1

Temat: Przesianie łąki

Mam 3 hektary łąki torfowej którą mam zamiar przesiać problemem jest trzcina zrobiony jest 2 pokos i co dalej poczekać aż odbije i randap? Później talerzowa i gruber? Poradzicie bo 1 raz to robie

2

Odp: Przesianie łąki

Nikt nie przesiewał łąki?

3

Odp: Przesianie łąki

Nie wiem czy glifosat ruszy trzcinę , a jeżeli już pryskać to trzeba by dać sporo większą dawkę niż normalnie na ściernisko.

4

Odp: Przesianie łąki

A jakieś sposoby aby się pozbyć?

5

Odp: Przesianie łąki

MaiSter na pewno położy w dawce 1.5 l  bo miałem na jednorocznej dzierżawie w kukurydzy. Po roku jednak jak właściciel przeorał znów się z korzenia  czy coś znalazła. Po randapach w zwykłych dawkach to jeszcze szybciej odbija.

6

Odp: Przesianie łąki

Co do pozbycia się trzciny to nie pomogę ,ale z doświadczenia to po oprysku randapem siej jak uschnie wszystko bezpośrednio.bądź po bardzooo płytkiej uprawie.
Sąsiad 2 sezony łąki nie może założyć po głębszej uprawie, a u mnie jak  nadeszły suche lata to gdzie głęboko zrobione trawa ginie

7

Odp: Przesianie łąki

Tylko to łąka torfowa jeszcze dodam i zryta przez dziki tak że jeszcze muszę ją jakoś wyrównać

8 Ostatnio edytowany przez szs (2019-09-03 08:49:07)

Odp: Przesianie łąki

Massey napisał/a:

Nie wiem czy glifosat ruszy trzcinę , a jeżeli już pryskać to trzeba by dać sporo większą dawkę niż normalnie na ściernisko.

2 tygodnie temu dałem 15l glifosatu na kawalutek trzciny (50x50m) i jeszcze nie do końca uschła 😕

Kompletny noob w temacie Fortschitt

9

Odp: Przesianie łąki

Meder napisał/a:

Mam 3 hektary łąki torfowej którą mam zamiar przesiać problemem jest trzcina zrobiony jest 2 pokos i co dalej poczekać aż odbije i randap? Później talerzowa i gruber? Poradzicie bo 1 raz to robie

Bursztynów szukaj a nie łąkę bedziesz przesiewał :pa:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

10 Ostatnio edytowany przez Meder (2019-09-04 07:21:31)

Odp: Przesianie łąki

Bursztyny bursztynami ale łąkę trzeba przesiać i pozbyć się tej trzciny a może jakoś mechanicznie się jej pozbyć? Gruber i kultywator?

11

Odp: Przesianie łąki

Zagrodź tam kury 😁😁😁 goła ziemia zostanie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12

Odp: Przesianie łąki

Ok tak kury zrobią tak że nic tam nie będzie do tego jeszcze wilcze doły zrobią.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

13

Odp: Przesianie łąki

I długo te kury by tam nie wytrzymały przez lisy które w biały dzień biegają przez wioskę

14

Odp: Przesianie łąki

No zwyżka i myśliwego na nią to jeszcze byś miał materiał na ciepłą czapkę

E 516 na części
Telefon 695 076 269