41

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Jak chcesz mieć spokojne nerwy to załóż chłodnicę taką jak ma zwykły bizon .

42 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2012-07-04 11:13:15)

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

znajomy bedzie niedługo kosił jęczmień, po godzinie pracy raczej będzie wszystko wiedział więc chyba musi trochę poczekać i wszystko się okaże, tylko jest taka sprawa nie ma zegara temp. oleju. I czy jak temp. wody jest w normie to oleju też?

43

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

No wiadomo da się.
Olej będzie cieplejszy ciśnienie będzie mniejsze.
jak ma 12ha do skoszenia to spokojnie da radę.
Na dłuzszą mete nie jest to dobre rozwiazanie.

44

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

mu chodzi tylko o jeden sezon do koszenia ma 50 ha

45

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Łukasz wiem to z doświadczenia , kiedyś też byłem taki mądry i myślałem że jak woda będzie w normie to się nic nie stanie , niestety zgotował sie olej obróciło panewkę aż wał zrobił się niebieski , rowy w wale takie wyryło że musiałem kupić nowy , pierścienie tak rozmiękczyło że można było zawijać na palcu. Drogie doświadczenie ale nauczyłem się że jednak inzynierów nie należ poprawiać. Aha bez chłodnicy pracowałem około 3 godzin.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

46

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

no i po temacie....

47

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

chłodnice na złomie  dostanie za  małe pieniądze.. więc nie warto kombinowac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

48 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2012-07-04 21:31:07)

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

koseś napisał/a:

Jak chcesz mieć spokojne nerwy to załóż chłodnicę taką jak ma zwykły bizon .

to jak ma założyć te chłodnice bo rozumiem że w bizonie jest na wierzchu , olej chłodzony jest powietrzem? W które miejsce ma ją zamocować? i czy może być z jakiegoś samochodu?

49

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

do żniw jeszcze parę dni. nie ma co kombinować  tylko zwalić blachy pasy kable i przewody paliwowe silnik na ziemię. Zrobić oryginał i w pole. Dla dwóch kumatych gości 6 godzin roboty
Nie warto ryzykować

50

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

nie lepiej  jak w bizonie wywalic tą chłodnice   przed chłodnice  wody ??  i po kłopocie ??  a ciśnienie wziąc z filtra oleju ??

2 przewody  jakaś chłodnica z samochodu cięzarowego . ewentualnie z autobusu i już ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

nie wiem co kolega zadecyduje, jutro przedstawie mu propozycje.

52

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

wojtas napisał/a:

nie lepiej  jak w bizonie wywalic tą chłodnice   przed chłodnice  wody ??  i po kłopocie ??  a ciśnienie wziąc z filtra oleju ??

2 przewody  jakaś chłodnica z samochodu cięzarowego . ewentualnie z autobusu i już ..

Z własnego doświadczenia wiem, że nie.
Zrobić na oryginał to jeden dzień pracy, a potem to już tylko święty spokój i temp 70 st w upał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

53

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Panowie mam taką sprawę: zabrałem się dziś do przeglądu mojej e514, ponieważ jakoś tak sie złożyło że olej nie był zmieniany 2 lata, zacząłem od jego zmiany i tu po odkręceniu korka szok, na początku wyleciało z 200ml płynu, a później już sam olej. Kombajn nie kopci, ładnie zapala, nigdy go nie przegrzałem, na razie w chłodnicy nie ma bardzo dużego ubytku, a na bagnecie nie widać śladu płynu. Więc nie wiem co robić może ten typ taka ma. Doradźcie coś. Dzięki.

54

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

po pierwsze nie ten wątek ... a po drugie jest kilka  opcji takiego  obrotu sprawy ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Przegrzany mógł nie być ale na tulei może puszczać.

56

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Miałem to samo w mojej 512.Uleczyłem ją wymianą uszczelki pod głowicą i oczywiście ich splanowaniem.

57

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Wymiennik w misce olejowej do sprawdzenia.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile