201 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2012-12-15 18:29:50)

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Trzeba uważać z wodą podczas większych mrozów, tzn. gdzieś od -15 w dół, bo może zamarzać zaraz po wlaniu i wtedy jest problem. Dobrymi sposobami przy dużych mrozach są prymitywne sposoby, czyli knot, samostart (tani dezodorant). Trzeba się też liczyć z tym że może ON zacząć ścinać trzeba wtedy zakupić jakiś dodatek lub wlać odrobinę denaturatu który wytrąci wodę z paliwa. Również trzeba pamiętać o akumulatorach, spadek temp = spadek pojemności akumulatora nawet do połowy jego pojemności.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

202 Ostatnio edytowany przez Łukasz8468 (2012-12-15 18:55:49)

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

ja swojego zetora odpalam poprzez zalanie gorącej wody i do filtra powietrza samostartu no i przy -25 za drugim razem odpalam. Czy z układu chłodzącego woda odróżnia się do końca czy są tam jakieś zakamarki (jeśli są to i tak mam sposób można wylewa wodę przy włączony silniku no jak się opróźni

203

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Najlepsza sprawa to zalanie płynem a zabawa z wodą może być nie bezpieczna!

204

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

co poniektórzy właściciele władimirców t25 pomontowali grzałki od parników elektrycznych w miskach olejowych. ja osobiście nie polecam ale biorąc pod uwagę koszty wszystkiego co należało by naprawić żeby silnik odzyskał sprawność ,to mianowicie akumulatory rozrusznik i remont silnika to koszt niewielki i przy zaplanowanej potrzebie użycia sprzętu skuteczne, a przy dużych mrozach nie bagatelny opór to właśnie olej.a ciepło promieniując do góry nagrzewa reszte

205

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

RENAULT24 - Wlaściwie się z tobą zgadzam +starter + płyn chodniczy = odpalony silnik w mróz

206

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Oryginalnie, na życzenie i w pojazdach przeznaczanych na chłodniejsze klimaty, IFA zakładała specjalne pokrywki chłodnicy oleju silnikowego, przystosowane do odpowiednich grzałek. Sprawa idealna, bo za jednym grzaniem grzał się płyn i olej jednocześnie, i to dość szybko. Przy odrobinie szczęścia można je jeszcze spotkać na złomowiskach lub u znajomego. Z nowymi też nie ma problemu ale są dość drogie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

207

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Piotrze to znaczy że nasza podciwa IFA miał na wszystko rozwiązanie a czy aby nie były te patenty dla wojska

208 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-12-17 23:38:23)

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Problemy odpalania silników zimą zawsze istniały i nad takimi rozwiązaniami procowano od samego początku. Poza świecą płomieniową stosowano grzałki na przewody gumowe, które można też wlutować w kolektor wodny boczny (ten przy bloczku) i właśnie grzałki w pokrywkach chłodnicy oleju - to było najlepsze rozwiązanie. W tym przypadku jest to taka sama pokrywka jak w ZT, z tym że ma dodatkowe wejście na grzałkę. Po małych przeróbkach można by tam zmieścić każdą inną podobną grzałkę i po problemie. Mam kilka takich pokrywek, a w katalogu wygląda to tak:

http://img542.imageshack.us/img542/1200/pokrywkichodnicyoleju.jpg

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

209

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

ja miałem taką w swoim zetorze ale mi olej przepalała

210 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2012-12-18 16:37:28)

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Z tego co gdzieś kiedyś czytałem(już nie pamiętam za bardzo gdzie to było) wynikało że taka grzałka do oleju faktycznie robi robotę, ale się po kilku razach olej nadaje do wymiany. Najlepszą sprawą jest podgrzewanie płynu chłodniczego. Osobiście nigdzie się jeszcze nie spotkałem z jakimiś konsekwencjami dla silnika z powodu ogrzewania płynu. Faktem jest to że na takiej zasadzie działa też webasto(ogrzewanie postojowe). Można by popróbować jakieś zaadaptować tylko pytanie czy jest to opłacalne.

Patrząc na allegro i ceny używek(niby kompletnego zestawu) w przedziale do 600 zł można coś wybrać i spróbować zaadaptować.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

211

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

to nie lepiej zwykłą grzałke do płynu taka jak niektórzy w MTZ maja?

Rolnik z powołania:-)

212

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

http://moto.allegro.pl/podgrzewacz-grza … 04572.html
np coś takiego i wmontować w obieg

E 516 na części
Telefon 695 076 269

213

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

ja posiadam taka grzalke i mysle by ja zalozyc tylko nie mam do niej wtyczki ogolnie nie uzywam forsia zima ale wiadomo jak by czasem cos wyciagnac z rowu albo cos takiego to grzalka sie przyda moze wiecie gdzie nabyc taka wtyczke http://www.landmaschinen-handel.com/pro … 32-mm.html

Fortschritt zt 423 a razy 2

214

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-radi … 92692.html Ta wtyczka wygląda podobnie jak tu? Z tego twojego zdjęcia niewiele widać.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

215

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Nie to nie ta,bardziej ona podchodzi jak pod prodiż czyli dawny sprzęt do pieczenia ciasta.

216

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

dokładnie, kumpel ma grzałke w zetorze to właśnie kabel od prodiża pasuje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

217 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2012-12-18 21:19:32)

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Macie racie wygląda na to samo.
http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-do-p … 95565.html
A tu sama wtyczka
http://allegro.pl/wtyczka-nasadka-porce … 94309.html

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

218

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Zależy jaka to grzałka,jak oryginał zetor to pasuje i od prodiża,jak podróba to ma cieńsze styki i nie zawsze łączy.Taką wtyczke kupisz w prawie każdym sklepie z częściami do zetora.

219

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Łukasz8468 napisał/a:

ja miałem taką w swoim zetorze ale mi olej przepalała

sawek.1990 napisał/a:

Z tego co gdzieś kiedyś czytałem(już nie pamiętam za bardzo gdzie to było) wynikało że taka grzałka do oleju faktycznie robi robotę, ale się po kilku razach olej nadaje do wymiany. Najlepszą sprawą jest podgrzewanie płynu chłodniczego. ....

Ale żadna ifoska grzałka nigdy nie grzała bezpośrednio oleju. Grzanie oleju zawsze odbywało się tu pośrednio i najlepsze tego efekty są w grzałce umieszczonej właśnie w pokrywce chłodnicy oleju/wymiennika ciepła. Zwróćcie uwagę, że ona tam nie grzeje oleju tylko właśnie ciecz chłodzącą będąca w bezpośrednim sąsiedztwie oleju, czyli w prawie samym środku chłodnicy oleju, gdzie olej nagrzewany jest najsprawniej jak to możliwe.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

220

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

W zupełności się zgadzam się z Piotrem K- rzeczywiście jest to punkt centralny  i  grzeje ciecz  Widziałem w Pszennie  czeskiego FORSZA   z tą grzałką i zdal egzamin