Temat: Silnik T359E od stara

I stało się ifa już słaba a mocy potrzeba do bezorkowca  więc przekładam silnik od stara 1142 turbo 170km  trafił się za 1,5 tyś  ,nie piniądz a spróbować można ,mam tylko jedno pytanko ile może palić ta bestia bo pojemność 6840 ? martwię się jeszcze trybem 20 ile wytrzyma ,dobrze chociaż że jest na górnym wałku to nie potrzeba będzie odjeżdżać skrzynią.

2

Odp: Silnik T359E od stara

Bez turba ma normę 27l na 100 km i 20l na godzinę pracy.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

3

Odp: Silnik T359E od stara

Dużo za dużo..
Kiedyś pisałem o gościu niedaleko co ma ten silnik i odpala go kiedy musi.  Temu dałem se luz i założyłem 6vd. A za tą cenę to żadna okazja bo te silniki chodzą za wiele mniej.
U mnie skrzynia daje radę.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4

Odp: Silnik T359E od stara

Też się martwię spalaniem ,wedle moich porównań powinien palić tyle samo co 1614 bo mają te samą pojemność i technologię a 1614 pali 15 na godzinę.

5

Odp: Silnik T359E od stara

Nie wiem jak to policzyłeś ale dużo za mało.
Silnik w 1614 i pokrewnych to DS Martin Z8602.12. ma on 118KW (566Nm) i  konsumpcję 235g/KWh. Przy wadze ropy równej 0.85kg/dm³ zużycie paliwa dla mocy nominalnej wychodzi 32,6l.

T359E ma 125KW (525Nm) i zakładając tą samą konsumpcję to mamy już  o 3l więcej .
Oczywiście że na pełnej mocy mało się pracuje.
Oczywistym jest też fakt, że T359e to zmodernizowany i turbodoładowany S359m, który słynął z małej elastyczności, słabościach przyniższych obrotach i dużym apetycie. Po tej modernizacji i dołożeniu turbiny silnik ma o wiele lepszą charaktrrystyke, więc może jak jednostka dość zdrowa możnaby pokombinować.
Dla porównania wyniki mają podobne do 6vd. 125KW (660Nm), 218g/KWh daje 32l. Producent też podaje maksymalną konsumpcję na poziomie 245g/KWh co daje już co daje już 36l.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

6

Odp: Silnik T359E od stara

No własnie te silniki maja podobnie a cena robi różnicę dać 4 tyś a 1 tyś ? Powiem wam szczerze że już miałem jechać po niego ale wstrzymam się do kwietnia może wpadnie coś ciekawszego.Gdyby nie bezorkowiec który potrzebuje 150 koników to bym założył perkinsa 6 100 konnego od kombajnu claas matador gigant albo merkator,  jest ich sporo i są naprawdę wytrzymałe a pali max 8 literków

7

Odp: Silnik T359E od stara

A co myślicie o tym silniku ma 6200 pojemności 180km  i miskę olejową z tyły nie przeszkadzała by przy przednim moście ? https://archiwum.allegro.pl/oferta/siln … 88153.html

8

Odp: Silnik T359E od stara

Znajomy miał od midlinera w swoim forszu dość zgrabnie wygląda w ciągniku lecz chyba należało mu pompę wyregulować bo na niszych obrotach miał problemy sam się zebrać dopuki turbo się nie załączyło

9

Odp: Silnik T359E od stara

Silnik silnikiem ale czy te 180 koni nie rozerwie reszty ?

Siły na zamiary zmierz....

10 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2020-03-10 21:47:06)

Odp: Silnik T359E od stara

Zależy co będzie za ciągnikiem....  jak przyczepka lekka to 1200KM może i rozerwie...

I nie moc rozrywa tylko Nm a ten ma 575Nm. Nie mało jakieś 25 więcej niże ifa 6 chłodzona powietrzem

11

Odp: Silnik T359E od stara

Zdrowa skrzynia wstrzyma 700Nm

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

12

Odp: Silnik T359E od stara

Krzysiek powiedz skąd bierzesz dane techniczne silników ciężarowych bo mi zajmuje to o wiele za dużo czasu

13

Odp: Silnik T359E od stara

Z gógli. Trzeba wiedzieć co wpisać...

14

Odp: Silnik T359E od stara

i wszystko jasne

15

Odp: Silnik T359E od stara

Ze względów finansowych i niepewnie przyszłości kupiłem najtańszy silnik który był czyli silnik od stara 1142 turbo ze skrzynią   za 1,5 tyś oczywiście po rozbiórce stan słaby ,głowice do naprawy i uszczelniacze bo zachlapany olejem ,turbina do regeneracji .Aby silnik wsadzić tak po pierwszych oględzinach to trzeba podnieść ramę o 5 cm i wyspawać nową miskę olejową co gorsza pompę oleju też trzeba wywalić i tak się zastanawiam jaką wstawić na zewnątrz ? wiecie może jaką ma wydajność oleju oryginalna to bym wtedy wiedział co dobrać.Na razie naprawiłem głowice najtańszym kosztem czyli kupiłem prowadnice i uszczelnienia ,po długiej zabawie czyli docieraniu ciśnienie na tłokach jest 24 bary  czyli nie tak źle a nawet całkiem dobrze wyszło mnie to 150zł + 100zł na uszczelkę pod głowicę .Wtryski o dziwo wszystkie dobre a teraz szukam zestawu naprawczego do turbo i jest problem bo nie ma tabliczki a wszyscy wołają numery z niej wiem że jest to wsk b3c ,jak ktoś potrzebuje to jest na sprzedanie skrzynia od stara i silnik ifa 4 raczej do kapitalki ale  pewnie wystarczyło by zrobić głowice i dalej by polatała  ciśnienie oleju na rozgrzanym 3 bar zawsze trzymała.

16

Odp: Silnik T359E od stara

Powiem tak nie bardzo nadaje się ten silnik do forszaja bo miskę i pompę olejową trzeba przerobić ,filtry olejowe dać gdzie indziej bo się nie mieszczą  tylko paliwowe weszły na styk ,pompa wtryskowa dwuzakresowa więc kicha na ręcznym obrotów nie utrzyma.Tak to wyszło na razie bez maski bo nie mam już siły przy nim już siedzieć.
https://zapodaj.net/5e922d63501fa.jpg.html
https://zapodaj.net/2b8d77802430c.jpg.html
https://zapodaj.net/6efa0ac7bc05f.jpg.html
https://zapodaj.net/861f11953b67a.jpg.html
https://zapodaj.net/caa1c2200a07f.jpg.html

17

Odp: Silnik T359E od stara

No ale wcisnąłeś go, ja miałem andorie 6ct 107 150 km to tam z przeróbkami nie było dużo roboty, ale też trzeba było się nauczyć nim jeździć bo z miejsca jak podłogi nie wcisnąłeś to zdychał puki Turbo nie doładowało

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

18

Odp: Silnik T359E od stara

Gelek wystarczyło na pompie podkręcić i moc jest od jałowego, jak i 1500 obrotów w ciężkiej pracy wystarcza.

19

Odp: Silnik T359E od stara

Był podkręcony, jak odebrałem pompę z roboty to w ogóle nie umiałem nim jeździć, nie jestem zwolennikiem motoru oryginalnego ale gazu się nie doda, zatelepie go ale nie zdechnie, za to kultury pracy nie można porównywać

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

20

Odp: Silnik T359E od stara

masz rację żeby ruszyć gazu trzeba dać ,do 1000 obrotów muł po wyżej zaczyna szaleć ,1500 to już zaczyna wyć ,na maksa wkręca się na 2600 pewnie ktoś podkręcił ,jest odwrotnie niż z ifą ta była mocna na wolnych ten na wysokich ,podoba mi się nim jazda po drodze tylko drogi kiepskie i nie ma gdzie wcisnąć