81

Odp: układ chłodzenia

Pamiętam jak miałem zawaloną chłodnicę w sieczkarni, opłukiwałem ją kilkukrotnie zanim umyłem myją rozproszonym strumieniem aby nie zniszczyć chłodnicy, warto też płukać detergentem z opryskiwacza plecakowego tak wyczyściłem na błysk zabitą chłodnice z bizona. Sama woda to za mało.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

82

Odp: układ chłodzenia

można również wyciagnac chłodnice  przeciesz to niema duzo roboty i  wszadzic ja do jakiejś miski  by odmokła  a puźniej spręzone powietrze i wszystko ładnie wychodzi ze środka  ładnie wysuszyc i  bajera big_smile  tmp przez lato nie złapie na bank no chyba ze nie przedmuchamy jej raz    na jakies 2 dni

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

83

Odp: układ chłodzenia

Mam taki problem ze w mojej 512 kapie woda z chłodnicy oleju (pod silnikiem taki kolektor) i zastanwiam sie czy da sie to jakos odkrecic czy cały silnik trzeba wyciagac i dlaczego to kapie ?? skorodowało,pekło,rozmroziło sie jak to w ogóle wyglada w srodku?

84

Odp: układ chłodzenia

z tego co wiem da sie to wymienic bez wyciągania silnika ale to  będzie wyższa szkoła jazdy ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

85

Odp: układ chłodzenia

Robiłem taki numer dwa razy. Trzeba się nagimnastykować, ale jest to do zrobienia. Przydają się płaskie klucze oczkowe z wycięciem. Najlepiej jest się wgramolić na elewatorki i pod chłodnicą wody włożyć rękępod silnik i małymi ruchami, powoli, powoli pójdzie. Powodzenia.

86

Odp: układ chłodzenia

misiek07221 napisał/a:

Mam taki problem ze w mojej 512 kapie woda z chłodnicy oleju (pod silnikiem taki kolektor) i zastanwiam sie czy da sie to jakos odkrecic czy cały silnik trzeba wyciagac i dlaczego to kapie ?? skorodowało,pekło,rozmroziło sie jak to w ogóle wyglada w srodku?

Nie zeszła dobrze woda i pękło od mrozu. To się często zdarza.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

87

Odp: układ chłodzenia

A czy przypadkiem w 512 silnik nie jest na rami i nie przechyla się na bok?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

88

Odp: układ chłodzenia

Piotrfire to kiedy pokażesz ten twój nowy nabytek Typu E 512 ??:)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

89

Odp: układ chłodzenia

Jest mocowany na ramie. Ale wystrczy sie troszkę pogimnastykować i chłodnicę oleju można ściągnąć bez ingerencji w mocowanie silnika. Trzy śruby pod silnikiem trzymają chłodnicę do miski, dwa śrubunki na przewodach olejowych i dwie opaski na przewodach wodnych. Pół godziny roboty i chłodnica na wierzchu.

90

Odp: układ chłodzenia

Piotrfire to kiedy pokażesz ten twój nowy nabytek Typu E 512

Już niedługo na razie stoi w stodole więc fotki raczej będą nie ciekawe , w dniu w którym go przyprowadziłem pogoda była do d--y więc też nie robiłem na razie tylko mogę powiedzieć o wrażeniach ale nie tutaj.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

91

Odp: układ chłodzenia

misiek07221 napisał/a:

Mam taki problem ze w mojej 512 kapie woda z chłodnicy oleju (pod silnikiem taki kolektor) i zastanwiam sie czy da sie to jakos odkrecic czy cały silnik trzeba wyciagac i dlaczego to kapie ?? skorodowało,pekło,rozmroziło sie jak to w ogóle wyglada w srodku?

Uporałem sie z tą chłodnicą ma pekniecie około 10cm pekło z mrozu poprzedni własciciel zle wode sposcił już w zeszłym sezonie brakowało mi codziennie 3 litry wody w chłodnicy i nigdzie nie było nic widac.Zeby sie do tego zabrac musiałem łape silnika wykrecic bo nie da sie w ogóle odkrecic tych srubunków bo w zaden sposób klucza sie nie da załozyc,nastepnie odkrecic jedna rurke i dalej idzie gładko troche gimnastyki

92

Odp: układ chłodzenia

Panowie przetarła mi się rurka od czujnika temperatury wody, miałem mechaniczny wskaźnik, wiec z niego juz nic nie bedzie. Za oryginał zawołali 130zł, nie wiecie z czego mogę podpasowac czujnik tak aby podłączyc zegar elektryczny np z c-385 ? poradzcie co zrobic.

93

Odp: układ chłodzenia

Sam sobie odpowiedziałes na swoje pytanie,jesli zakładasz lub masz w planie założyć od 385 zegar to czujnik też załóż i po kłopocie

94 Ostatnio edytowany przez Pietia (2010-09-03 11:11:48)

Odp: układ chłodzenia

Załóż czujni mechaniczny od MTZ koszt 35 zł. ma 1,5 m kabla tak że spokojnie podejdzie i co najważniejsze ta sama średnice zegara:):)

95

Odp: układ chłodzenia

ja u siebie zastosowałem komplet od 385, czujnik i zegar pasował bez przeróbek smile

96

Odp: układ chłodzenia

Chłopaki piszę tutaj nie będe zakładał osobnego tematu

Czy w 517 spuszcza się wodę z układu chłodzącego tylko tym wężem z lewej strony kombajnu bo na silniku nie widzę kranika

97

Odp: układ chłodzenia

Masz dwa kraniki pod kolektorami wydechowymi i kranik na pompie wodnej.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

98

Odp: układ chłodzenia

Dzięki ojanusz masz +

99

Odp: układ chłodzenia

panowie jak wyciągnąć wymiennik ciepła z 524 trzeba wyciągać silnik??

100

Odp: układ chłodzenia

Witam trochę odkopie temat :

Do czego służą a może jak działają te żaluzje na chłodnicy w E-512. Może gdzieś to już było ale prosiłbym o dokładniejszy opis jak to funkcjonuje. Trzeba jeździć na zamkniętych czy otwartych ?? Bo do tej pory jeździłem cały czas na otwartych...