41

Odp: Wiosna 2020

No chyba, że się z żoną solidaryzuje to wtedy Haczkol DUO

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

42

Odp: Wiosna 2020

Kto dal juz azot na rzepak?rozrzucilem mg s k i mysle co dalej???

43 Ostatnio edytowany przez androl (2020-02-18 13:03:22)

Odp: Wiosna 2020

Prognozy długoterminowe mówią że w moich stronach marzec może być chłodniejszy od lutego. Mówią też u nas że " nie s*aj ogniem bo se dupę poparzysz ". Osobiście jeszcze czekam, zięć posiał, wiadomo młody długo napięcia nie wytrzyma wink
Dla zachodniej Polski to przyśpieszenie że od 15.II było potrzebne.

44

Odp: Wiosna 2020

Co bedzie to bedzie, dzisiaj kończe zboża.

mdw

45

Odp: Wiosna 2020

Jakbym mial saletrosan siarczan albo poli21 rsm to bym sial na pewno ale 34n troche mam mieszane uczucia.

46

Odp: Wiosna 2020

daje 34

mdw

47

Odp: Wiosna 2020

Zacząłem zboża. Sieję saletrosan 30. Dziś pauza bo wieje ostro...

48

Odp: Wiosna 2020

Obserwuję prognozy dla Europy i jeszcze wczoraj nie było widoku na jakieś konkretne mrozy nawet w europejskiej Rosji. Dziś już widzę szansę że w ciągu 7 dni może się wszystko zacząć odmieniać......

49

Odp: Wiosna 2020

ja kizeryt rozsieje na dniach, moze jutro, ale z N nie spieszno mi

Rolnik z powołania:-)

50

Odp: Wiosna 2020

Krzysiek napisał/a:

Obserwuję prognozy dla Europy i jeszcze wczoraj nie było widoku na jakieś konkretne mrozy nawet w europejskiej Rosji. Dziś już widzę szansę że w ciągu 7 dni może się wszystko zacząć odmieniać......

Można wiedzieć według jakiej strony internetowej się sugerujesz? Zastanawiam się czy siać już owies. Talerzowałem dzisiaj poplony i miejscami się kurzyło. Jechałem wczoraj od Zgorzelca, ludzie na całego uprawiają i sieją.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

51

Odp: Wiosna 2020

W sumie nic się nie zmieniło.  W ciągu 7 dni może coś się zmienić....
Owies. w mojej okolicy samosiewy owsa są większe od pszenicy, żyta i mają się dobrze.
Siej... 
Dziś czytałem żeby nie siać gęściej niż 300szt na m2

52

Odp: Wiosna 2020

W normalnych latach św pamięci sąsiad siał w lutym jak odwilż przyszła więc w tym jak najbardziej można.

Ja siałem we wrześniu łąkę i jako roślinę osłonową dałem owies. Byłem zobaczyć dwa dni temu czy da radę wjechać z nawozami (nie sprawny jest tam drenaż i wybija wodę ) owies ma 15cm liście grube i zielone tylko tak jakby skrócone o połowę pewnie złamały się i zaschly końcówki. Ciekawi mnie czy znacznie się kłócić jak przyjdzie ocieplenie.

53

Odp: Wiosna 2020

Krzysiek napisał/a:

Obserwuję prognozy dla Europy i jeszcze wczoraj nie było widoku na jakieś konkretne mrozy nawet w europejskiej Rosji. Dziś już widzę szansę że w ciągu 7 dni może się wszystko zacząć odmieniać......

Z jakich prognoz korzystasz?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

54 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2020-02-20 03:04:35)

Odp: Wiosna 2020

https://en.meteox.com/en-gb/gfsforecast … emperature

http://mapy.meteo.pl/
Model GFS jest najdłuższy

55

Odp: Wiosna 2020

Czyli, że za 2 tygodnie trochę pomrozi A potem już +10°C? Czyli idealnie teraz azot na rzepak A za dobre 2 tygodnie jak będzie cieplo to bede akurat dostępny...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

56

Odp: Wiosna 2020

Rur3k napisał/a:

W normalnych latach św pamięci sąsiad siał w lutym jak odwilż przyszła więc w tym jak najbardziej można.

Ja siałem we wrześniu łąkę i jako roślinę osłonową dałem owies. Byłem zobaczyć dwa dni temu czy da radę wjechać z nawozami (nie sprawny jest tam drenaż i wybija wodę ) owies ma 15cm liście grube i zielone tylko tak jakby skrócone o połowę pewnie złamały się i zaschly końcówki. Ciekawi mnie czy znacznie się kłócić jak przyjdzie ocieplenie.

Był taki rok, że siałem pszenicę po owsie, a zbierałem mieszankę, był taki rok, ale teraz chemia lepsza i poradzi.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

57

Odp: Wiosna 2020

W weekend posieję owies.

58 Ostatnio edytowany przez szs (2020-02-21 00:19:33)

Odp: Wiosna 2020

Czy ktoś ma pomysł czym zwalczyć przetacznik perski w rzepaku, teraz na wiosnę?
Na jesień opryskalem 0,3l navigator + 1,5l jakiegos metazachloru i miejscami zostalo go bardzo duzo...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

59

Odp: Wiosna 2020

Glifosat😀.

60

Odp: Wiosna 2020

Wolałbym żeby rzepak został 😉 garczka/haczka też odpada 😛

Kompletny noob w temacie Fortschitt