241

Odp: pompa wtryskowa

Bóg zapłać big_smile
A propos Piotrze: możesz udostępnić "instrukcję" montażu pompy zasilającej "bizonowej" do pompy kermita? Jaką pompkę zanabyć, co zmienić, przetoczyć, przyciąć etc... ? Myślę że wielu by się to przydało.........

242

Odp: pompa wtryskowa

O ile dobrze się orientuję to Piotr zakłada  od Mana przynajmniej mi taką wstawił

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

243

Odp: pompa wtryskowa

osobiście zamontowałem od DT 75 cena 70 zl + przesyłka hula już tak 2 miesiąc

244 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-11-23 11:29:21)

Odp: pompa wtryskowa

Helmut napisał/a:

Bóg zapłać big_smile
A propos Piotrze: możesz udostępnić "instrukcję" montażu pompy zasilającej "bizonowej" do pompy kermita? Jaką pompkę zanabyć, co zmienić, przetoczyć, przyciąć etc... ? Myślę że wielu by się to przydało.........

Tą pompkę musisz trochę stoczyć, tak żeby weszła w korpus pompy wtryskowej i trzpień/popychacz będziesz musiał trochę skrócić bo w wydaniu oryginalnym jest on trochę za długi. Małą wadą tej pompki jest to, że ma ona trzpień napędowy, a nie rolkę, co w niekorzystnych warunkach trochę może zaszkodzić krzywce napędowej wałka pompy wtryskowej i pod tym względem pompka np. od DT jest lepsza. Ale to jest tylko mała, prosta pompka i tak właściwie to możesz ją nawet całkowicie wywalić i założyć np. jakąś pompkę elektryczną...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

245

Odp: pompa wtryskowa

PiotrK napisał/a:

Sprawdź Sebastina czy "przepływa" Ci olej z korusu pompy do korpusu regulatora, bo są wersje pomp gdzie takie połączenie jest i takie, gdzie tego połączenia nie ma. Wtedy jeszcze trzeba osobno regulator zalać olejem do poziomu np. miarki w postaci korka.

A jednak  Piotrze . Regulator ani  grama oleju  nie  miał za to pompa z 0.5 l . Nie ma to jak porada  fachowca :beer:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

246

Odp: pompa wtryskowa

No niestety, często się to zdarza. W regulatorze jest 5 łożysk, które są odkryte i smarowane olejem właśnie z korpusu regulatora. Poza tym, te łożyska w 99,99% od nowości nigdy nie były wymieniane i teraz wyobraź sobie jakie męki one przechodziły, i w jakim stanie teraz one się znajdują....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

247

Odp: pompa wtryskowa

No to ja wtrącę teraz swoje 5 groszy. W moim kombajnie był problem, że nie zaciągał paliwa ze zbiornika. Jak wymontowałem pompkę zasilającą, to okazało się, że nie ma w pompie wtryskowej nic, a nic oleju. No to zalałem ile się dało i wszystko było OK dopóki oleju z pompy nie wyżarło. Teraz mam zagadkę: Co dalej?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

248

Odp: pompa wtryskowa

Generalnie olej z pompy nie ma jak wypłynąć. Jeśli go ubywa, to tylko przez jakąś nieszczelność. Skoro ubyło Ci go do zera, to pewnie puściła jakaś uszczelka w najniższych partiach pompy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

249

Odp: pompa wtryskowa

A może go wyżarła pompka zasilająca?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

250

Odp: pompa wtryskowa

Na 99,9% nie ma takiej możliwości bo zwyczajnie nie ma którędy się ten olej przedostać - poza popychaczem, ale tam i tak jest ciśnienie z pompki więc raczej by przybywało oleju. Lecz pozostaje te 0,1% o których nie mam pojęcia.

251

Odp: pompa wtryskowa

I tu rozwieję te twoje 0,1 %. Pompa zasilająca w kombajnie ciągnie paliwo położone grubo ponad metr poniżej własnego położenia i tak poddarta jak moja ma wielki problem z zaciągnięciem paliwa ze zbiornika i łatwo jej wyżerać rozgrzany olej ze swojego wnętrza podczas zaciągania paliwa ze zbiornika. Dowodem tego jest problem zaciągnięcia i odpowietrzenia układu pompką ręczną oraz fakt, że silnik na wolnych obrotach zapowietrza się i gaśnie. Potwierdzeniem tezy była wczorajsza zamiana pompki na tę z ciągnika i problem zniknął. Tylko brak możliwości sprawdzenia co stanie się w drugą stronę, bo w ciągniku, przy zużytej pompce normalnie paliwo idzie do oleju bo zbiornik jest ponad pompami, ale logika podpowiada, że w kombajnie transfer idzie w drugą stronę i zagadka rozwiązana. Dzięki wszystkim za pomoc, a pompka zasilająca do kubła ze złomem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

252 Ostatnio edytowany przez Helmut (2012-11-27 21:38:42)

Odp: pompa wtryskowa

Tak czytam co piszesz.............. i widać że wiesz o czym mówisz. To co mówisz jest bardzo prawdopodobne. Ja nie wiem czemu ubzdurałem sobie, że masz ten problem przy traktorze, dlatego wątpiłem by pompka piła oliwę......... A jeśli dodatkowo jest mocno zużyta, to zapewne rozwiązanie zagadki big_smile

253 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-11-29 11:04:46)

Odp: pompa wtryskowa

MAREKPE napisał/a:

...Dowodem tego jest problem zaciągnięcia i odpowietrzenia układu pompką ręczną oraz fakt, że silnik na wolnych obrotach zapowietrza się i gaśnie. Potwierdzeniem tezy była wczorajsza zamiana pompki na tę z ciągnika i problem zniknął....

Ale tu raczej poleciały Ci zaworki i ich gniazda lub sama pompka ręczna, która straciła swoje uszczelnienie.

MAREKPE napisał/a:

..Tylko brak możliwości sprawdzenia co stanie się w drugą stronę, bo w ciągniku, przy zużytej pompce normalnie paliwo idzie do oleju bo zbiornik jest ponad pompami, ale logika podpowiada, że w kombajnie transfer idzie w drugą stronę i zagadka rozwiązana. Dzięki wszystkim za pomoc, a pompka zasilająca do kubła ze złomem.

Jeśli masz pompkę oryginalną, to jej tak szybko nie wywalaj, a zagadka wcale nie jest rozwiązana... Faktycznie, jeżeli pompka będzie mocno wyrobiona to olej może jakoś wpłynąć do niej, ale to będzie się działo tylko do poziomu bolca w pompce, który jest jednak na takiej wysokości, że nawet gdyby działo się tak jak piszesz, to nie ma szans aby w ten sposób wyczyścić do sucha pompę z oleju. Poza tym, zwróć uwagę, że bolec ten jest też trochę wyżej niż korek poziomu oleju (z reguły jest on w pompach bez centralnego smarowania), więc z tej strony nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla pompy. Poza tym, sytuacja o której piszesz, będzie miała miejsce tylko wtedy gdy silnik nie pracuje. Przy pracującym silniku olej nie ma szans wpłynąć do pompki, bo jest w niej wtedy cały czas paliwo pod ciśnieniem i jeśli już, to właśnie paliwo wpłynie do oleju...Tak więc ja dalej upieram się przy swoim i stawiam na jakąś nieszczelność lub nawet raczej pęknięcie, bo jeśli nawet puściłyby Ci dolne uszczelki, to i tak nie ma możliwości żeby olej wyciekł Ci całkowicie do zera.
Jest jeszcze sprawa odpowiedniego odpowietrzenia pompy. Odpowietrznik(i) masz założone?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

254

Odp: pompa wtryskowa

Chodzi mi o zalanie pompy wtryskowej olejem wyczytałem już ze wchodzi tam 0,7l, ale tak dla pewności to gdzie jest miarka poziomu?

Rolnik z powołania:-)

255

Odp: pompa wtryskowa

a nie masz centralnego smarowania ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

256

Odp: pompa wtryskowa

Nie ma miarki tylko ten olej wlej do dwóch komór abyś miał pewność smarowania.

257

Odp: pompa wtryskowa

nie mam centralnego smarowania. a w jakich proporcjach wlac? może jest jakaś śrubka do poziomu której powinien sięgać olej?

Rolnik z powołania:-)

258

Odp: pompa wtryskowa

Dziś odpaliłem 323 po remoncie pompy wtryskowej u PiotraK.Różnica kolosalna dużo żwawszy ,chodzi na bardzo minimalnych obrotach.Polecam ,po zasiewach zobaczę jak spalanie ,ale już mogę powiedzieć że warto było.Wtryskiwacze były u niego robione Trzy lata temu to tylko sprawdził bo wszystko w najlepszym porządku.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

259

Odp: pompa wtryskowa

Pajej napisał/a:

nie mam centralnego smarowania. a w jakich proporcjach wlac? może jest jakaś śrubka do poziomu której powinien sięgać olej?

Moim zdaniem należy nalać do poziomu śruby mocującej powrót oleju do silnika. Taki poziom przewidział producent.

...jak mawiał Sofronow.

260

Odp: pompa wtryskowa

Igor_z1 napisał/a:
Pajej napisał/a:

nie mam centralnego smarowania. a w jakich proporcjach wlac? może jest jakaś śrubka do poziomu której powinien sięgać olej?

Moim zdaniem należy nalać do poziomu śruby mocującej powrót oleju do silnika. Taki poziom przewidział producent.

dzieki za podpowiedz. Po regeneracji pompu u Piotra zauwazyłem róznice w odpalaniu pali od strzała, a wczesniej był z zapalaniem problem silnik żwawy a cos wiecej to powiem jak w pole wyjade

Rolnik z powołania:-)