121

Odp: turbo doladowanie

Jaką  sprężarkę  podłączyć  do  doładowania?

Kompresor

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

122 Ostatnio edytowany przez draqon22 (2010-05-16 12:37:17)

Odp: turbo doladowanie

To ten kompresor  musiałby  być  *** big_smile.  Silnik wolnossący  przy  tysiącu  obrotów  na  minutę  "zużywa "  ok  3250  litrów  powietrza  więc  sprężara  musiałaby  pompować  więcej  żeby  dawała  jakieś  ciśnienie.  Jak  na  sprężarkę  tłokową  to jest  duża  ilość  do  przepompowania.

123

Odp: turbo doladowanie

dragon22 ty widziałes kiedykolwiek na oczy spreżarke   (kompresor) do doładowania silnika ??
jestes w błędzie że ta spręzarka ma tłoki ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

124

Odp: turbo doladowanie

wojtas napisał/a:

dragon22 ty widziałes kiedykolwiek na oczy spreżarke   (kompresor) do doładowania silnika ??
jestes w błędzie że ta spręzarka ma tłoki ....

Opowiadaj  Wojtas.

125

Odp: turbo doladowanie

masz tu  wszystko narysowane    na fotkach masz wszystkie typy spręzarek do doładowania silnika jakie  występują
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http … s%3Disch:1

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

126

Odp: turbo doladowanie

Faktycznie z  tłokami  to  przesadziłem tongue  ,  ale  tam  jest  napisane  że  na początku inżynierowie  użyli  sprężarek tłokowych,  więc  ja  jako  początkujący  inżynier  wink pomyślałem  właśnie  o  nich big_smile.  A  czy  w  ogóle   da  się  kupić  taki  kompresor?  Na  allegro  są  same  turbo .

127

Odp: turbo doladowanie

są  do kupienia   ale to jest parę razy droższa sprawa niż  turbo
przeważnie w TIRACH są montowane turbosprężarki  a nie sprężarki ponieważ turbo sprężarka  nie  "marnuje " mocy silnika na doładowanie go  a sprężarka w jakimś stopniu zużywa moc silnika by mogła chodzić bo jest napędzana przez pasek klinowy z koła pasowego na silniku

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

128

Odp: turbo doladowanie

Do ciągników, nie widzę dobrej turbosprężarki stosowanie.
Z 1000ot. już działa normalnie turbo. Jazdy na pełnym gazie pod 1000ot. jest nadal głupi. Do codziennej pracy wystarczy zwykły turbo. Inwestowanie w turbosprężarki do ciągników Fortschritt, nie jest już skuteczna.

W tym przypadku, może być wykorzystana, turbo napędzane, z obrotową łopatek. Który jest nadal kupić za dobrą cenę.

129 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-05-16 21:46:17)

Odp: turbo doladowanie

tak nak pisze Czech kupić turbo  sprężarkę  od mniejszego silnika  1,9 TDI będzie kręciła się od niższych obrotów.....  a ciągnik to nie formuła 1 i nie musi przyspieszać jak rakieta....

nie na temat ale
Musze pogratulować koledze Poulm gdyz wciągu 20 dni  zdobył więcej plusów niż ja przez niecałe 3 lata ;-) gratuluje i to tylko przez turbo.....

130 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-05-16 21:57:17)

Odp: turbo doladowanie

Trza było turbo założyć,korzyści żadnej a ile punktów byś miał.

131

Odp: turbo doladowanie

Tak jsem udÄ›lal nÄ›kolik nových zlepąení. PÄ›kný nový komín, nové vstÅ™ikovače z Liaze, a kola z E516. Do vstÅ™ikovačů jsem dal, pÄ›ti otvorové trysky. Startování motoru je mnohem lepąÃ­. Jsem s tím hodnÄ› spokojený.
http://www.nasetraktory.eu/forum/download/file.php?id=84954&mode=view
http://www.nasetraktory.eu/forum/download/file.php?id=84952&mode=view
http://www.nasetraktory.eu/forum/download/file.php?id=84948&mode=view

132

Odp: turbo doladowanie

polum za tłumik masz plusa smile) cholernie mi sie podoba big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

133

Odp: turbo doladowanie

Przepraszam, włożonych w niewłaściwy tekst nie jest poprawnie:

Więc zrobiłem kilka nowych usprawnień. Ładny nowy komin, nowe wtryskiwacze z Liaz, i koła z E516. Dałem do wtryskiwacza, pięć otworu dysz. Uruchomienie silnika jest dużo lepszy. Jestem bardzo z niego zadowolony.

134 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-06-11 10:11:13)

Odp: turbo doladowanie

Nie możesz Poulm wkładać do wtryskiwaczy dysz 5-cio otworowych. W tłokach są komory typu M Man'a i tam może być tylko rozpylacz jednootworkowy i ten otworek musi być skierowany dokładnie w odpowiednią stronę. Inaczej porobią Ci się dziury w tłokach.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

135

Odp: turbo doladowanie

Cześć Poulm podoba mi się to wszystko ale mam kilka pytań: czy tłumik jest podłączony do turbo na sztywno czy się nie urwie? Czy długo już jeździsz na tych wtryskach i czy silnik pracował pod max. obciążeniem?-{jestem bardziej skłonny wierzyć Piotrowi co do końcówek} Czy na tych szerokich kołach orzesz?

136

Odp: turbo doladowanie

to PiotrK:

O tym samym myślałem też. Czy kiedykolwiek próbował go też? Albo masz te dotyczą tylko teoretyczne?
Wiem, że to zastrzyk "Man", ciężarówki Avia ma też. Końcówka ta jednootworkova, od nowości spray jest bardzo źle, a tłok nie przeszkadza. Czy istnieje ryziko uszkodzenia tłoka, ale myślę, że nie jest tak źle. Jest to tylko kwestia strachu. Mam cztery zapasowe tłoki. Jeśli okaże się, że będzie działać dobrze, a to boli nic, więc będzie znowu duży krok naprzód.

137

Odp: turbo doladowanie

jaki to jest rozmiar opon a tłumik masz super najlepszy na forum

138

Odp: turbo doladowanie

Z tych kół, nadal nieorzszalem, ale będę próbować to robić. Komina jest mocno przykręcone do turbo. W kabinie jest przykręcone poprzez Siding na zamocowanie lusterek. Z tych zastrzyków, jadę na około tydzień. Wtórnego złe skutki, nie widziałem.

139

Odp: turbo doladowanie

Opony rozmiar 23,1 / 18 do 26
Jest to oryginalna w E516.

140

Odp: turbo doladowanie

to takie w jednym 323 też mam pasują z felgą uciąg niesamowity