41 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-06-09 06:52:48)

Odp: Dziwna sytuacja.

Jeżeli jest tak jak piszesz to to łożysko jest kompletnie rozjechane, ja miałem na przednim luz a tylne z tego co pamiętam NU 1016 kosz sie na nim rozpadł to sprzegło latało jak chciało ale wraz rozsprzęglało

Weź kawałek łapki i zobacz czy chodzi góra dół, u mnie był taki i rozsprzęglało

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

42

Odp: Dziwna sytuacja.

Jakiej firmy polecacie to łożysko bo ceny są bardzo różne

43

Odp: Dziwna sytuacja.

Zadzwoń do gościa do Iłży zorganizuje Ci starego niemca w dobrej cenie oczywiście to nu mi chodzi, wystawia sie na olx

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

44

Odp: Dziwna sytuacja.

Może jakieś namiary do tego gościa?

45

Odp: Dziwna sytuacja.

606340634

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

46

Odp: Dziwna sytuacja.

Dzięki wielkie

47

Odp: Dziwna sytuacja.

wsadziłem dziś małżonke do ciągnika i Zauważyłem jeszcze jedna rzecz A mianowicie że po jakiś 2 sekundach od  wciśnięcia sprzęgła zaczyna się cofać łożysko oporowe widać to po nim jak i po wysprzegliku. Wysprzęglik nie poci się więc zostaje tylko pompka sprzęgłowa? Dodam że założone ma nowe wszystkie uszczelniacze

48

Odp: Dziwna sytuacja.

Czy wspomaganie też może być winne?

49

Odp: Dziwna sytuacja.

może być winne a robiłeś coś w nim

Nie ma to jak FORTSCHRITT

50 Ostatnio edytowany przez majsterwichajster (2019-06-10 22:54:03)

Odp: Dziwna sytuacja.

A szanownej małżonce idzie noga do góry razem z tym ruchem łożyska oporowego? - Czy pedał "twardnieje" po wspomnianych 2 sekundach? Jeżeli nie, to wspomaganie działa.

Urządzenie włączające sprzęgło składa się z dwu części. 1 -Z siłownika hydraulicznego napędzanego jak mniemam z obwodu wspomagania kierownicy oraz 2- z pompki tłoczącej płyn hamulcowy do siłowniczka na dole, przy sprzęgle.
Wciskając pedał sprzęgła zatykamy trzpieniem otwór w tłoku siłownika hydraulicznego, przez co przesuwa się on do tyłu, popychając tłoczek w pompce. Jeżeli tłok siłownika przesunie się odrobinę dalej niż ten trzpień, który zatykał otwór, to automatycznie otwór znów otwiera się, więc tłok wraca do trzpienia - w ten sposób tłok podąża ściśle za trzpieniem, który "Operator 89" przesuwa pedałem (tak właśnie można płynnie włączać i wyłączać sprzęgło). W wypadku gdy wspomaganie się zepsuje np.: olej nie jest podawany na siłownik; operator nadal może wyłączyć sprzęgło tyle że bez wspomagania - naciskając wspominanym trzpieniem na wspomniany tłoczek i cisnąć ile sił w nodze.
Jeżeli jednak zepsuje się druga część - pompka to już nawet silna noga nie pomoże.

1.Czy zaworek znajdujący się pod króćcem, na który to króciec nałożony jest przewód ze zbiorniczka płynu jest sprawny? Czy na pewno jest pod nim kuleczka?
2. Co z zaworkiem  znajdującym się pod Kolektorem  (czy to tak się nazywa?), w który wkręca się  przewód do siłowniczka, czujnik i odpowietrznik?

Ad. 1 Jeżeli sprzęgło się wyłącza, a potem się cofa, to możliwe, że wspomaganie działa, ale ucieka płyn z pompki, gdy jest on pod ciśnieniem, cofając się do zbiorniczka - wtedy winny będzie zaworek pod króćcem.
Możliwe również, że jest problem z napełnianiem pompki płynem hamulcowym - od tego jest kuleczka, która przechyla zaworek pod króćcem (tak mi się wydaje).
Ad. 2 Nie wiem co ten drugi zaworek robi (słabo czytelny przekrój oraz rysunek w katalogu), ale również warto go sprawdzić.

Warto również zerknąć na poziom oleju w skrzyni.

51

Odp: Dziwna sytuacja.

Nie poddał jest cały czas w tym samym położeniu.

52

Odp: Dziwna sytuacja.

trzeba szukać przyczyny w pompce

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

Odp: Dziwna sytuacja.

Odkręć pompkę (tylko tylną część urządzenia pod kabiną) mocowaną trzema śrubami i przejrzyj ostrożnie zaworki (szczególnie ten pod króćcem).