21

Odp: Tur

Ja co roku ładuje 3-4 auta wapna na piasta 360 i jakos idzie, z podniesieniem zero problemu na niskich obrotach. Teraz biore sie za remont przedniej osi i przy okazji wezmę się za wspomaganie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Tur

Pajej napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

C360 na pompie zetora też tonę gdy trzeba podniesie ale kierowania zero. Poza tym Pajej mówisz o ładowaniu wapna itd. Zdajesz sobie sprawę jak dostaje ciągnik w d**e przy takich prach. Bigi ok. Do tego się nada tongue

co roku 2 TIRy ładuje władymircem do którego zapięty jest maszt od widlaka ze zmotana łyżka, to dopiero mordęga

To się nazywa samozaparcie smile
Ja ładuje cyklopem z gablami od ziemniaków i idzie ładnie choć nieraz koło w powietrzu jest abood ciągnika albo od cyklopa tongue

Siły na zamiary zmierz....

23

Odp: Tur

Rur3k napisał/a:

Marku a ten twój tur to nie występuje też w małych zetorach 3i 4 cylindrowych?  Podlaczyłeś się między pompę i most czy z hydrauliki ciągniesz? Biorąc olej z przodu można spory wzrost ciśnienia uzyskać.

Za miedzą mają różne adaptacje i różne wielkości tych ładowaczy. Mój jest ND5-018 czyli ten średni dedykowany do ciężkich zetorów montowane na półramę i faktycznie solidnie wszystko wygląda. Do mniejszych ciągników były ND5-013, 14, 15 a do większych 17, 18, 32
Ja z natury jestem oszczędny w ruchach i zamontowałem go tak jak był montowany fabrycznie, czyli na złącza hydrauliki zewnętrznej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

24

Odp: Tur

Myślałem że ta "5" to oznaczenie modelu nie serii. Te mniejsze do 3 i 4 cyl. są mocowane do tylnego mostu czy na obudowie skrzyni ? Sterowane są chyba elektrozaworami a ma to instalacje połączoną z elementami układu prostowodowego np krańcówkami czy tylko połączone z cewką zaworu.

25

Odp: Tur

MAREKPE napisał/a:
Rur3k napisał/a:

Marku a ten twój tur to nie występuje też w małych zetorach 3i 4 cylindrowych?  Podlaczyłeś się między pompę i most czy z hydrauliki ciągniesz? Biorąc olej z przodu można spory wzrost ciśnienia uzyskać.

Za miedzą mają różne adaptacje i różne wielkości tych ładowaczy. Mój jest ND5-018 czyli ten średni dedykowany do ciężkich zetorów montowane na półramę i faktycznie solidnie wszystko wygląda. Do mniejszych ciągników były ND5-013, 14, 15 a do większych 17, 18, 32
Ja z natury jestem oszczędny w ruchach i zamontowałem go tak jak był montowany fabrycznie, czyli na złącza hydrauliki zewnętrznej.

za miedza tj gdzie?

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: Tur

Rur3k napisał/a:

Myślałem że ta "5" to oznaczenie modelu nie serii. Te mniejsze do 3 i 4 cyl. są mocowane do tylnego mostu czy na obudowie skrzyni ? Sterowane są chyba elektrozaworami a ma to instalacje połączoną z elementami układu prostowodowego np krańcówkami czy tylko połączone z cewką zaworu.

Każdy nakladacz ma swój numer np. UNHZ-750 ma znak ND4.  Mniejsze Zetory mają skrzynię jak nasze c-360 i są montowane mniej więcej podobnie jak nasze TURy do c-360 z ramami pomocniczymi. Sterowanie zwykłymi elektrozaworami, a zamiast krańcówek są dwa zawory przeciążeniowe i to wszystko.

Pajej  napisał/a:

za miedza tj gdzie?

Tam gdzie wyprodukowano humpolecké strojírny humpolec a.s. praźská humpolec

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia