Odp: Silnik T359E od stara

Czy łańcuch napędzający pompę jest dobrym rozwiązaniem? Czy nie ma on zbyt dużej prędkości na takie warunki pracy (zapylenie i słabe smarowanie)?

22

Odp: Silnik T359E od stara

za kilka lat będę znał odpowiedz smile

23 Ostatnio edytowany przez androl (2020-06-18 02:55:24)

Odp: Silnik T359E od stara

Tomek, zastanawiam się łańcuch nie spowoduje szybkiego zużycia (wytłuczenia) pompy ?. Znajomy co roku wymieniał pompę olejową w bizonie. Gdy mu powiedziałem że za mocno napina paski, następna pompa chodzi już kilka lat.

24

Odp: Silnik T359E od stara

za x lat będę znał odpowiedzi na wszystkie pytania smile

25

Odp: Silnik T359E od stara

w ciapku napęd pompy do tura też zrobiłem na łańcuchu od qułada
https://zapodaj.net/3bb36cb60ecb5.jpg.html

26

Odp: Silnik T359E od stara

Koła samochodowe i pasek od rozrzadu też daje radę. Sąsiad ma tak też w ciapku do napędu pompy od tura i daje radę już ładnych parę lat. Na pewno ciszej od łańcucha chodzi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

27

Odp: Silnik T359E od stara

Na łańcuchu nie obciąża tak łożysk przy sporej mocy przenoszonej

tomek1974 napisał/a:

za kilka lat będę znał odpowiedz smile

Liczyłeś trwałość czy tak z oka oceniasz?

Podaj jaka pompa, ciśnienie, ile zębów mają koła i jaki typ łańcucha to policzę spodziewaną trwałość.

28

Odp: Silnik T359E od stara

oczywiście że z oka jak wytrzyma 5 lat to będzie dobrze koszt zębatek i łańcucha 100zł   
a jak chcesz policzyć to pompa 20 od 516 ciśnienie prawdopodobnie 160 zębatki 37 zębów  łańcuch zwykły 420

29

Odp: Silnik T359E od stara

Jakbym nie liczył wychodzi mi że ten łańcuch nie ma prawa działać mimo że statyczne obciążenie wynosi od 1/3 do 1/2 deklarowanej przez producenta siły zrywającej. Dopiero jak pokombinowałem z smarowaniem (poprzez ciągłe zanurzenie w oleju) i ograniczyłem prędkość obrotową do 1600 obr/min zaczęły mi wychodzić warunki trwałości. Tak dla smarowania okresowego smarem stałym mógłbyś przenieść tylko 1/3 mocy a by wytrzymał łańcuch 200 godzin pracy obroty nie mogły by przekroczyć 600 (1200 gdyby zmienić zębatki na 19z)

To że łańcuch działa zawdzięcza temu że pompa hydrauliczna przez 95% procent czasu pracuje na pusto a te 11kW obciążenia osiąga tylko gdy zawór przeciążeniowy nie otwiera.

30

Odp: Silnik T359E od stara

200 godzin pełnego obciążenia to kupa czasu na moją jazdę myślę że sporo pojeżdżę