Temat: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Witam. Planuję sobie kupić silnik do kombajnu i nie wiem co mam w nim sprawdzić aby był dobry i mi pochodził kilka lat. Mam silnik swój ale już był kilka razy przegrzany i jak mówią nie którzy to już nie będzie tak wydajny, prawda? Proszę o radę w tej sprawie bo może lepiej będzie naprawić mój i chociaż będę wiedział co mam.

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

moim zdaniem lepiej naprawiać

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

3

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Jak masz w planie kupić, to kup i postaw. Niech czeka na swoją kolej. Przy zakupie zwróć uwagę na pompę oleju, numerację kopyt głównych z blokiem, korbowody, który wymiar wału, czy półblocza i skrzynia korbowa nie popękane. Reszty i tak nie sprawdzisz np. głowic. Tuleje, tłoki i wałek i tak do wymiany. Blok się nie krzywi jak SW 400, osiować nie potrzeba (twierdzenie Piotra K). Po przegrzaniu może odmiękczyć się materiał tulei, zdeformować tłoki, trzasnąć głowice. Elementy wymienne przy remoncie. Przegrzanie nie ma wpływu na resztę silnika. Lepiej na psychikę gorzej na kieszeń, kiedy zapasowy silnik stoi w warsztacie.

4

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

no po sezonie silnik idzie do kapitalnego remontu. aby wytrzymał ten sezon. a te zapalanie już mnie dobija i nie wiem czy to jest wina silnika. zobaczę po naprawie

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

5

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

sprawdż najpierw pompe wtryskowa i zawory w głowicy czy nie są wypalone, a i luzy tez możesz troszke zwiększyć  nie zaszkodzi też sprawdzić zapłonu najlepiej za pomocą rurki kapilarnej

6

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

pompa i wtryski były robione i nic. po prostu on ma ciężko zakecić jakby coś go blokowało. nie wiem czego to może być wina

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

7

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

a sprawdzałeś czy się z takim samym oporem obraca wałem ręką na zimno i na gorąco?

8

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

no ręko to na zimno nawet nie zakręcę

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

9

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Czeka mnie remont silnika w Bizonie i tak sobie wymyśliłem żeby wstawić silnik od Forszajka.Co myślicie na ten temat skoro wstawiają silniki SW-400 do ciągnika to dlaczego nie można zrobić na odwrót.Był by to pierwszy Bizon z silnikiem Forszajka w mojej okolicy.

10

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

ja bym tego ci nie polecił silnik Forszaja jest znacznie słabszy a przy kombajnie nie można sobie pozwolić na brak mocy. a jak będzie chodził ma maksynalnym obciąrzeniu to będzi sie grzał i palił paliwo za dwa kombajny

11

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

nie tylko pierwszy w twojej okolicy ale coś mi sie zdaje ze pierwszy w polsce lub pierwszy od początku produkcji bizona 

moim zdaniem nie opłaca się za dużo przeróbek by było  pużniej problem z odpowienim ustawieniem silnika wzgelędem kół pasowych (zle ustawiony bedzie niszczył pasy a nie zurzywał) po drugie pelszy komfort pracy jest 6 garowego niż 4  wszystko sumójąc kupi silnik IFY  przerabiac tyle  czasu zmarnujesz i nie wiadomo czy wyjdzie tak jak byś chciał   to wolał bym wyremontowac oryginał i miec spokój znów na kilka ładnych lat

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

A tak z ciekawość sw-4oo ile ma koni.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

13

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

gdzies na forum była o tym dyskusja  tylko nie pamiętam gdzie w jakim dziale  co do silnika to zalezy jakie oznaczenie  ale tak mniej więcej 110km  max

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

silnik bizona posiada 104 km a e 514 posiada 120 a z przeróbką nie ma problemu. Mój znajomy do dominatora 6 cylindrów jak mu padł założył v 8 i jest Oki

15

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Z tego co mi wiadomo Bizon ma około 100 KM,silnik Forszajka jak śię wkręca na 2200 ob/min ma moc 120 KM czyli zapas mocy miał by spory.Tańsze są w naprawie od SW-400 i mają mniejsze zużycie paliwa niż Bizon więc dużo przemawia za tym żeby zrobić przekładke.

16

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

próbuj  moze ci to wyjdzie jak najlepiej ale  puznije jak bedziesz chciał go sprzedac to moim zdaniem będzie ci cięzej  chyba e go robisz z myślao wieloletnim koszeniu nim to może byc tylko puzniej pasu bedziesz musiał szukac aby dopasowac odpowiednie chyba ze jakimś cedem dzwon bizonoski spasuje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

marcino forszaj słabszy od bizona ładnie pojechałeś bizon to tylko mocniej ryczy nic poza tym

18

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

mocniej ryczy i więcej wciąga paliwa a jeśli chodzi o przeróbkę to ja bym tak zrobił z tym dużo roboty nie ma. A 512 na SW 400 już widziałem i właściciel nie jest zadowolony ze spalania.

19

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Zebym miał bizona o 20 lat młodszego to bym nie przerabiał ale latek sporo już ma. Tylko że w dobrym stanie jest może nie wizualnym ale robote robi.

20

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Zanim go włożysz, to dobrze go sprawdź, żeby Cie jakiejś niespodzianki nie wywinął po przekładce. Jakby co, służę pomocą.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.