61

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

też myślę że jak odblokuje będzie ok bo trochę wspomaganie sprzęgła mi siadło i jak włączyłem bieg to musiałem sporo trudu w to włozyć żeby wszędł i nie zgrzytał a le już wysprzeglik jest naprawiony tylko tą skrzynię odkleszczyć i powinno być ok

62 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-06-06 17:28:03)

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Nadejszła wiekopomna chwila ....wywaliłem lewarki i zabrałem się za luzy. Już jest mniej.
Teraz wodziki. Bo tak chyba się nazywają te pier**l które z góry wchodzą do skrzyni biegów. Jaką powinni mieć grubość ktoś wie? tj ile powinny mieć od przodu do tyłu.
U mnie jeden a 13mm a drugi 13,5mm a te "otwory" w których pracują mają około 15mm ( wsadziłem srubę z łbem 14 i jeszcze latała)
Zrobić je na 14?
W sumie mam problem tylko ze wstecznymi. wolniejszy zablokuje się zawsze a szybszy czasami. Dźwignia się zacina i moge jechać tylko do tyłu. po zdjęciu samych lewarków i założeniu ich z powrotem na miejsce bez grzebania łyżkami i śrubokrętami jak u niektórych wszystko działa.

63

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Krzysiek zobacz czy nie masz wyrobionych tych prowadnic, żeby wodzik po nich był nakierowany. bo na wstecznym się tam też wyrabiają, i za szybko wyskakuje zanim bieg wybije to wodzik przeleci i skrzynia zblokowana.

64

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Prowadnic?

65

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

na płycie magistrali tej z przesuwkami (na skrzyni po zdjęciu lewarków od biegów) masz wycięcia w tej blasze dokładnie na wzór jak biegi wchodzą.

66

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Panowie kupował Ktoś może wodziki od biegów, te które są najbliżej skrzyni? Potrzebuję, chociaż tego od przełączania grup biegów. Dzwoniłem do pszenna, i mają po ok 130zł a całą magistralę bez dźwigni za 450zł z tym, że używana. Wolałbym kupić sam nowy wodzik. Bawiłem się migomatem, i działało ze dwa lata, ale teraz ten wodzik jest już tak zmęczony i zmiękczony spawaniem, że chcę nowy. Kiedyś były na allegro za groszowe sprawy a teraz nie ma. Może Ktoś coś doradzi?

67

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Napisz mi esa z adresem to Ci używkę wyślę.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

68 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-09-05 20:56:40)

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

A masz taką sprawną niewytartą? Nie mam numeru do Ciebie.

69

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Przypatrz się i jak pasuje to slij adres SMS em
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/abe086669d2f.jpg  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/42da36253794.jpg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

70 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2017-09-05 20:57:26)

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Ło Panie to jak nowy wink Mów ile chcesz ja już ślę adres. Poza tym to skąd masz takie ładne części?

71

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Kupiłem drugą skrzynię i to było w zestawie.  Także mam parę trybów na handel.
https://www.olx.pl/oferta/czesci-skrzyn … njb60.html

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

72

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Wczoraj gruberowalem na gleboko i slychac było co jakis czas jakby tryb luzny latał i stukał.że nie szlo bo mróz puscił to zjechałem do domu i we wjezdzie chcac przełaczyc bieg skrzynia sie zablokowała.ojciec mnie pociągnoł a ja bez żadnego oporu wyłaczylem bieg i grupy. Dziś rozkreciłem pokrywe i wodziki ladnie chodza bez luzu i sie blokuja w wybranej pozycji, jedynie chyba hamulec skrzyni przykrecony z boku od wejscia luzny i przekrzywiony.pytanie mam czy ten hamulec moze byc przyczyna blokowania i jarmolenia w skrzyni? Czy gdzies jeszcze zobaczyc sprawdzić?

73

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Sprawdź wom

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

74

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Ale na sucho czy na chodzie? Generalnie widelki i tryby ok.i czy naprzeciwko tego hamulca te dwie zebatki maja sie luzno przesuwać?

75

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Wszystkie biegi w tej skrzyni są zazębione na stałe, pracują tylko przesowki. Co innego wom, tam włączając wałek trzeba przesunąć tryby więc jedyne tryby które mogą latać i rzęzić to te osadzone na wałku przedniego napędu.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

76

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Mam problem ze swoją skrzynią. Robiłem wczoraj orkę na biegu I-4 i II-4, zjechałem do domu. Dzisiaj kręcę rozrusznikiem ciągnik jedzie... Patrzę na drążki półbiegi na luzie - pomyślałem że wyskoczyły drążki z tych kostek. Rozebrałem i byłem w błędzie. Ustawiłem je w jednej linii i złożyłem. Zapaliłem ciągnik (grupa w pozycji N i półbiegi w pozycji N) - ciągnik stoi. Wbiłem grupę na II półbiegi na N i ciągnik jedzie. Metodą prób i błędów podejrzewam, że 1 w półbiegach jest zablokowana w skrzyni. Jak ją odblokować?

77

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Który lewarek to półbiegi?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

78

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Lewy od 1-4. Najlepsze jest to ze 1 wbiła się sama przez noc. Nie używałam tego polbiegu

79

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Duchy .......... albo zerwane widełki z wodzika

80

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Da się to zrobić bez ściągania kabiny?