Temat: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

Jak w temacie. Mały problem z hamulcami. Lewa strona nowy tłoczek (ciekł), zmieniłem i to samo. Załozylem nową lewą pompkę a jak było tak jest dalej czyli całe to lewe ramię od hamulca w ogóle słabo się rusza. Gdzie szukać przyczyny? Ręką ramię wykonuje pełny ruch. Prawa strona ok. Ogólnie juz przed zmianą pompki lewa strona hamowała dopiero po 4-5 wciśnięciu hamulca. Na nowej to samo

Siły na zamiary zmierz....

2

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

Coś się wysypało w wewnątrz ,tarcza hamulcowa może trzeba podkręcić , albo ściągnąć zwolnice

3

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

ściągaj zwolnice pewnie ci się tarcza ukręciła albo spaliła i masz gołą blachę hamulce tam to taka sama zasada jak w mtz tylko w rusku są na zewnątrz a w ursusie trzeba ściągać zwolnice

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

To by było powodem ze tłoczek nie chodzi ? Ręką tą dźwignię można ruszać w pełnym zakresie I wraca. 
Nie ma ciśnienia w tłoczku.przy odpowietrzaniu słabo bardzo plyn wylatuje..

Siły na zamiary zmierz....

5

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

a rurka ci się nie zagięła one idą pod ciągnikiem może się kiedyś zakopałeś czy coś i się rurka zagięła

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-04-15 13:38:19)

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

Oglądałem. Nawet zdejmowałem otuliny na rurkach bo ktoś założył.  Rurki ok. Pedał wpada w podłogę cały czas. Jest to conajmniej dziwne. Przepompowane było ok 150ml płynu bo przy tej "wydajności" nie ma ciśnienia po prostu w układzie lewego koła. Jakby gdzieś uciekało ale płynu nie ubywa. 2 godziny wczoraj leżałem pod ciągnikiem żeby tą lewą pompkę wymienić (zbiornik paliwa, przyspawane na stałe schody. Dojscia brak. Pompka czeska założona. I poprawy brak. Pedał wpada w podłogę. Z tyłu to ramie wykonuje ruch może 0.5cm. Prawe chodzi . I prawy pedał wprawdzie dobija prawie do podłogi ale zapewne jest to związane z regulacją.

Dobra.  Jeszcze jedno pytanie. Wciskając lewy pedał rusza lewe ramie ledwo co ale rusza się.  Ale widzę że prawe też "ma ochotę" bo wykonuje jakiś tam ruch. Nasuwa się pytanie - to ustrojstwo co łączy dwie pompki może jakoś "przepuszczać" z lewego obiegu na prawy ?

Siły na zamiary zmierz....

7

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

teraz pytanie z którego pedału masz podłączenie zaworu powietrza
kolejne pytanie czy te kołki co popychają pompkę nie są za krótkie może był jakiś inny typ pompki
kolejne co bym zrobił to najpierw odpowietrz pompkę bo z przewodem to ni hu ja nie pójdzie odkręć przewód od pompki pompuj na zmianę przytykając palcem aż złapie dopiero zakręć przewód i podaj płyn na tłoczek z tyłu ale najpierw upewnij się ze pedał od razu atakuje tłoczek pompy hamulcowej

a to ze pedały próbują iść razem to jedynie możesz mieć przytartą ośkę na której one są i jak ruszasz jednym to drugi będzie próbował zrobić ruch a no i został jeszcze wyrównywacz hamulcy on tez musi być sprawny a najlepiej nowy wsadzony

Nie ma to jak FORTSCHRITT

8

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

Najpierw pompkę odpowietrzyłem dokladnie tak jak mówisz(wczoraj) PedaŁY nie idą razem. Tylko lewym pedałem pompując drga też prawe ramie z tyłu przy tłoczku a więc i sam tłoczek wykonuje lekko ruch.
Dlatego właśnie się skłaniam ku temu wyrÓwnywaczowi. Coś mi się wydaje że on ma winę.
Co do cięgiełek czy tam ramion. Długość ok. Wciskasz lekko pedał to pompkę już cofa.

Siły na zamiary zmierz....

9

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

Pompka nowa nie znaczy dobra. Ja bym zaczął od odpięcia pompki a podłączenia do wyrównywacza sprężarki. Gdyby rurka była zatkana będzie słabo szło ciśnienie na tłoczek. Jak wyrównywacz to powietrze do zbiorniczka pójdzie.

Jeszcze jedno
Dobrze pedały się cofają? Gdyby wyrównywacz przepuszczał po wciśnięciu jednego płyn powinien cofnąć się z drugiej połowy wyrównywacza przez pompę do zbiorniczka bez wzrostu ciśnienia. Unoszący się tłoczek zacisku po drugiej stronie sugeruje wzrost ciśnienia. Jak się sprężyny wyciągnęły możliwe jest nie pełne cofnięcie a co za tym idzie napełnianie pompki.

10

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

Sprawdzę.  Nie wiem czy dziś się uda ze względu na pogodę

Siły na zamiary zmierz....

11

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

mam głowicę od 6tki turbo, uszkodzona prowadnica zaworów na jednym cylindrze -zamienię na flaszkę rumu

12

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

Jaki ten Rum ? smile

Siły na zamiary zmierz....

13

Odp: Ursus 1614 - mały problem z hamulcami

najlepiej ciemny