21

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Teraz mam pytanie z innej beczki ile można zapłacić za silnik od forszajka. Chodzi mi żebym miał oriętacje w cenie.

22 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-04-11 22:55:30)

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

To zależy. Silniki chodzą już od 1000zł do 4000 - 5000zł. Te ostatnie rzekomo nawet po remontach. Jak jest naprawdę to nikt, poza właścicielem i jego znajomymi nie wie. Na Allegro jest kilka.
Ja ze swojej strony, proponowałbym Ci, abyś znalazł najtaniej jak to możliwe jeden, dwa silniki, rozebrał je do ostatniej śrubki i z tego wszystkiego złożył jeden porządny silnik. Wtedy będziesz wiedział co masz i pochodzi Ci to parę (paręnaście) lat. Inaczej zawsze będzie to takie lotto, bo zależy co Ci się trafi.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

23

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Panowie mam pytanko. Co prawda jest to kombajn JD ale silnik to silnik. Jestem w trakcie remontu (praktycznie całe nowe wnętrze) i jak rozbierałem to na rozrządzie nie było kompletnie żadnych znaków. Punktakiem naznaczyłem znaki i wg tych znaków złożyłem i tu moje pytanko - Po ilu obrotach wału znaki powinny się zgrać na nowo ?? Co prawda jest to zależne od wielkości kół (wg mnie) ale po iluś tam obrotach powinny się zgrać - dobrze kojarzę ?? Jak robię ciągniki to nie bawię się w kręcenie tylko ustawiam znaki i składam - a może tu też tak powinienem zrobić, w końcu składam identycznie jak rozebrałem ??

gg 5118068

24

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

jak składasz identycznie jak rozebrałes to powino byc dobrze ale  zawsze jest tak  2 obroty wału korbowego a 1 obrót wałka rozrządu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Zorak jak zrobiłeś swoje znaki to na 100% jest dobrze.Żeby znaki sie zgrały to nawet 100 obrotów walem trzeba zrobić(to nie żart)ale nie musisz tego robić,składaj i maszyna musi gwizdać!Jak nie ma znaków albo nie można ich znaleźć,ja sobie myje kola zębate,odtłuszczam benzyna ekstrakcyjna i znaczę farbą podkładowa,nie punktuje bo to strasznie rzemieślniczo wygląda,a najgorsze jest jak ściągam pokrywę od rozrządu,a tam już sa ze 3 komplety znaków nabite punktakiem  lub ponacinane boszem.

GG 5704394

26

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

jak rozebrałem to nie było żadnych znaków - aż byłem zdziwiony. Złożyłem wg znaków jakie zaznaczyłem i dziś składam do końca bo wczoraj nakręciłem się troszkę wałem i do zgrania daleko ale tak jak mówicie może trzeba by ze 100 albo 150 razy obrócić. Dzięki

gg 5118068

27

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Panowie w tamtym roku spaliłaby mi się moja 514. Przyczyną był rozrusznik. Przy rozruchu wyskoczył i się nie schował. Mowa tu o tym rozruszniku z puszką z tyłu. Po rozebraniu okazała się miazga. Pojechałem do kolesia co miał rozruszniki po regeneracji z Kwidzyna. 100km w jedną stronę. Jak się okazało 1-wszy był spalony więc pojechaliśmy po drugi. Koleś bulgotał się ale dał. Włożyliśmy kręci ale jak by chciał a nie mógł! Pytanie moje co robić? Dać go gdzieś do regeneracji? czy kupić ten z elektrowłącznikiem u góry? Polecicie co robić, bo ten co mam jest niedopuszczalny do tego sezonu. Pech jeszcze raz pech!

28

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Załóż jelczowski i będziesz miał spokój.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

29

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Stachu brałem tutaj http://allegro.pl/rozrusznik-fortschrit … 0480.html.  Wziołem u niego ten co ma "kutasa" u góry według mnie są o niebo lepsze od tych z puchą Z marką z DDR mam do czynienia od 1997roku jak wywalałem to tylko te z puchą. Po włożeniu byłem w szoku mało mi silnika z ramy nie  "wyrwało " przy pierwszym odpaleniu. Ma kopa do dziś czyli 2 sezony. Ale! Wróć uwagę na tą blaszkę którą płynie prąd do a jest na zewnątrz. Ona ma jest nitowana. Sprawdź dobrze nitowanie  tam nie może być mowy o żadnym luzie. U mnie był nie zauwazyłem wypaliło dziurę. Dobrze że w blaszce a nie w kilku ha zboża. Ale chyba chłopa to nie dyskwalifikuje.

30

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Przy dokręcaniu przewodu od włącznika elektromagnetycznego obrócił się boleć i zjarało mi stacyjkę więc uwaga  to ten z tą kopułka z tyłu . Ja mam nowy też z ta kopułką włoski  z THU lub Pankowa nie pamiętam , powiem że dobry się trafił .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

31

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Jak masz od BIZONA dobry to zmień głowkę na c360 przetucz na średnicę otworu w obudowie koła zamachowego nawierć otwory i nagwintuj i przykręc kłopot z glowy przynajmniej części tanie i szybciej dostępne.A jak chcesz zmienić na oryginał to kup ten z elektromagnesem na zewnątrz są mniej awaryjne i mocniejsze.

32

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Chłopaki to dajcie jakiś namiar w normalnych pieniądzach na ten rozrusznik z elektrowłącznikiem u góry. Please!

33

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Wejdż na allegro tam są po 350 zł ale swój musisz zdać.

34

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

gdzie jeszcze szukać przyczyny ?
W żniwa pękł mi przewód chłodnica - silnik, ten gruby na dole. Zorientowałem się dopiero jak mi zaczął spadać z obrotów. Zgasiłem, ostudziłem, wymiana węża, zalanie płynem i jakoś żniwa skończyłem. Co prawda kończyłem kilka hektarów wieczorami bo w dzień od razu się grzał. Brak wody w oleju, brak oleju/ropy w wodzie. Silnik rozebrany i co mi się udało do tej pory sprawdzić:
- chłodnica drożna,
- pompa wody ok,
- głowice sprawdzone,
- uszczelki pod głowicą były ok,
- tuleje, tłoki, pierścienie całe - praktycznie zero zużycia,
- panewki ok,
- wał pomierzony i w stanie bardzo dobrym,
- blok przejrzany.
Co jeszcze przejrzeć, gdzie zajrzeć ? Jak nic nie znajdę to wrzucam nowe panewki i pierścienie i składamy.

gg 5118068

35

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

*** polblocza odkrec lacznik miedzy bloczmi od strony filtrow oleju i zobacz ile rdzy

36

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Ja bym jeszcze zajrzał do korbowodów, bo u mnie dysze olejowe na końcu były pozatykane.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

37

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

U mnie kombajn zaczął się grzać na początku żniw. Jak się okazało wystarczyło uszczelnić korek od chłodnicy i temperatura była super w największe upały.

38

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

Szymon ja w 303 jeszcze wyciągnąłem tuleje i szczotka na boszke i jazda. Efekt byl

E 516 na części
Telefon 695 076 269

39

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

dzięki za podpowiedzi, na pewno wszystkie sprawdzę.

gg 5118068

40

Odp: Naprawiać swój czy kupić drugi?

silnik już odpalony i puki jeszcze nie włożony na kombajn - malować silnik czy nie ? jeśli tak to czym ? jedni mówią malować bo do farby kurz się nie klei, inni że nie bo ... bo nie.

gg 5118068