61 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2014-02-09 22:37:16)

Odp: sprzęgło w 303

grala13 człowieku pojawił się błąd bo pomylili twoją bestie z 323 ty masz tylko siłownik pneumatyczny i zaworek przy pedale ,nie wiem co trudnego w tym żeby go rozebrać i uszczelnić jak się nie da to wywal go w cholerę i kup drugi.A jak byś mnie słuchał to dawno przerobił byś to na mechaniczne i zapomniał byś o tych pierdołach.Z tego co pamiętam to z tą pneumatyką jest problem bo ciężko to ustawić żeby nie szarpało.  http://i60.tinypic.com/2wno0wk.jpg

62

Odp: sprzęgło w 303

Grala 13- Tomek dobrze Ci radzi - przerób na mechaniczne i po kłopocie. Ja też mam przerobione i jestem zadowolony.

63

Odp: sprzęgło w 303

nie znalazłem nigdzie schematu,wiec niewiem jak go dokładnie uszczelnić,zestawów naprawczych do niego niema.nowy gdzieś widziałem na necie ale coś koło 200zł,wiec chyba bede przerabiał,ile może kosztować przeróbka?jak to dokładnie zrobić?

64

Odp: sprzęgło w 303

Niewiele poszukaj watku  przeróbka sprzegla na mechaniczne. Ja skopiowalem od PRZYPAŁA

65

Odp: sprzęgło w 303

no właśnie znalazłem,dobra ,kolo srody będe działał,bo jutro jade po b 200 i jeszce inna robota jest.
Dzięki

66

Odp: sprzęgło w 303

Nie ma za co  po to te forum jest.

67

Odp: sprzęgło w 303

Jak ktoś wcześniej wspomniał to w 303 i bez powietrza da się rozsprzęglić tak więc skup się nad tym

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

68

Odp: sprzęgło w 303

Ja mam też bez powietrza tylko drążek od pedału przełożyłem na dolny otwór dźwigni sprzęgła tam gdzie oryginalnie przychodzi siłownik powietrzny. A jak II stopień mi niepotrzebny to wkręcam te śruby M8 do środka tak żeby nie łapało mi II stopnia i chodzi całkiem lekko

E 516 na części
Telefon 695 076 269

69

Odp: sprzęgło w 303

Piotrfire napisał/a:

Jak ktoś wcześniej wspomniał to w 303 i bez powietrza da się rozsprzęglić tak więc skup się nad tym

nierozumiem,o czym mówisz??

70

Odp: sprzęgło w 303

Napisałeś że nie możesz wrzucić biegu bo zgrzyta , obwiniasz za to nieszczelny zawór a on jest odpowiedzialny za wspomaganie. Tak więc z wysiłkiem ale przy dobrze wyregulowanym sprzęgle da się bieg wbić. Przestudiuj mój wątek o regulacji sprzęgła w 303 czynności podparte rysunkami

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

71

Odp: sprzęgło w 303

Właśnie jestem na etapie rozebranego sprzęgła.. w sumie całego ciągnika smile. to może porobię jakieś zdjęcia jak ktoś chce. Zacisk mam nie rozebrany bo jest nowy Helmut wstawił. ale cała reszta w drobny mak była i jeszcze częściowo jest big_smile

72

Odp: sprzęgło w 303

No ale przy nieumiejętnym wysprzęglaniu (bo tu podobnie jak w innych starszych sprzętach najlepiej stosować podwójne wysprzęglanie, a podczas jazdy praktycznie nie powinno się zmieniać grup biegów, no i też samych biegów), to jednak trochę zgrzytać musi, bo przecież skrzynia nie jest tam synchronizowana. ZT 300/303 podobnie jak ZT320/323 ma hamulec głównego wałka skrzyni biegów, z tym, że jest on tu uruchamiany mechanicznie na cięgle od pedału sprzęgła (najstarsze wersje) lub pneumatycznie z zaworu przy pedale sprzęgła (wersje późniejsze) i jak tu będzie coś nie tak, to też zgrzyty będą większe niż powinny...

A jak włączacie u siebie w ZT300/303 żółwia?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

73

Odp: sprzęgło w 303

jak sprawdzić czy zółw  (uls) jest wyłączony??
czy jest możliwe że był załączony,coś nie odbiło i chodzi cały czas??

74 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-03-02 18:41:00)

Odp: sprzęgło w 303

Jeżeli rozsprzęglisz pierwszy stopień, a traktor dalej jedzie, to masz włączony ULS, tzw. zająca, który tylko przygotowuje skrzynię do "żółwia". W ZT303 zobaczysz to tylko po dźwigni pod kierownicą, a jeżeli to nie daje pewności, to trzeba zajrzeć do środka skrzyni. Włączenie "żółwia" polega na włączeniu najpierw "zająca" (ULS, preselekcja itd., itp.), który tylko przygotowuje skrzynię do "żółwia", a potem na rozsprzęgleniu tylko pierwszego stopnia sprzęgła. Jazda na "żółwiu" odbywa się z tarczy II stopnia sprzęgła, przy jednoczesnym pełnym rozsprzęgleniu pierwszej tarczy. Pierwsza musi być uwolniona, a śrubki od regulacji II stopnia sprzęgła (te w okienku) nie mogą dotykać płyty rozsprzęglającej II stopień (zalecana szczelina od 0,5 do 0,8mm).

Jeżeli ktoś korzysta z siłownika pneumatycznego przy używaniu sprzęgła do jazdy, to on musi mieć taki specjalny zaworek/dławik, który w jedną stronę (napełnianie siłownika) puszcza powietrze pełną parą, a przy spuszczaniu powietrza, musi to robić tak na 1/5 gwizdka, powoli i łagodnie, żeby traktor delikatnie ruszał. Jeżeli go nie będzie lub gdy on nie działa, to wtedy przy ruszaniu będą duże szarpnięcia. Tak samo jest w ZT320/323/325. Ostatnio dowiedziałem się, że idealnie to zadanie spełniają jakieś zaworki od smoczków do karmienia prosiaków, ale jakie dokładnie to niestety nie wiem. Gwint podobno pasuje i są nawet z nierdzewki smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

75

Odp: sprzęgło w 303

dokładnie jak pisze Piotr był to pomys pana Piotra z zaworkiem znalazłem w garażu smoczek od poidła środek rozwierciłem dławik trzeba przewiercić wiertłem 2mm zatoczyć na sprężynkie. druga część trzeba nawiercić na spręZynkie i dotoczyć krótce na węże i gotowe działa dobrze

76

Odp: sprzęgło w 303

Znamy się już tyle lat, ale dopiero teraz połapałem się, że to Ty tu, to Ty w realu smile I jak teraz sprzęgło chodzi? Wszystko O.K.?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

77

Odp: sprzęgło w 303

ok działa bez szarpania  jak by sie chciało delikatniej to można jeszcze cięszym wiertłem w dławijku ale już o niebo lepiej

Odp: sprzęgło w 303

Pisze tutaj bo nie chce zakładać następnego wątku, dziś uporałem się ze sprzęgłem, a mianowicie z drugim stopniem sprzęgła ponieważ mam przerobione na mechaniczne i był problem z załanczaniem wałka, tak więc od dziś już niema bo teraz drugi stopień załancza siłownik poprzez zawór ten od sprzęgła ręcznie się go wciska, włancza wałek, puszcza się wałek chodzi a my możemy delikatnie ruszyć.
http://zapodaj.net/d86f8e75e6dc2.jpg.html
http://zapodaj.net/2c411c8b8369c.jpg.html
http://zapodaj.net/c7754880950f9.jpg.html
Jeszcze tylko próba polowa bo na podwórku działało dobrze

79

Odp: sprzęgło w 303

Witam, jako iż jestem nowy na forum troche głupio na dzień dobry zadawać pytanie no ale trudno. Resztę danych postaram się jak najszybciej uzupełnić i się przedstawić smile Więc tak wczoraj po południu kupiłem forsza zt 300 w dosyć dobrym stanie, który dosyć długo stał w stodole. W czasie jazd testowych zaczęło ciągnąć sprzęgło, przy zatrzymywaniu ciągnik dalej jechał tak na pół sprzęgle. Objaw pojawia się tylko po jeździe szybkiej jak ciśnienie powietrza jest wysokie. Dwa wciśnięcia sprzegła i wszystko jest normalnie. Mimo tej wady kupiłem go. Dziś rano z ciekawości go odpaliłem i męczyłem z 15 minut na malutkim placu (nie jeździłem szybko i nie gazowałem) i problem ani razu się nie pokazał. Zastanawiam się czy to może być coś poważnego czy jakaś pierdoła ewentualnie zastanie (pedał sprzęgła na "trochę" luzów). Tematu jeszcze mocno nie zgłębiałem z racji braku czasu, ale już jutro mam zamiar się tym zająć może z jakąś małą pomocą forumowiczów. Ciśnienia narazie nie zmniejszam bo ciągnik bedzie w 90% jeździł z niskopodwoziówką. Pozdrawiam

80

Odp: sprzęgło w 303

Na górze tej strony masz opisaną regulację sprzęgła i na początek zacznij od tego.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.