1 Ostatnio edytowany przez Kamilo16 (2008-07-20 18:43:14)

Temat: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

To jest dzieło mojego kolegi. Prosi Was bardzo o pomoc.
http://www.fotoload.pl/123aa31/158e59483ebcc18e7fb3997b5499171218033_min.jpg

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

proszę wcisnąć pokaż obrazek później to będą normalne wymiary

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

3

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

jesli to jest alternator jak w sw 400
a podejrzewam ze tak to potrzebny jest przekażnik <symbolu nie pamietam > aby podłaczyć kontrolkę ładowania

4

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

no raczej to będzie ten sam. firma elmot

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

5 Ostatnio edytowany przez pepe75 (2008-07-21 09:56:56)

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

no to schemat:
http://obrazki.elektroda.net/18_1175119134.jpg
aha prąd wzbudny do przekażnika to coś kolo 6 -7 woltow i potrzeba takiego przekażnika
-przekażnik T1024/24

6

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

u mnie bez wzbudzenia ładuje:) bo to widocznie jest 6 diodowy alternator

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

7

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

chodzi o wzbudzenie przekażnika.Kontrolka sie pali dopuki alternator nie wytworzy 7 woltów na w yjsciu na przekażnik wtedy przekażnik przerywa obwód i kontrolka sie nie pali

8

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

no w tym modelu alternatora na wzbudzenie będzie szło 12-14V......... 7V idzie w instalce na 12V

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

9

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

podłącz multimetr pod wyjście i po krzyku.U mnie w intalacji 24v jest 6-7 voltów na ten przekażnik .W 12 woltowej instalacji kontrolka ładowania jest podłaczana bezposrednio pod alternator w mostku razem z regulatorem napiecia<jesli zewnetrzny>

10

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

mam pytanko bardzo praktyczne: czy przekaźnik z instalacji 12V będzię robił tą samą robote przy 24V ? wyjaśnienie- w forszu nie działał mi stary przekaźnik i non stop świeci się kontrolka a ładowanie jest,  podpiąłem przekaźnik z poldoneza i rozlącza .... przekaźnik siemens`a 12V   ......

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-07-06 23:18:28)

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

Przekaźniki do kontrolki ładowania czy to z 12V czy 24V instalacji nie są standardowymi przekaźnikami jak np. do świateł. On normalnie jest zwarty, czyli włączony, dopiero jak alternator zaczyna ładować to w 12V instalacji przy ok. 5,5V jest rozłączany. Napięcie sterujące do niego jest brane ze środka gwiazdy. Alternator jest prądnicą 3 fazową z uzwojeniami połączonymi w gwiazdę. Z tego punktu też się bierze sygnał do obrotomierza elektronicznego, nie dotyczy to Forszaja ale w samochodach z silnikiem Diesla najczęściej się tam jest podłączony, oczywiście przy altku 9 diodowym, gdzie nie używa się przekaźnika do kontrolki ładowania. Przy 24V alternatorze możliwe, że jest tam napięcie około 12V, wtedy można by założyć w miarę standardowy przekaźnik tylko, że ma mieć styki bez napięcia zwarte, przy instalacjach gazowych LPG stosuje się takie przekaźniki do odcinania wtryskiwacza przy jednopunktowym wtrysku paliwa.

e.: przy okazji Poloneza, to w starych modelach z lat 70 i początku 80 był taki przekaźnik do świateł przeciwmgielnych tylnych, wyłączał je gdy się włączało światła drogowe.

12

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

Tu jest bez problemu bo ten przekaznik dziala na 2 strony, tzn ma 5 miejsc na wsowki- 2 na zwieranie i 3 do przekazywania. gdy prad nie przeplywa jest zwarta jedna strona, a kiedy zewrze to prad plynie druga wsowka . poldonez jest z '95 roku ... sorki za forme ale net mi na kompie nie dziala i pisze z telefonu

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

13

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

Z 1995 roku to przekaźnika już nie miał, ale jeśli masz na pewno przekaźnik przełączający to kontrolkę podłączasz do styku 30, drugi kabel z kontrolki jest podłączony pod stacyjkę.
W przekaźniku styk 87a i 86 pod masę, a styk 85 pod wyjście z alternatora.
Tutaj masz obrazek schematu jaki często bywa na przekaźniku http://img185.imageshack.us/i/pict0856hw6.jpg/

14

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

tak mam zrobione i śmiga... na obrotach ok 400 jak nie ma ładowania to rozłącza i jest git.... w tym poldasie jest tego od groma - 3 za schowkiem pod deską rozdzielcza i z 4 razem z bezpiecznikami ... rozebrałem jedną kostke z ciekawosci i porównałem do tego starego przekaźnika, ten z poldasa ma tylko dodatkowe wyjscie  (87a - ten stary nie ma tego)   dzięki za pomoc i oświecenie  Dario :beer: i plusior

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

15 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-07-08 16:16:34)

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

To wyjście 87a jest najważniejsze jeśli do kontrolki go używasz :beer:

16

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

choć wątek jest stary, liczę że ktoś mi podpowie gdzie znajduje się ten stycznik, który wyłącza kontrolkę po uruchomieniu silnika? u mnie kontrolka się świeci nawet po odłączeniu wszystkich przewodów od alternatora, czy to normalne przy uszkodzeniu w.w. stycznika?

17 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2013-06-30 17:24:23)

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

http://i41.tinypic.com/11linvb.jpg  http://i41.tinypic.com/wvr1mw.jpg

18

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

to oznacza że uszkodzony jest regulator napięcia?

19

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

Nie ma czegos takiego...
Albo regulator albo alternator.
Podłącz miernik choćby na klemy i zobacz ile V jest po odpaleniu powinno być ponad 24V u mnie jest 28V

20

Odp: Jak i gdzie podłączyć kontrolke ładowania?

Być może przewód który idzie z kontrolki na regulator napięcia gdzieś się przetarł i lapie fałszywą masę.