61

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Kiedyś sąsiad ciągną 360 mojego 323 to zrył całe podwórko lepiej cobie radzi 380 albo cosik z napędem.

62

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

podobno są tacy co używają wałka przekaźnika do odpalania......  tylko jak zgrać kierunki obracającego się wałka????

63

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Na forum już było to opisane, jak odpalać przez wałek WOM, tylko nie wiem po co wymyślać koło jak wystarczy mieć dobre akumulatory, sprawną świecę płomieniową i zimowe paliwo w zbiorniku. Jeśli to jeszcze za mało to kupić sobie pojemnik samostartu i po kłopocie.

64

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

ja z samostartem daje rade;D
wszystko odpale;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

65

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

a gdy wszystko zawiedzie.... to bierzemy c355 lineczka i wio... ;p
a nie mowie ze akurat teraz bym go odpalil na zaciag wink
jak w tym roku kopalismy buraki w nocy to tez jakos przyciol mroz to c330 go odpalilo....

66

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Mojego wczoraj po 2 tygodniach odpalałem, jeszcze zalodzony po marznącym deszczu z zeszłego tygodnia, trudniej było otworzyć drzwi niż go odpalić, ale oczywiście na nosek nalałem mu trochę samostartu, bo szkoda aku i rozrusznika. Odpalił bez kłopotu, a samostart chyba świeca zdąży spalić zanim dostanie się do silnika, ale jest skuteczny smile

http://www.fotoload.pl/123aa17/2f40c0fde93fe1fc934a374b7e7c65aa17175_min.jpg

Taki hałas wydaje http://www.youtube.com/watch?v=Snppaf7VwUI

67

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

W fortschrittcie mamy słabe aku i bez przeładowania możemy nawet nie podchodzić, ale jak to nie pomoże to fotonek i lineczka i zapala. Nawet lód go nie zatrzymuje tylko trochę przemieli przy ruszaniu i 5 m i możemy ruszać.

68

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Dari ladnie cyka knurek ;P  no i te witraze na szybie z lodu wink

69 Ostatnio edytowany przez DamianBorek (2010-01-23 20:47:29)

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Ładnie ładnie, mój też był cały w lodzie i jak pojechałem po przyczepy z drewnem do  lasu, a dostyc kawałek mam, to się roztapiał;D

A od czego masz kolego ten przewód, co idzie po lewej stronie ostatni od chłodnicy??
U mnie takiego nie ma, a troszkę inaczej bo mam dwa filtry paliwowe.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

70

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

mój przy -5 ciężko pali a jak dam mu knota to 2 razy obróci i chodzi, świeca grzeje nie wiem jak zaworek czy puszcza paliwo,  jak nie to spróbuje zamontować świece od MF płomieniową.

71

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Ja mam standardową i pali pozytywnie.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

72

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

DamianBorek napisał/a:

A od czego masz kolego ten przewód, co idzie po lewej stronie ostatni od chłodnicy??
U mnie takiego nie ma, a troszkę inaczej bo mam dwa filtry paliwowe.

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi Ci o pierwszy po lewej, to jest od powietrza. jak kupiłem to był kawałek metalowego, a dalej gumowy i albo potrafił się odkręcić od sprężarki albo przepuszczał na połączeniu z gumowym, więc go wysłałem na emeryturę i mam cały gumowy. Latem może lepszy byłby cały metalowy bo robiłby za chłodnicę powietrza, ale na razie działa tak jak jest smile

@Scorpion, witraże są fajne ale odmrażacz nie potrafi ich rozpuścić, a nagrzewnicy jeszcze nie zdążyłem założyć. Będzie trzeba chyba solą je natrzeć, bo trochę słabo drogę widać wink

73

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

ja swego czas odmrażałem szybę opalarką big_smile w miarę szybko bez zarysowań smile  poza tym ja swojego w lato na pycha z górki zapaliłem (5 osób )  jeden obrót silnika i chodził big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

74

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Panowie, z samostartem proponuje postępować ostrożnie. Raz na jakiś czas, awaryjnie - może być. On nie jest przeznaczony do każdorazowego odpalania w chłody. Widziałem i robiłem silnik po kilkuletnim, częstym używaniu czarnego samostartu. Masakra. Luz pierścienia uszczelniającego na zamku - 2 cm., w rowku tłoka 2-3 mm. Gniazda zaworów wybite, prowadnice wytrzepane. Używanie samostartu do sprawnego silnika, jest barbarzyństwem. Klamotowi wiele nie ubędzie.

75

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

tak ja polecam c355, lineczke wio....... wink
a jeszcze lepiej odpalic na wiosne do agregatu i zgasic juz po orce do zimowego snu....

76

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

@sławek42, ja samostart leje na wlot powietrza do filtra, zanim on dotrze do cylindrów to go świeca płomieniowa spala. Przy -10°C ten samostart za bardzo nawet nie chce odparować, zresztą mojej piekielnej maszynie raczej nie zaszkodzi smile

@Scorpion, Ty masz chyba jakąś obsesje "c355, lineczke wio......." big_smile
Co ma zrobić ktoś kto nie ma C-355 ??

77 Ostatnio edytowany przez DamianBorek (2010-01-23 23:31:44)

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

No @Skorpion Ty non stop o tym swoim c355;/
Już mi się to znudziło;/

A samostart rzeczywiście jest katem dla silnika, mam Ojca mechanika od małego siedzę z nim w garażu bo lubię to, i widziałem silniki już po samostarcie, nawet jeden miał koleś w ciągniku w kabinie cienkim przewodem puszczone do kolektora doprowadzenie, i z kabiny robił psik i już, zamiast dwóch osób albo szybkiego wpadania do kabiny, no ale cóż polak potrafi.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

78

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

ja tylko podaje wyjscie awaryjne ktore zapewne kazdy zna....
nie ma sie o co denerwowac;)

79

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

a ja mam c-330 i próbowałem MTZ'ta na lineczke wio... -12*C ... olej w MTZcie już miał konsystencję smalcu góralskiego.... na betonie suchym rozpędziłem ciapkiem mtz'ta.. pracownik puścił w nim sprzęgło i omal sobie głowy nie rozbiłem o kierownice (niestety w c-330 nie ma na standardzie poduszek powietrznych wink )... druga próba zadziałała tyle że z pomocą rozrusznika w MTZ'cie... ale lepiej przelać wrzątkiem... podgrzać świece i (uwaga) podgrzać (nawet suszarką) akumulatory i jest kręcenie nie do porównania!!!

80

Odp: co robicie z silnikiem w czasie zimy

Scorpion napisał/a:

ja tylko podaje wyjscie awaryjne ktore zapewne kazdy zna....
nie ma sie o co denerwowac;)

No to po jaką chlerę włóczysz go zamiast z wałka odpalić?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia