21

Odp: Wiosna 2020

Jutro kończę rozsiewać kizeryt i ruszam z saletrosanem 30 na rzepaczek.

22

Odp: Wiosna 2020

Rozsiewacz rozgrzałem,jutro tez machne rzepak smile

mdw

23

Odp: Wiosna 2020

No to poszły rozsiewacze w ruch....
Jak tu na spokojnie wypić z żoną sobotnią kawę  w łóżku jak za oknem taki ruch?

24

Odp: Wiosna 2020

uważam . że na sraczkę najlepszy jest węgiel i stoperan. Jeśli głodne to dać a jeśli trzeba poczekać to poczekać , a nie jak barany bo sąsiad już sypie...

25 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2020-02-15 17:40:48)

Odp: Wiosna 2020

Pospiech jest wskazany przy łapaniu pcheł i jedzeniu z jednej miski. Wczoraj kolega sie mnie pyta co ma robić,  czy jechać z saletrą na rzepak czy nie. Powiedziałem mu ze jezeli jest czerwony to dorze by było dać z 50 kg azotu ale w moczniku albo w Rsm'S, tak żeby pobranie azotu było razem z wegetacją, bo jak poda saletre to roslina chcąc nie chcąc musi ten azot pobrać, taki mechanizm pobierania ma roslina ze pobiera cały dostepny azot azotanowy . Natomiast azot amidowy wpływa na rozwój korzeni w przeciwienstwie do azotanowego ktory powoduje przyrost czesci nadziemnych. Azot amidowy nie powoduje wysycenia rosliny sokami komorkowymi i nie wymusza, nie pobudza wegetacji w przypadku niekorzystnej pogody czyli jak sie zrobi zimno i spadnie snieg to rosliną nic strasznego sie nie stanie a azot amidowy nie jest poddatny na wypłukiwanie łącząc sie z kompleksem sorbcyjnym tym samym "poczeka" na dalszy rozwój wegetacji.

Taka mała dygresja,  mając na uwadze doswiadczenia z poprzednich lat, należało by podac azot na rzepak w ilosci około 50 kgN w okolicach koniec października do połowy listopada w przypadku siewu w terminie, a w przypadku późnych siewów koniec września do połowy października le ważne tylko i wyłacznie w postaci Rsm'S lub mocznika. Formy saletrzane wg mnie nie nadają sie do stosowania jesiennego.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

26

Odp: Wiosna 2020

i to dobrze by było dodać jakiegoś inhibitora n-lock lub podobne

27

Odp: Wiosna 2020

Jak bym miał coś na podwórku to na 100% posypałbym siarczan magnezu i może NPK 6-20-30
Ale dostawwca w huja leci.  Puki co wspawałem siłownik i pomalowałem podkładem brony.

28

Odp: Wiosna 2020

Ja dawałem rsm s i jest różnica gdzie był dawany a nie na jesieni.

29

Odp: Wiosna 2020

Ostro ruszyli niecierpliwi u nas mokro jest , czekam żeby nie wycinać kolein bo to problem jest

30

Odp: Wiosna 2020

marcin napisał/a:

Ostro ruszyli niecierpliwi u nas mokro jest , czekam żeby nie wycinać kolein bo to problem jest

W moich stronach mało realne.

31

Odp: Wiosna 2020

u mnie suho beaz kolein, rzepaki głodne a i zboża ruszają

mdw

32

Odp: Wiosna 2020

Wegetacja w ogóle się nie zatrzymała, są ciągle przyrosty nowych korzeni. Ja co roku daję na pierwszy strzał saletrę albo coś na podobę. Jak miał rzepak wylecieć to wyleciał u wszystkich. Podałem 75 kg czystego tym razem w saletrosanie. Za ok 2 tygodnie pewnie rsm.

33

Odp: Wiosna 2020

U mnie w rzepaku wyskoczyło sporo ognichy jak to zwalczyć

34

Odp: Wiosna 2020

marcin napisał/a:

U mnie w rzepaku wyskoczyło sporo ognichy jak to zwalczyć

Nie wymarzła ? wink

35

Odp: Wiosna 2020

Przy takiej pogodzie to  i facelia nie wymarznie .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

36

Odp: Wiosna 2020

A co to za zjawisko ,😀

37

Odp: Wiosna 2020

marcin napisał/a:

A co to za zjawisko ,😀

Za dużo ekologów wegetarian się narobiło, obżerających się wzdymającymi warzywkami. Rośnie w ten sposób produkcja gazów cieplarnianych. Skutek tego mamy na polach, chwasty które powinny wymarznąć, nie wymarzają mad;)

38

Odp: Wiosna 2020

marcin napisał/a:

U mnie w rzepaku wyskoczyło sporo ognichy jak to zwalczyć

Glifostat :walka:

39

Odp: Wiosna 2020

U to by mnie tata nie mieczem gonił ,a siekierą o by mi dał

40

Odp: Wiosna 2020

to tylko babocyd zostaje tongue