101

Odp: układ chłodzenia

One służą do czyszczenia osłony chłodnicy z zanieczyszczeni , jeździsz na otwartych jak zabrudzi się osłona to ujmujesz gazu i zamykasz  żaluzję .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

102 Ostatnio edytowany przez 14K (2012-08-04 10:16:03)

Odp: układ chłodzenia

Ja mam taki problem, że jak kombajn trochę pochodzi to od razu się gotuje... Nie wiem co jest grane, chłodnica czysta ( z zewnątrz )... Pompa jest ok... :nie_wiem:

103

Odp: układ chłodzenia

nie bierze Ci oleju?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

104

Odp: układ chłodzenia

Miałem robioną całą górę ( tuleja, tłok i pierścienie ) Oleju nie bierze...

105

Odp: układ chłodzenia

może pompa wodna nie pompuje wody w obieg lub masz może termostat i się zaciął. Jak pracuje woda się gotuje czy nawet jak ma lekko, podczas przejazdów?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

106

Odp: układ chłodzenia

Pompa jest ok a termostatu nie mam (chyba... a ty masz w swojej 512 ? ) Gotuje się nawet w czasie przejazdu ( kilka km)... Nie wiem co jest grane.

107

Odp: układ chłodzenia

¬le ustawiony zapłon?
Zapchana ( zakamieniona) chłodnica.
A z tym termostatem to sprawdź czy go masz czy nie. Bo jak masz to go wymień....

108

Odp: układ chłodzenia

zobacz czy masz drożny przewód łączący pólbloki on lubi się zapchać i woda nie ma obiegu

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

109

Odp: układ chłodzenia

Przyczyn możesz mieć kilka:
- najprawdopodobniej zakamieniona/zamulona chłodnica - płukanie nic nie da, trzeba ją całkowicie rozebrać i skrobać/czyścić ręcznie,
- uszkodzony wirnik pompy wody,
- pompa wody z niedziałającym włącznikiem elektromagnetycznym- jeżeli taka jest,
- ta sama pompa co wyżej, ale np. ze źle zablokowanym sprzęgłem,
- niedrożne przewody wodne,
- uszkodzony termostat, ale kombajn nie powinien go mieć.
- itp...

Jeśli chodzi o ten przewód łączący półbloki (ten bezpośrednio za wirówką filtra oleju), to on z chłodzeniem silnika nie ma nic wspólnego. Jeżeli jest zapchany, to oznacza tylko tyle, że i cała reszta układu jest zapchana i trzeba czyścić silnik i chłodnicę, i że pewnie niebawem pojawi się woda w oleju...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

110

Odp: układ chłodzenia

Panowie tak mi się przypomniało więc pytam. Wie może ktoś jaki przedział temperatury pokazuje ten środkowy zakres na oryginalnym zegarze od wody? U mnie jak cała siatka od chłodnicy się zaklei plewami to dopiero zaczyna wchodzić wskazówka na ten środkowy zakres

E 516 na części
Telefon 695 076 269

111

Odp: układ chłodzenia

u nas przy zabitej siatce zbliża sie do czerwonego

112

Odp: układ chłodzenia

U mnie przy czystej siatce wskazówka stoi na środku białego pola, gdy siatka się zaklei idzie pod czerwone

113

Odp: układ chłodzenia

Ja w bizonie mam dorobione śmigło dwu-ramienne  z pasa o szerokości 5cm na wzór jak ma w 512 jeden we wsi, on z tym śmigiełkiem już go kupił świeżo sprowadzonego. Rozwjązanie kapitalne, siatka czysta, temperatura wody w największe upały to góra 75. Drugi we wsi właściciel 512 też dorobił ale coś spartaczył bo po godzinie koszenia rozpadło mu się no i lata z miotełką co zbiornik jak ja wcześniej. Moja konstrukcja jest solidna przepracowało już 7 żniw, w bizonach to chyba już wszyscy w okolicy podorabiali.

114

Odp: układ chłodzenia

Androl a jak często przedmuchujesz obie chłodnice? Ja co wyjazd z rana wszystko powietrzem czyszczę i nie ma problemu z temperaturą. Jak nie robiłem tego to łapał niestety górną granicę.

115

Odp: układ chłodzenia

W ostatnie żniwa na bizona założyłem blaszane osłony na siatkę aby zasysał od góry, teraz silnik jest niedogrzany... ani olej ani woda.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

116 Ostatnio edytowany przez androl (2014-01-13 11:53:36)

Odp: układ chłodzenia

Przedmuchuję też co rano, ja w bizonie mam leylanda z turbem 110,3 kw wentylator od rekorda, to tak zaciągał na siatkę że szok, a z śmigłem cały dzień koszenia w największe upały i zero grzania.

117

Odp: układ chłodzenia

Mój patent jest taki, silniczek od wycieraczek ramię z wycieraczką i też nie muszę latać żeby czyścić siatkę




http://img130.imageshack.us/img130/2743/img2163e.jpg

118

Odp: układ chłodzenia

Jeżeli nie wciera brudu w otwory to też fajne rozwiązanie, śmigiełko kiedyś było nie zdawało egzaminu ?

119

Odp: układ chłodzenia

Kupiliśmy już bez "śmigła" brudu nie wciera staram się włączać wycieraczkę gdy silnik chodzi na wolnych obrotach

120

Odp: układ chłodzenia

moj claas ma fajnie rozwiazane. duza osłona i jest git. oczywiscie co rano spręzarka i dmucham
https://www.google.pl/search?q=claas+me … CAkQ_AUoAQ

Rolnik z powołania:-)