Temat: Przewód przelewowy

Może mi ktoś powiedzieć gdzie ten przewód powinien być podczepiony....

http://img167.imageshack.us/img167/2861/przewdss6.jpg


Poprzedni właściciel nic mi o tym nie powiedział i nie wiem gdzie to mam podłączyć żeby się paliwo nie lało....

2

Odp: Przewód przelewowy

Paliwo tym przewodem nie powinno się lać. Jest to spływ nadmiaru oleju smarującego pompę i regulator. Poluzuj przelotkę przy pompie (lewy koniec tego przewodu), ustaw przewód tym wolnym oczkiem w dół i dokręć go do bloku pod pompą. Powinien tam być zaślepiony otwór. Przewód puść między pompę a ten zaizolowany przewód zasilający, inaczej będzie za krótki. Jak tym przewodem idzie paliwo, to znak że sekcje w pompie puszczają.

3

Odp: Przewód przelewowy

Widzę, że pompa jest smarowana z układu smarowania silnika, więc czy tym przewodem nie leci olej? jeśli nie leci, to jest gdzieś zaślepiony, a może wogóle smarowanie od silnika jest odłączone, tylko rurki pozostały? bo jak się paliwo przelewa tym wolnym przewodem, to puszczają sekcje, lub pompa zasilająca.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

4

Odp: Przewód przelewowy

jak leci paliwo tym przewodem a nie będzesz robił pompy to go zaślem i ten dolotowe metalowy co przychodzi do pokrywik pompy to odłoncz i zaślep i wlej olej do pompy. bo będzesz miał rope w silniku i chociasz olej wymienisz to za jakiś czas znowu będzie a to silnikowi nie służy.a pompa z ropą to morze chodzić jeszcze kilka lat.powodzenia

5

Odp: Przewód przelewowy

Masz rację Marcino. To dobra metoda - na chwilę. Żeby dokończyć zaczętą robotę, puścić dziada "do ludzi", z chronicznego braku kasy, itp.
Człowiek kupił Sprzęta i oczekuje od nas pomocy. Jest zima, trochę "wolnego" czasu, niech zrobi to po ludzku ! Problem rozwiązany połowicznie, nie jest rozwiązany wcale. Pomp od forszaja jest w mojej okolicy od groma, może warto rozejżeć się za inną (pompą), niż kuleć przez parę lat ?
Marcino - trochę życzliwości !

6

Odp: Przewód przelewowy

sławek 42 napisał/a:

Masz rację Marcino. To dobra metoda - na chwilę. Żeby dokończyć zaczętą robotę, puścić dziada "do ludzi", z chronicznego braku kasy, itp.
Człowiek kupił Sprzęta i oczekuje od nas pomocy. Jest zima, trochę "wolnego" czasu, niech zrobi to po ludzku ! Problem rozwiązany połowicznie, nie jest rozwiązany wcale. Pomp od forszaja jest w mojej okolicy od groma, może warto rozejżeć się za inną (pompą), niż kuleć przez parę lat ?
Marcino - trochę życzliwości !

jak pompa sie wali to nie rozglądam sie za inną tylko tą biore do samochodu i do warsztatu  na stuł a nie szukam nowej ,bo kto ci wyrzuci dobrą pompe :stu: a remąt pompy to nie jest wielki koszt, a ja robiłem pompe i radzono mi odciąć obieg oleju od silnika, z powodu ze silnik olej zurzywa i go sie wymienia. a pompa oleju nie przepala. jak spuszcza sie olej z pompy to jest żułty znakiem że nie jest bardzo zurzyty i pompa ma zawsze czysty olej i będzie lepiej dla pompy.
no kolego kto smaruje to jedzie :beer:

7

Odp: Przewód przelewowy

Moim zdaniem remont pompy, to dżudo jak się udo.
Lepiej ustawić na stole oryginalną pompę, niż wymieniać sekcje i liczyć na to, że pompiarz będzie miał dobry dzień. Niekiedy ma zły.
Nikt nie wyrzuca dobrej pompy, powiem więcej, z zasady nikt nie wyrzuca żadnej pompy. Lądują na półce albo pod nią. Zależy jak się trafi. Za pompę płaci się gościowi po jej sprawdzeniu !
Kto smaruje ten jedzie, tak, szczególnie jak smaruje się ropą a lepiej kompotem.
Z czystej życzliwości, proponuję Ci zmienić doradców.

8 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2007-12-22 15:12:33)

Odp: Przewód przelewowy

Dzięki panowie za rade ale tak czy siak pompa pójdzie na regeneracje... wstępnie zakład wyszacował na 400 zł ale sie na nich nigdy nie zawiodlem... dwa razy od MTZa dawalem i raz od 330....  mysle ze tym razem tez nie schrzania....

Okazalo sie ze praca na 3 gary nie byla spowodowana zapieczonym wtryskiem (bylem wczoraj na sprawdzeniu... byly zuzyte ale sprawne... dla pewnosci zalozyli nowe koncowki).... lecz prawdopodobnie popsutą pompą... dzis gadalem z poprzednim wlascicielem bo bylem po pozostale czesci które w ciągnik nie weszły... to dał mi obie połówki głowicy... korbowód.. .tłoki.... wszystko na wiosne było wymieniane... a pompy podobno nigdy nie ruszał chociaż wiedział że możliwe że nigdy nie była robiona...

W czwartek oddam do regeneracji i zobaczymy co będzie wink

Powiedzcie mi tylko tak przy okazji czy wymieniał ktoś z was kranik paliwa z baku?? Bo kurcze ciekł... spuściłem paliwo i go wykręciłem i się okazało że w żadnym sklepie w okolicy go nie ma.... znacie jakies oznaczenia? czy można go na allegro dostać? Jeśli jest dostępny w np. w Przennie to po ile mnie więcej chodzi??

9

Odp: Przewód przelewowy

Kranik w baku jest storzkowy, jeśli cieknie, to trzeba go rozebrać i drobniutkim papierem ściernym wytrzeć miejsce stykania się storzkowych elementów, a po złożeniu kilka razy "poobracać" a jeśli nadal będzie się moczył, to lekko puknąć w celu lepszego zaciśnięcia się storzków.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

10

Odp: Przewód przelewowy

sławek 42 napisał/a:

Moim zdaniem remont pompy, to dżudo jak się udo.
Lepiej ustawić na stole oryginalną pompę, niż wymieniać sekcje i liczyć na to, że pompiarz będzie miał dobry dzień. Niekiedy ma zły.
Nikt nie wyrzuca dobrej pompy, powiem więcej, z zasady nikt nie wyrzuca żadnej pompy. Lądują na półce albo pod nią. Zależy jak się trafi. Za pompę płaci się gościowi po jej sprawdzeniu !
Kto smaruje ten jedzie, tak, szczególnie jak smaruje się ropą a lepiej kompotem.
Z czystej życzliwości, proponuję Ci zmienić doradców.

dzieki za twoje rady ale nie skorzystam bo mi maszyny chodzą praktycznie bez awarji jak je przeglądam przed sezonem pracy to awaryjnoćś jest nie wielka.
 
                                                                                                     wesołych świąt

11

Odp: Przewód przelewowy

Ja kupiłem nowy za 30zł ale musisz uważać na średnicę gwintu od przewodu paliwowego
w moim przypadku w nowym kraniku średnica jest większa niż w starym i mam problem
wymienić przewód czy szukać jeszcze jednego kranika.
U mnie paliwo cieknie z zamknięcia więc papier ścierny odpada

12

Odp: Przewód przelewowy

kup byle jaki a tokarz dorobi w razie czego redukcję

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: Przewód przelewowy

Do kranika można zastosować zwykły, pospolity  zawór kulowy 1/2 cala, od wody.
Marcino, Ty mnie chyba nie lubisz !
DLACZEGO ?
Przecież jestem taki sympatyczny ... k...a mać !

14

Odp: Przewód przelewowy

sławku dlaczego mam cie nie lubić ja tylko pisze co uwarzam

15

Odp: Przewód przelewowy

nie kłócić się!!!! jesteście duże chopy big_smile ...   k**** mać !! big_smile

16

Odp: Przewód przelewowy

jutro przeniosę ostatnie posty do pokoju zwierzeń tam będziecie mogli przelać na monitory wasze uczucia do siebie

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

17

Odp: Przewód przelewowy

witajcie chlopaki nie chce zakladac nowego watku wiec pisze tu czy dostane gdzies nowe przewody paliwowe takie metalowe oryginalne takie jak na zdjeciu na poczatku watku chodzi o ten co idzie od zbiornika do papki z papki do filtra i z filtra do papy czyli trzy przewody

Fortschritt zt 423 a razy 2

18

Odp: Przewód przelewowy

Toruń, kupowałem w wakacje, jeżeli się nie mylę nie cale 50 zł

19

Odp: Przewód przelewowy

a jakies namiary

Fortschritt zt 423 a razy 2

20

Odp: Przewód przelewowy

pszenno panków wysyłkowo adresy w linki i inne

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty