zobaczył, sprawa wygląda tak że gość już dobry rok nie pracuje nie odbiera tel a ja jak nie miałem tak nie mam zegara
Teraz do rzeczy potrzebuję z prądniczki obrotów młocarni pomiar ile wolt pokazuje przy 800set i 1000 obrotów oczywiście przy prędkości obrotowej silnika do koszenia, dzięki temu można zwykłym miernikiem stwierdzić jakie są,obroty i w kieszeni zostanie ponad 300zl
Chyba że ktoś z kolegów ma do oddania sprawdzony używany

Ps. Prądniczka jest sprawdzona i 100% sprawna

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

52 Ostatnio edytowany przez Laszek (2019-07-13 07:47:21)

Odp: Bizon Z056/7

Załóż licznik rowerowy i spokój. Tanio i prosto. Albo jakiś przemysłowy
https://allegro.pl/oferta/tachometr-cyf … witemShare

E 516 na części
Telefon 695 076 269

53

Odp: Bizon Z056/7

Jak prądniczka sprawna to zwykły  multimetr i pokazuje cyfrowo obroty . tak teściu miał zrobione

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

54

Odp: Bizon Z056/7

Wojtas możesz coś konkretniej, chodzi o miernik elektryczny?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

55

Odp: Bizon Z056/7

Prądnicę sprawdzałeś jak była zamontowana czy na stole? Próbowałeś podać napięcie z baterii 9v na zegar nim go oddałeś do naprawy? Albo zamienić  zegary miejscami? (oba wewnątrz są identyczne różnią się jedynie cyferblatem można użyć też np z autosana po przełożeniu tarczy)

56

Odp: Bizon Z056/7

Ja nie mam tych zegarów bo mi nie oddał

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

57

Odp: Bizon Z056/7

Zastanawiam się nad tym, jak dobry ten bimber robisz wink

58 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-07-14 06:53:54)

Odp: Bizon Z056/7

Ja nalewy robię teraz mam aroniówkę i malinówkę z dodatkiem kapucyńskiej

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

59

Odp: Bizon Z056/7

Nalewek to mam sporą kolekcję. Za dobry bimberek puścił bym ten zegar wink

60 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-07-14 08:42:41)

Odp: Bizon Z056/7

No bimberku nie mam
W sumie mam darowane ale nie sprawdzone wstydzić sie nie chce

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile