Temat: Wyciąganie silnika

Witam!

Szykuje mi się wyciąganie silnika ponieważ muszę wieniec obrócić (stary jest stary na około 1 cm) bo już prawie wogóle rozrusznik nie bierze (przy okazji założę tą osłonę od koła zamachowego i ustawie zapłon). Problem w tym że już zwalone są chłodnice... ale przy bliższym przyjrzeniu się to nie da się tego chyba zrobić bez odsuwania przedniego mostu.  Proszę o wszelkie rady i ułatwienia dotyczące wyciągnięcia go i odczepienia od sprzęgła:beer:

2

Odp: Wyciąganie silnika

ja w tamtym tygodniu wkładałem silnik. sprzegło rozkreć te śruby 12m jest ich chyba ze 14szt.
i najlepiej jak masz cyklopa czy jakiś inny ładowacz ja wyciągałem UNHZ500 chociasz odsuniesz silnik to jeszcze jest kiepsko bo koło zamochowe warzy chyba ze 90kg i jest cięrzkie a i tak wszystko musisz rozkręcić jest to kwestia podczepienia linki i podniesienia

3

Odp: Wyciąganie silnika

No ja to cyklopem będę robić.. ale chodzi mi o to co trzeba tam rozkręcić i czy koniecznie trzeba przedni most odkręcać i przesuwać??

4

Odp: Wyciąganie silnika

mostu nie ruszaj,odłącz chłodnice i co tam sie trzyma przy silniku,linka,ładowacz i w góre.

5

Odp: Wyciąganie silnika

No widzisz jednak nie da rady u mnie tak prosto zrobić ponieważ z przodu mam góra 1-2 cm miejsca na przesuniecie silnika
http://img231.imageshack.us/img231/1218/dsc00238gn0.jpg

... natomiast te śruby które ktoś mądry włożył odwrotnie mają nieco więcej i nie dam rady ich w ten sposób wyjąć....

http://img231.imageshack.us/img231/9554/dsc00239zl9.jpg

Na szczęście przesunięcie przedniego mostu do przodu nie jest tak trudne jakby się wydawało zważając że serwo jest odkręcone (wał już odkręcony i tylko jeszcze parę śrub od ramy odkręcić i można po ramie most przesuwać....)

6

Odp: Wyciąganie silnika

śruby to są dobrze włorzone karzdy forszaj tak ma widze że masz je odkręcone włóż pomiędzy gómy jakąś łyżkie lub łom i je rozdzeł ta guma od strony sprzengła powina sie przesunąć na frezie poduszki odkręć przu ramię (2x12m na sztuce) abyś mógł przesunąć silnik po ramie. jak dojdzie do mostu to lewarkem do góru podłuż pod poduszki jakąś deske opuść i znowu odsuwaj silnik i gwarantuje że pujdze ci szybko ja też sie przejmowałem jak to zrobić ale nie jest tak źle jak wyglada POWODZENIA

7

Odp: Wyciąganie silnika

Odkręć pompę wspomagania z podstawą i te cztry łączniki elastyczne z koła pasowego. Wtedy na styk ale wyjdzie.

8

Odp: Wyciąganie silnika

dokładnie silnik wychodzi na styk dosuwasz na max do przodu i do go do góry i znowu do przodu

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

9

Odp: Wyciąganie silnika

Przód silnika do góry. Mnie wyszedł razem ze skręconym sprzęgłem gumowym i wlazł też tak.

10

Odp: Wyciąganie silnika

No będę próbować... ale te śruby do sprzęgła to chyba odwrotnie założe to kiedyśtam będę miał lżej...chyba ....

11

Odp: Wyciąganie silnika

odwrotnie to będzesz miał problem zeby ich zakatrować a musisz. a jeszcze blache załorzysz której nie masz to będzie jeszcze ciaśniej po między śruba a kołem zamachowym

12

Odp: Wyciąganie silnika

Witam kolegów  serdecznie  mam  pytanko , ile  może ważyc  silnik  od forsza ? ponieważ  planuję  w garażu   zamąntowac  wyciągarkę  na  suwnicy  myślę ,że  1,5t  styknie.Odległośc między słupami  4,8metra  górą  dwuteownik 16  jak myślicie wystarczy?z góry dzięki  za rady.

13 Ostatnio edytowany przez przemo (2010-06-03 09:44:37)

Odp: Wyciąganie silnika

adam75 napisał/a:

Witam kolegów  serdecznie  mam  pytanko , ile  może ważyc  silnik  od forsza ?

Ok 600 kg

14

Odp: Wyciąganie silnika

dzięki  serdeczne kolego  czyli cała reszta też  wytrzyma

15

Odp: Wyciąganie silnika

powino wytrzymać przy silniku od fortschritta ale  dwuteownik 16 na odległości 4.80 to 1.5 tony będzie niał ciężko. ja na garażu man światła wjazdu 6,50 i podciągi są spawane ze 2x14 a sklepienie wjazdowe 3x14 i na tym leży tylko blacha. jak chcesz być pewny to zespawaj 2x16 albo wstaw hebe 20mm

16

Odp: Wyciąganie silnika

ja myślę że 160 wytrzyma 600kg