41

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

ja próbę przy accordzie robię tak, jak już siewnik ustawiony i podniesiony do pracy to robię 4,5 obrotu koła mniej więcej w prędkości takiej jak podczas siewu (te 4,5 obrotu to 10 metrów drogi) i to mnożę przez 3 metry, i to co wyleci z siewnika waże i mnoże przez 333. zawsze w ten sposób postępuje i wychodzi tyle ile ma wychodzić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

42

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Grzegorz89 napisał/a:

Teraz prosta sprawa, siewnik ma 3m. Muszę przejechać 33metry żeby zasiać 10 ary.

3m x 33m = 99m2 = 1 ar ......

43 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-12-21 12:38:15)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

koło wygląda tak obręcz ma 50cm  a z kolcami 62cm . obręcz zazwyczaj jest tuż pod ziemią ale to kolce nadają prędkość obrotową...

no wiem wstyd sprzęt nie umyty :nooo: ale pod dachem :smiley:

http://imageshack.us/a/img541/6410/p1190584.jpg



http://imageshack.us/a/img607/7343/p1190585w.jpg


http://imageshack.us/a/img838/1366/p1190586.jpg

44 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-12-21 13:50:28)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

czyli koło jest za małe

100/3=33
obręcz ma 50 kolce 62 uśredniam 56cm
56x3,14 = 1,75
33/1,75= 18,85 obr
niech mnie ktoś poprawi jak sie mylę. ale czemu to nie było oczywiste ja k siałem?

Aczkolwiek  różnica jaka mi wychodziła bardziej mi pasuje to tych obliczeń z kołem o średnicy 62cm

A ! Szanowny Moderatorze przenieś to wszystko do mojego watku tu miało byc o kupowaniu a nie kręceniu  http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2775

45

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Oj jaki byk przepraszam szybko pisałem, a nie nadążałem myśleć smile Ważne że dobrze zawsze wychodzi. Właśnie chba też brałbym do wyliczenia próby obwód po kolcach, dlatego że nawet gdyby się zagłębiały dużo w ziemi i tak zrobią pełen obrot i prędkość koła nie zmieni się.

46

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Ja mam podobne koło i pomiar zrobiłem na polu tzn. jechałem pustym 4m. siewnikiem 25m. a tato liczył obroty koła i już wiadomo było ile kręcić przy próbie .

47

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Witam potrzebuje tabele wysiewu do siewnika IBR system botsch ma ktoś moze i zrobi ksero płace dziekuje za pomoc

48

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Zastanawiam się na co się zdecydować. Uznałem na podstawie kilkuletnich obserwacji że kupię siewnik Amazone D7 to takie rozsądne połączenie realnej ceny i jakości. Mam dwie koncepcje i nie wiem na którą się zdecydować.
Koncepcja 1 Kupić siewnik 2,5 metra i dalej siać ciapkiem 1 hektar na godzinę, a za jakiś czas dokupić agregat aktywny 2,5 metra i siać Forszem. I tu ciekawi mnie ile da się w godzinę posiać takim zestawem?
Koncepcja 2 Kupić w podobnych pieniądzach siewnik 4 metry i siać forszem. I tu też mnie ciekawi ile da się posiać w ciągu godziny takim zestawem.
Radźcie chłopy, bo czas reanimacji poznaniaka powoli zbliża się czasowo do czasu siewu, a jest chętny gotów dać za niego 1 zł/kg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

49 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-12-02 21:29:33)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

4m amazonką d7 za forszem siałem spokojnie 20 ha dziennie i sie nie spociłem. tylko się zboża do siewnika nasypiesz . d8 ma większą skrzynię, i nie są drogie bo 4 metrów ludzie nie chcą bo problem po drogach .

Leszek   dla kolegów'

50

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

forszem i 4 m szybciorem zasiejesz ... około 3ha na godzinę spokojnie zależy ile zboża się do siewnika zmieści ... tylko pytanie czy wszystko masz zamiar siać forszem i wecznie forszem ...??
jak z przejazdami 4 m to jednak już szerokość
co do 2,5m to od razu agregat  bo sensu  brak  z tym zestawem przy wstępnym doprawieniu  około 1.5ha u mnie kolega sieje ZT 303 siewnik amazone D7 3m z agregatem  2 rzędy zębów i wał strunowy i dość sprawnie mu to idzie  ale u ciebie górki to z 3 metrami mogło by być ciezko

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Poplony jak się sieje mtz i 4m stegstedem to ok 20minut hektar. Jak zboże i dokładniej, to ok 25minut. Myślę, że na dużych polach te 3hektary w godzinę zasieje, jak samym siewnikiem.

52 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-12-02 21:47:56)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

w komplecie  amazone RE300 Z  d 7 siewnikiem lekkie i po lekkiej uprawie nie najgorzej na polu wygląda , tylko do 323 wałek WOM podwójnie łamany bo  jakoś na zwykłym rwie końcówki wom. robiłem parę lat  teraz zamieniłem na RE400 I D7,4.  ps. zestaw jest  w miarę tani.

Leszek   dla kolegów'

53

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Marek w twoim pytaniu brakuje podstawowej informacji , tzn. ile ha. siejesz wiosną a ile jesienią ? bo to podstawowa sprawa w doborze wielkości siewnika.

54

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Czy masz pola długie i wąskie? Bo jak dużo kręcisz to szerokim pójdzie szybciej.....
A wąskim na długi m też poleci.... warunek to przygotowana gleba.

55

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

koseś  napisał/a:

Marek w twoim pytaniu brakuje podstawowej informacji , tzn. ile ha. siejesz wiosną a ile jesienią ? bo to podstawowa sprawa w doborze wielkości siewnika.

Odpowiedź prosta ok 20 ha na jesien i 11-12 wiosna

Krzysiek  napisał/a:

Czy masz pola długie i wąskie? Bo jak dużo kręcisz to szerokim pójdzie szybciej.....
A wąskim na długi m też poleci.... warunek to przygotowana gleba.

Pola w zasadzie zbliżone do prostokątów, z uwagi na nierówności terenu dużo jest trapezów, nieregularnych kształtów i nawet 1 trójkąt się znajdzie. W zasadzie nie jest źle. jesli chodzi o przygotowanie gleby to tej jesieni szedł 2 razy gruber i potem B-231. Poznaniak po wielu zawałach dał radę posiać. Ziemia w tym roku bardzo ładnie się rozsypała.
Ciekawi mnie opinia użytkowników agregatów z bronami wirowymi.
Temat jest taki, że moi dwaj sąsiedzi sieją zestawami 4m ale 175 koni w NH TM175 było mało. Dlatego rozważam 2,5 metra na moje sto kilka koni. Bo jeśli mam siać 1,5 ha na godzinę to wolę polecieć B-231 3-4 ha na godzinę i siewnikiem 3 ha na godzinę i koszty lecą w dół. Liczyłem, że 2,5 metrowy posiał by te 2-2,5 ha na godzinę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Marku jakie rozwiązanie nie wybierzesz to i tak w ciągu jednego dnia zasiejesz ..........  a koszty -zyski z jednego albo drugiego typu siewu na takim areale schodzą na drugi plan . Ważniejsze moim zdaniem to wyrównanie pola i równomierność wschodów na całej powierzchni pola , dlatego wybrał bym węższy agregat aktywny z siewnikiem .

57

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

ja sieje aktywnym 3m ok 7-8km/h i siejąc rzepak nie ma problemu uzyskać 2ha/godz ale  w zbożu gdzie trzeba dosypywać ziarno wydajność spada do 1,5ha a jak pola krótkie i male działki 2-3ha to średnia za dzień spada do 1ha/godz

58

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

KOLEGO AKTYWNYM JEDZIESZ w zależności od
-gleby 
-od rodzaju agregatu kupuj tylko na nożach ,a nie na palcach jak krone bo ci koni zabraknie  ja na lekkiej jadę 2 [3m aktywny kuhn renia 110 km]
a na glinie 4  polową lub jedynką w zależności od ciężkości gleby i wilgotności i wzależności czy na orkę cz na wstępnie uprawione
kolega ma mf 145km i sieje 4m rabewerk i daje spoko radę a siał mi nim kiedyś rzepak swoim f 323 jak nie miał mf i też dał radę aż byłem w szoku

59

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

ja mam 3m aktywny lely i isaria, forszaj daje rade a też mam parę górek

60

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

MArek podejrzewam że masz też takie miejsca że 4m będzie stał na kołach a lejki na środku będą wisiały.... Albo na odwrót.... Kup 2,5 - 3m i kombinuj z agregatem albo bliźniakami do ciapka żeby nie robił kolein....