941

Odp: turbo doladowanie

Wojtas i na samym początku koniec nadejdzie!

942

Odp: turbo doladowanie

marek323 właśnie co dziwne  idzie tak od ponad roku  u mnie  a w czechach  pierun wie ile  ??

tylko że to mowa jest o silniku Zetora ... ale turbo to turbo ...   właśnie to mnie zastanawia że to tyle ciśnienia  wytrzymuje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

943

Odp: turbo doladowanie

Moje ladowanie jest mniejsze.
W orke na bieg 2/II moje turbo laduje około 0,2-0,3Bar, kiedy plug zarwie do twarde gliny lub idę w górę i pompa wtryskowa da maximalne dawki paliwa,tak turbo wyda aż 0,4-0,5Baru.
Myszle,ze jest to optymalne ladowanie dla teto stare silniky. Jecham tak juz 4lata a silnik OK.
Jest przetestowane, że ladowanie nad 0,5Bar jest dla teto silniky Ifa 4VD niezdrowe.
To jest moje zdanie roll

944

Odp: turbo doladowanie

Panowie ile dało rady wycisnąć ciśnienia z turba od sw400 założonego do forsza? Wiem że ktoś miał właśnie takie założone, tylko ni pamiętak kto.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

945

Odp: turbo doladowanie

0,5 bara max i to wystarcza

946

Odp: turbo doladowanie

no i oto chodziło. Więcej nawet nie chce. myślałem coś nad 0,2-0,4max , bo pompa ustawiona jest na 120km

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

947

Odp: turbo doladowanie

mi dmucha 1,1 na max-a ale ograniczyłem  do 0,8 bara

GG 16238418

948

Odp: turbo doladowanie

tylko do sw400 są dwa typy turbiny. Jest satra k27 i nowa b3a. Czymś się różnią? Mam upatrzone b3a

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

949

Odp: turbo doladowanie

Dobra panowie. Mam leżakowaną turbinę z 89r. Nieśmigana, nie wie co to dym. Założyłem ją i sie okazało że uszczelniacze poszły się mnożyć. Można je samemu wymienić czy trzeba do fachury jechać?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

950

Odp: turbo doladowanie

Zadzwoń zapytaj moze nie warto ryzykować.

951

Odp: turbo doladowanie

Specmeister zaśpiewał minimum 300netto.
A może mam ciut za mały spływ oleju zrobiłem. Otwór w turbinie ,a około 20 mm a ja mam to puszczone wężem 12mm... może dławi i ciśnienie wyciska to do turbiny....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

952

Odp: turbo doladowanie

Troche mało.
Ja tylko w korku od zaworu przelewowego mam poniżej 20mm.
Ale czy problem zniknie?

953

Odp: turbo doladowanie

Jutro zobacze ile idzie tego oleju na powrocie to będe wiedział czy kombinować z większym powrotem.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

954

Odp: turbo doladowanie

spływ oleju musi być duży, a uszczelniacze raczej nie poszły ponieważ są metalowe

955 Ostatnio edytowany przez jano323 (2014-02-22 00:21:45)

Odp: turbo doladowanie

witaj PRZYPAŁ fajny silnik , trochę pracy było.. nie..? ale niech się sprawuje jak najlepiej .
plus się należy +


sorry:  nie ten temat ale szacun :brawo:

956

Odp: turbo doladowanie

Doba chłopaki. Kolejny fortschritt turbo:-)   Turbina typ b3a. Żeby ładowała musiałem zaślepić jeden kanał.Zdecydowałem się na to by zaślepić ten od zewnętrznej strony. Cisnienie bez obciążenoa max O.3atm. Pod obciążeniem zauważyłem max 0,8atm. Bez obciażenia na obrotach do 1tyś podciśninie w kolektorze. Tyrbina mruczy aż miło. Spływ przerobiłem i teraz ma 22mm. Rura wywalona na słupek.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

957

Odp: turbo doladowanie

Teraz czekamy na relację po pracy w polu + żeby dobrze gwizdała.

958

Odp: turbo doladowanie

Gratuluje!! Moja ma parametry aczkolwiek nie mam podciśnienia na wolnych obrotach no może tak małe ze barometr nie pokazuje.

959

Odp: turbo doladowanie

Tylko mam mały dylemat. Turbina oryginalnie ma dwa kanały. Ja zaślepiłem jeden. Czy nie będzie to miało ujemnego wpływu na wirnik turbiny i czy turbina nie będzie się wkręcać na zbyt wysokie obroty. Wiem że ktoś tu wcześniej pisał że tak robił. Ciśniee oleju na zimnym silniku nieznacznie spadło. Czy ktoś przestawiał kąt początku wtrysku?
Zostało mi jeszcze odpiąć spręzarkę od klektora ssawnego. Ciekawe czy będzie to miało jakiś wpływ na doładowanie:-) a i po niedzieli zabieram się za wymianę tłoków pierścieni bo tłoki mają zapęknięcia przy komoże wirowej i boje się że przez to doładowanie moge zrobić forszowi kuku.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

960

Odp: turbo doladowanie

Jak by nie było wirnika po zimnej stronie ( oporu) to może by się rozkęciała szybciej niz powinna ale nie wiem czy to coś by jej zrobiło. A generalnie to jej sprawność spadła czyli obroty masz niższe