1,261

Odp: turbo doladowanie

czytałem poprzednie posty poulm i że bezpieczne dołądowanie to do 0,5 bara i tak myśłę żeby dało tak 10 -15 koni i ładowało od niskich obrtotów

1,262

Odp: turbo doladowanie

Jak chcesz żeby ci ładowało od wolnych obrotów to raczej nie wchodzi w grę turbina od 6cyl.
Nie wiedzę najmniejszego sensu kręcenie silnika do 2300.
Po co? Im szybciej się kręci tym szybciej się zużywa.  Jedyne  do czego to się przyda to w transporcie by się rozpędzić przed podjazdem.
Tu masz wykres. Większe obroty to tylko szybsza jazda bo nic więcej nie pociągniesz

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d6849d03f009d5c7

Ja mam turbinę i jestem w trakcie kapitalki ale tylko góry silnika. Z dołem jest wszystko ok.

Ustawiłem tuleje w półblokach na wysokości 0,12 0,15. wysoko ale używałem miedzianych podkładek. Na jednym półbloku po 2 na drugim po 1. Nigdzie nie ma stalowych a ci co sprzedają te miedziane też nie wiedzą co sprzedają. Kupuję 0,1mm mierzę i mam 0.2 a w innym sklepie kupuję 0,2 a mam 0,3 - 0,4. Dopiero teraz jak to piszę  przyszło mi do głowy  by sprawdzić suwmiarkę na szczelinomierzu.

1,263

Odp: turbo doladowanie

zrobiłem kapitalke i niechce żeby silnik padł chc te 2300 do transportu a turbo żeby ładował bezpieczną iloś bar ile waszym zdaniem jest ta bezpieczna ilość chce żeby ładowało od nislich obrotów od 800 ale jak nie da rady to od 1200 obrotów do 1800 tak żeby przy 1800 pompowało 0.4-0.6 bar do orki żeby żwawszy był piszczie biezpieczno ilość bar i jaki turbo żeby od niskich obr pompowało.

1,264

Odp: turbo doladowanie

Co do bezpiecznego ciśnienia to zdania są podzielone od -0,4 do +1,0.
Co do tego jaką turbinę to podobno najlepiej pasuje od polskiego ursusa 4 cyl. Z tym że chyba daje więcej niż 1 bar. Przeczytaj wątek i kombinuj.  Nikt tu ci na da recepty na sukces.

1,265

Odp: turbo doladowanie

jak transport to od leylanda 6

1,266

Odp: turbo doladowanie

mam dwie trurbiny to pokombinuje

1,267

Odp: turbo doladowanie

To jako Turbine założyć żeby w orce moc była

1,268

Odp: turbo doladowanie

źle mnie zrozumieliście ustawienie pompy na 2300 obr  do transportu a turbo do orki żeby od 1000-1200 obr turbo pompowało

1,269

Odp: turbo doladowanie

No to jedno turbo dla Ciebie też za mało wink https://www.youtube.com/watch?v=7vySgZAfCSs

1,270

Odp: turbo doladowanie

proszę pilnie o pomoc bo muszę kończyć ten ciągnik bo robota czeka.Chcę żeby turbo dało mocy w orce bo górzysty teren pomóżcie mi dobrać turbinę mogę kupić nową tylko powiecie mi jaką żeby pompowała w pracach polowych.Proszę o pilna pomoc

1,271

Odp: turbo doladowanie

Powiecie jakie macie turbiny i od ilu do ilu wam pompują

1,272

Odp: turbo doladowanie

Może od od ursus 1614 http://allegro.pl/turbina-turbo-zetor-u … 22.htmlcoś takiego to chyba też do zetora.Tu kolega ma chyba taką https://www.youtube.com/watch?v=PXcRgibN_nA.Prosze o pilną pomoc.

1,273

Odp: turbo doladowanie

Po pierwsze to uzywaj opcji edytuj, a nie walisz post pod postem. Po drugie jak by sobie dał 20-30min czasu to w tym wtku by wyczytał kto jaką turbinę dał i ile mu ładuje. A namawianie na to by kazdy pisał co mają to niepotrzebne śmiecenie wątku  bo było to nie raz wypisywane.

A jak chcesz zeby ładowało od dołu to rozejrzyj się nie zaturbinąą, ale za odpowiednim kompresorem.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,274

Odp: turbo doladowanie

No.....

1,275

Odp: turbo doladowanie

Jeśli w całym zakresie obrotów to  turbo od 1014 z zaworem upustowym  .  Mam z leylanda  mi wystarcza .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,276

Odp: turbo doladowanie

Ja własnie zamontowałem turbinę od C385 turbo:
http://allegro.pl/turbina-turbosprezark … 24637.html

Według mnie jest idealna. pod obciążeniem zaczyna ładować już od 800 obrotów. w orce przy 1300 obr ma 0,4 bar a przy 1700 ładuje do 0,7 bara. Ciągnik jest bez porównania silniejszy a dawka na pompie paliwa została bez zmian gdyby ja popchnął o 0,5 obrotu na regulatorze to uważam, że 1 bar bez problemu, ale słyszałem, że może to być niebezpieczne gdyż może wypchnąć uszczelkę pod głowicą.

1,277

Odp: turbo doladowanie

leyland wolnossący a z turbem to wykręcenie o 1 obrót śrubki od dawki paliwa. Wykręciłem jeszcze o 1/3 obrotu i jest moc !!! spokojnie można było tyle wykręcić bo nie kopci. Ifę też myślę że można trochę podkręcić patrząc na komin.

1,278 Ostatnio edytowany przez poulm (2016-10-04 12:41:59)

Odp: turbo doladowanie

Nie polecam dac turbine do silnika po remoncie. Te tloki w Ifie nie sa robione na turbodoładowany silnik i do wyższe temperatury i wiecej sa rozszerzają i po remoncie maja maly prześwit i jest wielke ryzyko zapieczenie silnika.
Ja mam turbiny na starzych silnikach,co maja dobry wał korbowy i zwiększony prześwit na tłokach i nie mialem nigdy problem.
Uwage na to.
Moze byc turbina i od 4zyl. silnika,bede ladowac lepiej spodu od 1000ot,ale jest dobre niekręcić silnika nad 1900-2000obr, potem jest ryzyko przekrecenie i zniszczenie turbiny.
Potem to jest dalsze laborowanie z turbinami co maja regulacji......itd., ale ja jestem zwolennikiem prostoty, co nie je,to sie nie zepsuje... :stu: :brawo: :pa:
Dla tego juz dłuższy czas chce sprobowac do Forscha dac silnik 6VD, i mam idee, ze jest lepszy na wiekszym silniku zmniejszyć moc, niz maly silnik dręczyć na max i spekulować jak jeszcze jego moc zwiekszyc. :nie_wiem: 
Tak uwidze co sie czasem powiedzie.

1,279

Odp: turbo doladowanie

Czekam na wasze uwagi do tego co napisał Polum i turbinie do silnika po remoncie.
Puki co idę odpalać swojego z turbiną. jak odpali niech się dociera na wolnych obrotach.

1,280

Odp: turbo doladowanie

Już nie wiem sam Krzysiek pisał że od ursus c385 4 cyl pompuje powyżej bara a znowu jacek16z że ładuje do 0,7 bara przy 1700 obr Powiecie jak to w końcu jest czekam na uwagi razem z Krzysiek odnośnie uturbiania po kapitalce.