221

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

PiotrK też się z Tobą zgadzam, myślałem że grzałka jest bezpośrednio w oleju ale jak jest to tak rozwiązane to to jest dobry patent.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

222

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

moja osiemdziesiątka motor ma zdrowy jest na płynie ale w mróz zapalać  za diabła nie lubi tak do minus 5 jescze może byc .spróbowałem dzisiaj samostartu bo już znudziła mnie zabawa z grzałkami kolektorami i w ogóle, przeraza mnie dzwięk silnika jak się przesadzi ale udało mi sie dobrze trafić i moje zdziwienie pykła od strzała,i dochodze do wniosku ze pompa chyba za mało na rozruch daje. ale pochwale sie mojm c-355 jest cały czas na płynie i z tym traktorem nie było nigdy problemu z odpaleniem nie było jeszcze takiego mrozu żebym musiał co kolwiek kombinować ; potrzebujesz -zapalasz- jedziesz tylko ta kabina -orzeszek łomatko czacha dymi

223

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

u mnie z 355 na płynie to samo, cały czas było ok tylko teraz ostatnio już cieńko piszczy ale to głowice do remontu mam

E 516 na części
Telefon 695 076 269

224

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

ja mam C330   nie ma zimy by nie gadała to samo co claass  gada od strzału ...  a reszta to  ło matko

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

225

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Trzeba robic tak ja, odstawiam późną jesienią i odpalam wiosną i problem zimowy mam z głowy (żart) a tak serio to MF pali mi dobrze a forsza rzadko odpalam zimą ale jak już to poświęcam mu troszkę czasu żeby wydłubac filtr powietrza wsadzic palnik gazowy bo nigdy bym nie użył jakiś samostartów ani nic podobnego we własnej maszynie, oczywiście oba stoją zalane glikolem.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

226

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

zalewa mnie krew jesli chodzi o samostart ,ale co zrobić rozrusznik zajezdzić, kolektor podziurawic jak ser szwajcarski , a w efekcie końcowym szara d,,,,pa . po na mysle i zastanowieniu sie stwierdziłem ;nie należy przesadzac delikatnie poprubować  przecierz to wkońcu detonacja,  samostart musi tylko wspomuc podpalić to co jest wtrysniete a nie napompować żeby tylko na samostarcie poszedł .

227

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

jak chcecie  troche lżej to plak do czyszczenia tapicerki ...  można psikac do woli i palić   nic mu nie będzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

228

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

kumpel plakiem odpalał passata z 2002 roku smile fajnie to wyglądało a szczególnie na parkingu w mieście jak razem ze szwagrem go tak odpalali smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

229

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

poniżej pewnej temperatury plak nie rabota nie zapisałem przy jakiej możesz psikać do woli ciekaw jestem do ilu stopni pomaga samostart ,.

230

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

RENAULT24 napisał/a:

ciekaw jestem do ilu stopni pomaga samostart ,.

Tu nie chodzi o temperaturę tylko o to by rozrusznik żwawo kręcił silnikiem, a to uzależnione jest od zalanego oleju, stanu rozrusznika i baterii. Jak rozrusznik dobrze kręci to psikam ok 2 sekundy do filtra i po ok 5 sekundach kręcenia silnik zaskakuje i staram się trzymać obroty ok 1000, ale przeważnie, pl kilku sekundach pracy gaśnie przy temp poniżej -5. Czynność powtarzam i najczęściej silnik, początkowo rzucając się jak pstrąg wyrzucony na brzeg, dochodzi do siebie i normalnie zaczyna pracować.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

231

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

plaka psikamy cały czas i palimy   gada nie ma siły by nie ... oby nie zamarzł .. a  samostart  hmmm  zeszłej zimy -28 i działąl ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

232

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

no na plaku silnik pracuje "normalnie" nawet bez paliwa

233

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

MAREKPE napisał/a:
RENAULT24 napisał/a:

ciekaw jestem do ilu stopni pomaga samostart ,.

Tu nie chodzi o temperaturę tylko o to by rozrusznik żwawo kręcił silnikiem, a to uzależnione jest od zalanego oleju, stanu rozrusznika i baterii. Jak rozrusznik dobrze kręci to psikam ok 2 sekundy do filtra i po ok 5 sekundach kręcenia silnik zaskakuje i staram się trzymać obroty ok 1000, ale przeważnie, pl kilku sekundach pracy gaśnie przy temp poniżej -5.

Mi się takie coś nie zdarza żeby silnik po odpaleniu po chwili zgas  a używam go 2 lata i przy -25

234

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Wiem o co chodzi jest to normalne jak już pompa deczko kiepska, tak jak u mnie. Chodzi przez pierwsze 15 sek, jakby był zapowietrzony. Gaz do oporu a obroty ledwo1000 a później już łapie to ujmuje żeby nie dawać mu tak na zimnym silniku. Po świętach wywożę  zbożę i idzie pompa i wtryski do roboty.

235

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

w mojej osiemdziesiątej wszystko po regeneracji i jest dokładnie tak jak napisałeś jak by był zapowietrzony  na poczatku. na pewno będe reklamował końcówki wtrysków  są do bani ale z obrotami  mysle że w pompie jest za gęsty olej  i  wariator nie umie  sie ustawić  zastanawiam czy nie zalać pompy wtryskowej zatszym olejem  bo moze zanim sie rozbebła  na obroty weść nie chce

236

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Panowie, sprzęt jest leciwy i trzeba z szacunkiem go eksploatować to posłuży jeszcze kilka lat. Widziałem w tym roku jak za miedzą u sąsiada na polu umierały na śmierć 240 konny NH i 245 konny JD, (oba pojechały gdzieś na lawecie i nie wróciły, firma rozwiązała umowę na usługi i wyrzekła się interesu) a nasze bidy jakoś kaparzą w te i z powrotem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

237

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

mam do czynienia z najnowszą technologią renault w autach osobowych ------ile tam jest lipy no masakra ale to się tyczy wszystkich marek i nie warzne czy to jest wv  audi  skoda renault citroen czy peugeot  o mercedesie nie wspomne . dla nich  produkuja ci sami  made in china . w branrzy nh jd ces cz   coś tam jeszcze jest to samo. bo to jest kasa . cytuje  ciagle udoskonalamy nasza technologie celem poprawienia zadowolenia konsumentata ,to znaczy robimy taniego bubla i sprawdzamy w którym momencie kończy sie cierpliwośc tego kto za to zapłacił

238

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

MAREKPE napisał(a):

RENAULT24 napisał(a):

ciekaw jestem do ilu stopni pomaga samostart ,.
Tu nie chodzi o temperaturę tylko o to by rozrusznik żwawo kręcił silnikiem, a to uzależnione jest od zalanego oleju, stanu rozrusznika i baterii. Jak rozrusznik dobrze kręci to psikam ok 2 sekundy do filtra i po ok 5 sekundach kręcenia silnik zaskakuje i staram się trzymać obroty ok 1000, ale przeważnie, pl kilku sekundach pracy gaśnie przy temp poniżej -5.
Mi się takie coś nie zdarza żeby silnik po odpaleniu po chwili zgas  a używam go 2 lata i przy -25                                                                                                                                                                               
c385
olej 15w40 mobil 1delwac baterie roczne rozrusznik(staregotypu) wiosna regeneracja. silnik jesień 2012 naprawa gklowicy pompy wtrysków  wymiana 1 cylindra (rysa)CO ZATYM IDZIE PIERSCIENI RESZTA bez zazutów     w tym wszystkim tylko do wtrysków mam  wątplikwoscii do pompy wryskowej. a jak nie zapalała tak nie zapala

239

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

to moze brak go wyregulowac przecierz wszystko potrzebuje swego

240 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-12-22 11:14:27)

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

RENAULT24 napisał/a:

mam do czynienia z najnowszą technologią renault w autach osobowych ------ile tam jest lipy no masakra ale to się tyczy wszystkich marek i nie warzne czy to jest wv  audi  skoda renault citroen czy peugeot  o mercedesie nie wspomne . dla nich  produkuja ci sami  made in china . w branrzy nh jd ces cz   coś tam jeszcze jest to samo. bo to jest kasa . cytuje  ciagle udoskonalamy nasza technologie celem poprawienia zadowolenia konsumentata ,to znaczy robimy taniego bubla i sprawdzamy w którym momencie kończy sie cierpliwośc tego kto za to zapłacił

Napisz o jaką nową technologię chodzi? Bo jeśli chodzi o układy paliwowe to jest firma która ma siedzibę  lublinie (jedyną w Polsce) i ma ona ok35 procent czołowej dystrybucji tych części na cały świat. Także nie chińczycy. Z resztą nowe serie Jeleni składane są na chińskich czy bodajze indyjskich częściach. Jakoś nikt nie narzeka. Już był porszany temat jakośći produktów ze wschodu. Co nie znaczy że żywot mojego forsza będzie równie długi jak nowego Johnego z tego roku mojego znajomego.