2,861

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

E tam, wszyscy dostali, co mieli dostać. Tylko taka moda żeby pluć na wszystko i wszystkich związanych z Rządem. Dali chociaż nie musieli, bo wcześniej nikt nie dawał i trzeba było sobie radzić. Osobiście miałem takie sezony, że na zimę chodziłem na etat, bo się budżet nie spinał. Od wiosny 2014 do dzisiaj nie musiałem. Zobaczymy co czas pokaże.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,862

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Lubicie chłopaki żyć na zasiłku współczuje wychodzi że żyjemy w różnych światach

2,863

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No nie wiem Maro w jakim Ty świecie żyjesz ? Nawet królowie i książęta w UE pobierają różne dotacje rolne.

2,864

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Żeby nie było że tylko dotacje itp. Był u mnie kolega i liczyliśmy z kalkulatorem w ręce. Pszenica przyzwoicie zrobiona dała średnio 6 ton co w naszych warunkach jest dobrym wynikiem. Realny nakład  to ok 4000zł.  Pan odebrał pszenicę po  729 brutto, ale jeszcze groszem nie kaszlnął. W tej sytuacji każda złotówka się liczy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,865

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Czyli zostało jak to mówią na waciki...

2,866

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Andrzeju z całym szacunkiem racz dostrzec różnice między dotacją a jałmużną  którą łaskawie Pan daje żebrzącemu rolnikowi żeby go kupić . Doskonały przykład Pana Izdebskiego działacza kupionego przez polityków

2,867

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja tylko złożył wniosek, jak wiele innych, kasa wpłynęła na konto i mi nie śmierdzi.

2,868

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jaki jest koń - każdy widzi. Ceny są niskie. Haniebnie niskie na te produkty które przychodzą do nas z Ukrainy. Niskie na towary z nadprodukcji z zachodniej europy. Podobnie z naszymi towarami przy nadprodukcji, bo strefa Szengen dla nas oznacza bilet w jedną stronę, czyli do Polski.

2,869

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dostałem też wszystkie zapomogi...rok wyborczy tak myślę że każda partia by coś dala...Tylko co dostałem a ile mniej zarobiłem niż w poprzednim roku....straty u mnie połowę choć wydajności rewelacyjne .żadne zapomogi ani kredyty tego nie  wyrównają...jesteśmy w czarnej dupie tak się pomaga Ukrainie....szczęściem nie posiałem kukurydzy ....350 za mokrą i nie ma komu sprzedać....rewelacja...sieje bo trzeba zboża bo może coś się zmieni.....ale bez nadzieji....

Leszek   dla kolegów'

2,870

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ps..przez cały rok pozwoli na import z Ukrainy bez ograniczeń a teraz płacą zapomogi i krzyczą ile to dla rolnictwa zrobili...hipokryzja....

Leszek   dla kolegów'

2,871

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Prawda jest taka, że pies jest pogrzebany zupełnie gdzieś indziej. Gdyby nie ubiegłoroczne ceny, uznalibyśmy że te obecne,poza kukurydzą, są przyzwoite i nikt by nie stękał nie płakał, bo bywało gorzej, a pola były obsiane i zadbane. W zeszłym roku globalny rynek pokazał ile można, bez większych konsekwencji dla odbiorcy końcowego zapłacić za surowce pochodzenia rolniczego. W ślad za tym prawie wszyscy producenci, wszystkiego co z rolnictwem związane, podnieśli ceny swoich produktów. Bo czemu nie. Na to wszystko, władze RP, dopłaciły do zboża górę forsy, mimo, że faktycznie nie wzrósł jego techniczny koszt wytworzenia. Tak na prawdę, konsekwencje zawirowań na rynkach, dotyczą tegorocznych zbiorów, ale pieniądze poszły na te zeszłoroczne i na tę chwilę, problem się dopiero zaczyna.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,872

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kurniki kleczew cena kukurydzy460zł netto ,znajomy za sprzedaż zboża z dopłatą na razie nie dostał ani grosza.

2,873

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Swinie 7.00netto+vat,wysłodki od inspektora 58zł tona za 2netto wagi z kwita,wycierka ziemniaczana 20zl/tona kukurydza na kiszone z pola 1,5m 3500/h do nawet 8700 za ładną 2m i wzwyż u nas wszystko wycięte na kiszonki do bydła,susza taka że na lepszych glebach nie idzie ukopać ziemniaka.

2,874

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No sucho jest w pyrach ale plon też fest. Tylko pojemność zbiornika w Annie nieco irytująca... Kukurydza też ładnie sypie, trochę mokra ale coraz już mniej i nie było co czekać bo dziki pilnują

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,875

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

sfera napisał/a:

Swinie 7.00netto+vat,wysłodki od inspektora 58zł tona za 2netto wagi z kwita,wycierka ziemniaczana 20zl/tona kukurydza na kiszone z pola 1,5m 3500/h do nawet 8700 za ładną 2m i wzwyż u nas wszystko wycięte na kiszonki do bydła,susza taka że na lepszych glebach nie idzie ukopać ziemniaka.

U mnie wysłodki 3700 za zestaw.

2,876

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wysłodków mam 300ton  może ktoś chce ?? Cukrownia Pszenno

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,877

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Massey napisał/a:
sfera napisał/a:

Swinie 7.00netto+vat,wysłodki od inspektora 58zł tona za 2netto wagi z kwita,wycierka ziemniaczana 20zl/tona kukurydza na kiszone z pola 1,5m 3500/h do nawet 8700 za ładną 2m i wzwyż u nas wszystko wycięte na kiszonki do bydła,susza taka że na lepszych glebach nie idzie ukopać ziemniaka.

U mnie wysłodki 3700 za zestaw.

U mnie 25,50 tony x 22,90%przelicznik substancja sucha = 58,40 2 netto x 58zł = 3387,20 za sam wysłotek plus transport z kilometra pusto-pełno

2,878

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

wojtas napisał/a:

Wysłodków mam 300ton  może ktoś chce ?? Cukrownia Pszenno

W tym roku już kupiłem od pośrednika ale teoretycznie pytam jak to wygląda kupując np od Ciebie? Ile tona i jak to wygląda w cukrowni?

2,879

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zawsze narzekałem, ale w tym roku jest tradiedia. do jęczmienia browarnego dołozyłem. Do kukurydzy dołożę. pszenica może na zero wyjdzie.
chyba trzeba przestać sie bać i iść w ekologe 1500 zł do ha czy cos zbiorę czy nie

Rolnik z powołania:-)

2,880

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Massey napisał/a:
wojtas napisał/a:

Wysłodków mam 300ton  może ktoś chce ?? Cukrownia Pszenno

W tym roku już kupiłem od pośrednika ale teoretycznie pytam jak to wygląda kupując np od Ciebie? Ile tona i jak to wygląda w cukrowni?

Powiem że  coś mi inspektorka gadała że 58zł za tonę  buraka ale jak z transportem  to ja się nie orientuje zazwyczaj kierowcy  zabierali wysłodki i przywozili kasę ,, ale hodowla umiera i nie mam zielonego pojęcia jak to będize dalej ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile