21

Odp: Fortschritt e512 kupno

Mialem ten sam probleb ze żmijką i dorobilem po prostu oslonę podtrzymującą pas na dolnym kole napedowym i jest ok

22

Odp: Fortschritt e512 kupno

zibi37 napisał/a:

Mialem ten sam probleb ze żmijką i dorobilem po prostu oslonę podtrzymującą pas na dolnym kole napedowym i jest ok

A mógłbyś jakieś zdjęcia zamieścić gdzieś ? Byłbym wdzięczny ;p

23

Odp: Fortschritt e512 kupno

postaram sie wkleić ale to po niedzieli bo mi aparat padł

24

Odp: Fortschritt e512 kupno

matey zdjęć takiej osłony szukaj w wątku "zrób to sam", enjo wstawił fotki jak wymieniał łożyska i na ostatnim zdjęciu jest ta osłona

25 Ostatnio edytowany przez kajtunioo (2008-06-29 18:54:28)

Odp: Fortschritt e512 kupno

http://img140.imageshack.us/img140/2391/20080629008xa0.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/2391/20080629008xa0.386a4f45d9.jpg


zobacz czy wogule masz ta jasno zielona oslone, ja jej nie mialem i mi sie tez sie krecil

26 Ostatnio edytowany przez Matey (2008-07-07 00:56:51)

Odp: Fortschritt e512 kupno

No wlasnie jej nie mam i jest ciężko ją dostać, może jutro używaną znajdziemy dzięki, chyba będę Ci musiał piwo postawić wink Kolejnym problemem to chyba jest to, że ten pas jest za duży, bo jest strasznie luźny, ale powiem wam dokładnie jak to będzie dopiero jak znajdę te osłonę.  Do tego jeszcze na targańcu (katalogowo to się chyba nazywa widełki) mamy pęknięte w tym miejscu w którym są takie dwa małe łożyska z dołu i z góry http://www.agrofoto.pl/forum/Fortschrit … ntry208717 Tutaj macie zdjęcie dokładne. Jak mam ściągnąć te dwa małe łożyska ?Pozdro

Aha i wiecie może gdzie mogę kupić katalog do E 512 ?

27

Odp: Fortschritt e512 kupno

Aha i wiecie może gdzie mogę kupić katalog do E 512 ?

U góry na niebieskim pasku masz link do sklepu pantery tam na pewno kupisz

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

28 Ostatnio edytowany przez Kamilo16 (2008-08-10 21:14:43)

Odp: Fortschritt e512 kupno

pas to sprawdź jak zaciągniesz dźwignię  od wysypu.

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

29

Odp: Fortschritt e512 kupno

Witam Pany!
Zauważyliście że 512 często zdarzają się w ogłoszeniach z hederami 6m :brawo: osobiście bardzo mi się to podoba mam pola wkoło domu, robota szybko by uciekała.  Czy ktoś ma taki heder? jak to chodzi z tym kombajnem? jak wpływa na bebechy kombajnu czy masa nie zatyka kombajnu? czy prędkości są dopasowane? :nie_wiem:
I jeszcze jedna sprawa zdarzają się bardzo tanie kombajny nawet za mniej niż 10tyś. i tu moje pytanko bo sprzęt w szyku kosztuje koło 20 więc czy warto remontować, silnik, cepy, podsiewacz, sita, wytrząsacze. Załóżmy że silnik jest ok a cała reszta to orientacyjnie jaki koszt? czy ktoś zdecydował się na taki "tani" kombajn? :hmmm: bo z drugiej strony po takich remontach to sprzęt jest jak nowy :dance:
pozdrawiam gorąco

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

30

Odp: Fortschritt e512 kupno

Spokojnie sobie poradzi z takim hederem, w końcu 514 "wnętrzności" ma takie same jak 512, a hedery fabrycznie były oferowane szersze. Ja mam heder 4,2m przy swoim i cały czas jade na II biegu w polu, jedynki nie używam, więc jest zapas tzw mocy przerobowej, która pozwoliła by na współprace z szerszym hederem.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

31 Ostatnio edytowany przez tatamarty.323a (2009-05-03 11:47:32)

Odp: Fortschritt e512 kupno

Ja E512 mam heder 5;80m i spokojnie sobie radzi, dodam że ma założoną sieczkarnie i niema żadnego spadku mocy. Załóżmy że kupisz kombajn z dobrym silnikiem, to warto remontować wiesz co masz, a części nie są wcale takie drogie, porównywalne do BIZONOWSKICH. Ja tak zrobiłem i piąty sezon tylko smaruje i leje paliwko, a pracuje on na 80-90hektara oczywiście usługowo.

32

Odp: Fortschritt e512 kupno

w 514 jest inny napęd kosy prawda?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Fortschritt e512 kupno

Prawda, a w młodszych rocznikach w MDW jest napęd szumachera.

34

Odp: Fortschritt e512 kupno

Wracając jeszcze do mojego kombajnu, pod koniec żniw padły nam hamulce, probowaliśmy odpowietrzyc i nic, brakło płynu. Pompowałem pedałem i po kilku razach było czuc opór, ale powietrze wylatywało z płynem, także nie wiem czy za krótko odpowietrzaliśmy czy problem tkwi w cylinderkach i uszczelniaczach czy całej pompie. Ma ktoś jakieś pomysły? Do tego chcemy przerobic kosę, ale myślę, że z tym damy sobie radę, wymienimy też rozrusznik, czeka nas też wymiana łożysk na podajniku ziarnowym. Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki jak się z tymi sprawami szybko uporac to bardzo bym prosił, będę starał się na bierząco zdawac relacje i jeśli trzeba bedzie pytac, mam nadzieje ze mi pomozecie, pozdrawiam

35

Odp: Fortschritt e512 kupno

Matey sprzęt naprawiony? ile zapłaciłeś za rozrusznik?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

36 Ostatnio edytowany przez Matey (2009-12-18 21:33:14)

Odp: Fortschritt e512 kupno

Tak, to porobiliśmy, za rozrusznik nie pamiętam ile pisałem gdzieś na forum, 400zł? Z tym, że ten rozrusznik się schrzanił w środku żniw, ale był ostatni dzień gwarancji, to wymienili, ale z wielkim bólem, bo niby na kole się zadziory porobiły. Teraz po sezonie jeszcze pare rzeczy wyszło do zrobienia, także na wiosnę się nie będziemy nudzic, na razie stawiamy, a własciwie konczymy wiate

37

Odp: Fortschritt e512 kupno

Witam !!

Poszukuje Fortschritta E512 w dobrym stanie, z sieczkarnią.

38

Odp: Fortschritt e512 kupno

Kolego napisz z kąd jesteś

39 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2010-11-26 22:13:02)

Odp: Fortschritt e512 kupno

14K napisał/a:

Witam !!

Poszukuje Fortschritta E512 w dobrym stanie, z sieczkarnią.

A do jakiego przedziału cenowego?
Jak chcesz to poczekaj do następnych żniw to ci mojego sprzedam full wypas z sieczkarnia i stołem do rzepaku.:D:D

40

Odp: Fortschritt e512 kupno

Jestem z kujaw niedaleko Konina... Za ile byś go opchnął ? Mój przedział to gdzieś ok 20 000.