1

Temat: Dziś miałem udany dzień

Z racji że ostatnio za dużo narzekam to postanowiłem się pochwalić dzisiejszym dniem.
Miałem w planie rozsiać nawozy uprawić sobie i sąsiadce pod ziemniaki łącznie ok 0,5ha to postanowiłem rozsiać nawozy ręcznie. Po prostu frajda, wspomnienie zaszłych czasów. Jakie musi byc przyjemne sianie ziarna, jak nie śmierdzi...
Do uprawy zaprosiłem ursusa 360 i frajdy ciag dalszy, dzieciństwo mi sie przypomniało, szkoda tylko że paliwa zapomniałem dolać i zbrakło, a że akumulator padnięty trzeba było palic na zaciąg. Frajda było ściaganie z oranego pola ursusa za pomocą kangu 4x4. Po odpaleniu dokończyłem robotę.
Później zrobiłem przegląd pszczółkom i jest moc u ulach. Większość rodzin poszerzyłem do 10 ramek jak prognozy sie sprawdza to za 1,5 - 2 tyg zakładam miodnie.
Wiem że nie chwali sie dnia przed zachodem słońca, ani baby przed śmiercią, ale nie mogłem sie powstrzymać

Rolnik z powołania:-)

2

Odp: Dziś miałem udany dzień

Do rzeczy ta sąsiadka ?

3

Odp: Dziś miałem udany dzień

A większość pszczelarzy marudzi, że słabe rodziny... po niedzieli też muszę zabrać się za przeglądy, bo już dawno mnie nie było na pasiekach 😕
Frajda z siana nawozów ręcznie? Kiedyś rozsialem ręcznie 0,3ha i świadomość, że dłużej zejdzie zaczepianie/mycie/odczepianie rozsiewacza, sprawiła, że mnoe szlag nie trafił 😛

Kompletny noob w temacie Fortschitt

4

Odp: Dziś miałem udany dzień

U mnie padły 3 rodziny z 10. Sam siałem ręcznie na 0.3 ha i szczerze to bym wolał jeszcze raz umyć rozsiewacz tongue

5

Odp: Dziś miałem udany dzień

Dawno dawno temu  tak w 1986 siałem z bratem na 8 ha nawozy ręcznie. Udało się po pierwszej dawce cudem kupić lejka rozwalonego naprawiliśmy  i życie było piękne. Tak że ja ten etap pamiętam  ale już nie wracam. No chyba do tego że młody byłe i lekki na nogach. 😄😄

Leszek   dla kolegów'

6

Odp: Dziś miałem udany dzień

androl napisał/a:

Do rzeczy ta sąsiadka ?

Tak ponad 80 lat i zaczyna mieć demencje.

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: Dziś miałem udany dzień

Last minute big_smile

8

Odp: Dziś miałem udany dzień

Sąsiadka Pajeja napisał/a:

Po prostu frajda, wspomnienie zaszłych czasów. :love: wink

9

Odp: Dziś miałem udany dzień

Pajej napisał/a:
androl napisał/a:

Do rzeczy ta sąsiadka ?

Tak ponad 80 lat i zaczyna mieć demencje.

Ma jakieś ha, jakby co wink

10

Odp: Dziś miałem udany dzień

na dzieci przepisała wszystko, ale ona ma jeszcze męża ok 90lat

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: Dziś miałem udany dzień

Jeszcze dzień się nie skończył i nie powinienem go chwalić bo słońce wysoko, ale co tam. Dziś przywiozłem do domu synka. Urodził się 8 marca i taki prezent mieliśmy. Cieszę się wszystko dobrze się skończyło, bo bez komplikacji się nie obyło. Teraz trzeba się wszystkiego o nowa uczyć... takie małe big_smile

12

Odp: Dziś miałem udany dzień

Gratulacje smile

13

Odp: Dziś miałem udany dzień

Gratulacje.

14

Odp: Dziś miałem udany dzień

Gratulacje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Dziś miałem udany dzień

Gratulacje!!!!

16

Odp: Dziś miałem udany dzień

Gratuluję i zdrowia wszystkim życzę

17

Odp: Dziś miałem udany dzień

takiemu to dobrze. W nocy sie nie wyspi a i tak zadowolony bedzie chodził

Rolnik z powołania:-)

18

Odp: Dziś miałem udany dzień

oo jak fajnie gratulacje i ode mnie dla was niech sie zdrowo chowa

Nie ma to jak FORTSCHRITT

19

Odp: Dziś miałem udany dzień

gratulacje

mdw

20

Odp: Dziś miałem udany dzień

Pogratulować smile wiadać że robota konkretnie zrobiona big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38